TIP FAKÜLTESİ NDE 4 SERVİS YENİLENDİ

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi nde yenilenen 4 servis ve ünitelerinin açılışları yapıldı. \r\n

TIP FAKÜLTESİ NDE 4 SERVİS YENİLENDİ
OMÜ Tıp Fakültesi Hastanesi nde kurulan ünite ve servislerin açılışlarına Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bünyamin Şahin ve Şenol Eren, OMÜ Tıp Fakültesi Başhekimi Prof.Dr. Mustafa Bekir Selçuk, iş adamları Fahrettin Ulusoy, Mustafa Yeşilyurt, Hikmet Yeşilyurt ve Fatih Temiz ile dekanlar ve öğretim üyeleri katıldı.
Açılış öncesi konuşma yapan OMÜ Tıp Fakültesi Başhekimi Prof.Dr. Mustafa Bekir Selçuk, “2014 yılı içerisinde hastanemizde düzenlemiş olduğumuz Beyin Cerrahisi Servisi, Yenidoğan ve Çocuk Yoğun Bakım Servisi ile beraber Hemodiyaliz Servisi nin açılışlarını yapacağız. 2008 yılından bu yana yaklaşık 6,5 yıldır vermiş olduğumuz hizmette hastanemizin bütün polikliniklerini yeniden düzenledik. Ameliyathanemiz bizim göreve başladığımızda 15 odalıydı. Şimdi ise 21 odalı olarak düzenleyerek modern bir ameliyathaneye sahip olduk. Hastanemizde 21 tane servis var. Bu servislerin 14 tanesini tekrar yeniden modern bir şeklide hizmete sunduk” dedi.
Konuşmanın ardından Hemodiyaliz Ünitesi, Beyin Cerrahi Servisi, Çocuk Yoğun Bakım Servisi ve Yenidoğan Ünitesi’nin açılışları yapıldı. 
Tıp Fakültesi Hastanesi nin A katında bulunan Hemodiyaliz Ünitesi hastanenin 5. katına taşınarak 20 yatak kapasiteli olarak hizmet vermeye başladı. Hastaların konforlu ve güzel bir ortamda tedavi olmalarını sağlamak amacıyla Beyin Cerrahi Servisi tamamen yenilenip, 27 hasta odası ve 45 hasta kapasitesiyle hastanenin 8. katında hizmet vermeye başladı. Çocuk Yoğun Bakım Servisi de tamamen yenilenip, 20 yatak kapasitesi, son teknolojiye uygun cihaz ve donanımıyla hastaların hizmetine sunulurken, Yenidoğan Servisi ise 35 hasta kapasiteli olarak modernize edildi.

İHA


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da hareketli hafta

1 Samsunspor'da hareketli hafta

İstanbul'da bir Samsunspor zirvesi daha

2 İstanbul'da bir Samsunspor zirvesi daha

Çağrı gitmek istiyor

3 Çağrı gitmek istiyor

Altyapıda Gümüşdağ sesleri

4 Altyapıda Gümüşdağ sesleri

BAL'da yabancı şoku... Statü mü değişiyor?

5 BAL'da yabancı şoku... Statü mü değişiyor?

Oy kullandığınız sandıktan hangi parti ne kadar oy aldı?

6 Oy kullandığınız sandıktan hangi parti ne kadar oy aldı?

 Samsun'dan 2 kadın vekil

7 Samsun'dan 2 kadın vekil

Oylar Uyanık'a!

8 Oylar Uyanık'a!

Başkan Genç'in acı günü

9 Başkan Genç'in acı günü

Samsun'da oteldeki cinayetin şüphelileri serbest bırakıldı

10 Samsun'da oteldeki cinayetin şüphelileri serbest bırakıldı