TIP FAKÜLTESİ NDE 4 SERVİS YENİLENDİ

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi nde yenilenen 4 servis ve ünitelerinin açılışları yapıldı. \r\n

TIP FAKÜLTESİ NDE 4 SERVİS YENİLENDİ
OMÜ Tıp Fakültesi Hastanesi nde kurulan ünite ve servislerin açılışlarına Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bünyamin Şahin ve Şenol Eren, OMÜ Tıp Fakültesi Başhekimi Prof.Dr. Mustafa Bekir Selçuk, iş adamları Fahrettin Ulusoy, Mustafa Yeşilyurt, Hikmet Yeşilyurt ve Fatih Temiz ile dekanlar ve öğretim üyeleri katıldı.
Açılış öncesi konuşma yapan OMÜ Tıp Fakültesi Başhekimi Prof.Dr. Mustafa Bekir Selçuk, “2014 yılı içerisinde hastanemizde düzenlemiş olduğumuz Beyin Cerrahisi Servisi, Yenidoğan ve Çocuk Yoğun Bakım Servisi ile beraber Hemodiyaliz Servisi nin açılışlarını yapacağız. 2008 yılından bu yana yaklaşık 6,5 yıldır vermiş olduğumuz hizmette hastanemizin bütün polikliniklerini yeniden düzenledik. Ameliyathanemiz bizim göreve başladığımızda 15 odalıydı. Şimdi ise 21 odalı olarak düzenleyerek modern bir ameliyathaneye sahip olduk. Hastanemizde 21 tane servis var. Bu servislerin 14 tanesini tekrar yeniden modern bir şeklide hizmete sunduk” dedi.
Konuşmanın ardından Hemodiyaliz Ünitesi, Beyin Cerrahi Servisi, Çocuk Yoğun Bakım Servisi ve Yenidoğan Ünitesi’nin açılışları yapıldı. 
Tıp Fakültesi Hastanesi nin A katında bulunan Hemodiyaliz Ünitesi hastanenin 5. katına taşınarak 20 yatak kapasiteli olarak hizmet vermeye başladı. Hastaların konforlu ve güzel bir ortamda tedavi olmalarını sağlamak amacıyla Beyin Cerrahi Servisi tamamen yenilenip, 27 hasta odası ve 45 hasta kapasitesiyle hastanenin 8. katında hizmet vermeye başladı. Çocuk Yoğun Bakım Servisi de tamamen yenilenip, 20 yatak kapasitesi, son teknolojiye uygun cihaz ve donanımıyla hastaların hizmetine sunulurken, Yenidoğan Servisi ise 35 hasta kapasiteli olarak modernize edildi.

İHA


EN ÇOK OKUNANLAR

Görme engelli kayıp vatandaşı bulmak için köylüler seferber oldu

1 Görme engelli kayıp vatandaşı bulmak için köylüler seferber oldu

Çiftlik Bank soruşturmasında 4 tutuklama daha

2 Çiftlik Bank soruşturmasında 4 tutuklama daha

İkinci kattan düşen işçi hayatını kaybetti

3 İkinci kattan düşen işçi hayatını kaybetti

Kazadan sonra sürücü buhar oldu

4 Kazadan sonra sürücü buhar oldu

Arda Turan dede ocağında

5 Arda Turan dede ocağında

Hobi bahçesinde beslediği arıların soktuğu kişi ölü bulundu

6 Hobi bahçesinde beslediği arıların soktuğu kişi ölü bulundu

Başkent'te bomba alarmı

7 Başkent'te bomba alarmı

Yangın dumanından etkilenen 4 kişi hastaneye kaldırıldı

8 Yangın dumanından etkilenen 4 kişi hastaneye kaldırıldı

Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde bomba paniği

9 Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde bomba paniği

Adana'da eczane kundaklandı

10 Adana'da eczane kundaklandı