“2071 SAMSUN UNU İNŞA EDECEĞİZ”

Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Şube Başkanı Muhammet Halit Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleri Canik Belediye Başkanı Osman Genç i makamında ziyaret etti. \r\n

“2071 SAMSUN UNU İNŞA EDECEĞİZ”
İş adamlarıyla sohbet eden Başkan Genç, Türkiye nin büyümesi için iş adamlarının çok önemli bir misyon üstlendiğine işaret ederek, Bu dönem hedeflere ulaşma dönemi. Yeni Türkiye ve Yeni Samsun, şehrimizin kalkınmasına yeni bir heyecan katma dönemidir. Şehrimize faydalı olacak her yatırıma ve tüm iş adamlarımıza kapımız ardına kadar açık dedi.
Samsun un, Karadeniz in dünyaya açılan kapısı konumunda olduğunu vurgulayan Başkan Genç, Samsun, bölgesinde lojistikte ayrıcalıklı bir konumdadır. Çünkü Samsun, ülkemizde yalnızca dört ile nasip olan hava, kara, deniz ve demiryolu ulaşım altyapılarına sahip bir kenttir. Ancak kimse oturduğu yerden müşteri bulamaz. Bu şehrin ihracatını artırmak istiyorsak dünyayı dolaşmalıyız. Onun için koşmamız, gayret etmemiz lazım. Sizler iş, aş kapısısınız. İnşallah hep birlikte Samsun un bölgesel etkinliğini uluslararası platforma taşıyacağız. Halkımızın yüzünü böyle güldüreceğiz diye konuştu.
“2071 SAMSUN UNU İNŞA EDECEĞİZ”
Sağlıklı bir ekonomik büyümenin özel sektör eliyle gerçekleşeceğini ifade eden Genç, Şimdi Yeni Türkiye, Yeni Samsun zamanı. Daha ileri gidiyoruz. İş adamlarıyla, bürokratlarıyla, sivil toplum örgütleriyle, belediye başkanı, valisi ile hep birlikte koşacağız. Şimdi önümüzde yeni hedefler var. 2023 ve 2071 yıllarının Türkiye sini, Samsun unu koşarak inşa edeceğiz. Hükümetimiz iş adamlarımızın önünü açmak için gerekli düzenlemeleri yapmaktadır. İhracat geçtiğimiz yılda rekor kırdı ve 157 milyar dolara çıktı. Kara, hava, deniz ve demiryolları olmak üzere 4 ulaşım ağına sahip 4 ilden birisi olan Samsun un bu avantajını iyi kullanmalıyız. Bizler iş adamlarımıza her türlü kolaylığı göstermeye hazırız. Bunu Canik te geride kalan 10 yılda ilçemize kazandırdığımız özel sektör yatırımlarıyla gösterdik şeklinde konuştu.
Canik in en hızlı gelişen ilçe konumunda olduğuna işaret eden TÜMSİAD Şube Başkanı Muhammet Halit Yılmaz da, Başkan Osman Genç in özel sektörü destekleyici bakış açısı nedeniyle Canik te müthiş bir değişim yaşandığına dikkat çekti.

İHA


EN ÇOK OKUNANLAR

Dağda mahsur kalan 8 çoban ve 2 bin koyun kurtarıldı

1 Dağda mahsur kalan 8 çoban ve 2 bin koyun kurtarıldı

Otomobil koyun sürüsüne daldı

2 Otomobil koyun sürüsüne daldı

Mardin'de aranan 20 şahıs yakalandı

3 Mardin'de aranan 20 şahıs yakalandı