Demirtaş tan Tok a cevap

Hakkındaki iddialara cevap veren eski İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Tok un kimsenin ekmeğiyle oynamayacağı sözünü tutmadığını söyledi. Demirtaş, yazlıkta da 12 değil iki bekçinin nöbet tuttuğunu belirtti

Demirtaş tan Tok a cevap
Eski İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş düzenlediği basın toplantısıyla iddialara cevap verdi. Demirtaş, Tok un kimsenin ekmeğiyle oynamayacağı sözünü tutmadığını, yazlığını da 12 kişi değil 2 bekçinin koruduğunu söyledi.
Demirtaş, belediyeyi bin 500 personelle teslim alıp, 1277 personelle devrettiğini , 450 personeli başka kurumlara gönderirken, 150 ye yakın çalışanı da emekli ettiklerini kaydetti.  Demirtaş, Erdoğan Tok seçimlerden önce kimsenin ekmeğiyle oynamayacağını açıkladı. Ancak kendi tahadünü yerine getirmeyerek, yalan beyanda bulunarak, kendi verdiği sözünü tutmayan Erdoğan Tok tur dedi. 
BOYNUM KILDAN İNCE
Demirtaş, Yazlığında 12 özel güvenlik görevlisi nöbet tuttu iddialarına da cevap vererek, Ben göreve geldikten sonra belediye başkanı olarak bir çok tehdit aldım, hatta gece evimizi kurşunladılar. Bunları dikkate alarak İl Emniyet Müdürlüğü nden koruma talebinde bulundum. Emniyet Müdürlüğü koruma işleminin belediye olarak kendimiz tarafından yapılması yönünde bize bilgi verdi. Kendimizin can güvenliğinin sağlanması maksadıyla 10 kişi değil, 2 kişi gece orada koruma amaçlı bekledi. Şuanda kendisinin yanındaki ikinci arabada 10 kişi var. Ben kamuda çalışmış biriyim, 5 kuruş haram lokma benim boğazımdan geçmemiştir. 100 bin kere başkan olayım yine geçmez. Bu ülkede üst düzey yöneticilik yaptım. Servetim de varlığım da 16 yılda yaptığım Atakum da 1 yazlığım var, Ankara da bir evim bir de 2001 model arabam var. Allah tan  başka kimseye borcum yok. Yasalara boynumuz kıldan incedir. Diyarbakırlı bir firmaya hizmet alımının ihalesi verildiği yönde iddialar var. Aynı firma yeniden o işi aldığının haberi aldık şeklinde konuştu. 

Bayram OK


EN ÇOK OKUNANLAR

Nişanlı çifti trafik kazası ayırdı

1 Nişanlı çifti trafik kazası ayırdı

Jandarma uyuşturucuya geçit vermiyor: 10 gözaltı

2 Jandarma uyuşturucuya geçit vermiyor: 10 gözaltı

Hafif ticari araç ile otomobil çarpıştı: 6 yaralı

3 Hafif ticari araç ile otomobil çarpıştı: 6 yaralı

CHP'nin Besni ve belde belediye başkan adayları tanıtıldı

4 CHP'nin Besni ve belde belediye başkan adayları tanıtıldı

Üsküdar'da otomobil bariyerlere çarptı; 1 yaralı

5 Üsküdar'da otomobil bariyerlere çarptı; 1 yaralı

Başkent'te bir apartmanda yangın çıktı: 1 yaralı

6 Başkent'te bir apartmanda yangın çıktı: 1 yaralı