Demirtaş tan Tok a cevap

Hakkındaki iddialara cevap veren eski İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Tok un kimsenin ekmeğiyle oynamayacağı sözünü tutmadığını söyledi. Demirtaş, yazlıkta da 12 değil iki bekçinin nöbet tuttuğunu belirtti

Demirtaş tan Tok a cevap
Eski İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş düzenlediği basın toplantısıyla iddialara cevap verdi. Demirtaş, Tok un kimsenin ekmeğiyle oynamayacağı sözünü tutmadığını, yazlığını da 12 kişi değil 2 bekçinin koruduğunu söyledi.
Demirtaş, belediyeyi bin 500 personelle teslim alıp, 1277 personelle devrettiğini , 450 personeli başka kurumlara gönderirken, 150 ye yakın çalışanı da emekli ettiklerini kaydetti.  Demirtaş, Erdoğan Tok seçimlerden önce kimsenin ekmeğiyle oynamayacağını açıkladı. Ancak kendi tahadünü yerine getirmeyerek, yalan beyanda bulunarak, kendi verdiği sözünü tutmayan Erdoğan Tok tur dedi. 
BOYNUM KILDAN İNCE
Demirtaş, Yazlığında 12 özel güvenlik görevlisi nöbet tuttu iddialarına da cevap vererek, Ben göreve geldikten sonra belediye başkanı olarak bir çok tehdit aldım, hatta gece evimizi kurşunladılar. Bunları dikkate alarak İl Emniyet Müdürlüğü nden koruma talebinde bulundum. Emniyet Müdürlüğü koruma işleminin belediye olarak kendimiz tarafından yapılması yönünde bize bilgi verdi. Kendimizin can güvenliğinin sağlanması maksadıyla 10 kişi değil, 2 kişi gece orada koruma amaçlı bekledi. Şuanda kendisinin yanındaki ikinci arabada 10 kişi var. Ben kamuda çalışmış biriyim, 5 kuruş haram lokma benim boğazımdan geçmemiştir. 100 bin kere başkan olayım yine geçmez. Bu ülkede üst düzey yöneticilik yaptım. Servetim de varlığım da 16 yılda yaptığım Atakum da 1 yazlığım var, Ankara da bir evim bir de 2001 model arabam var. Allah tan  başka kimseye borcum yok. Yasalara boynumuz kıldan incedir. Diyarbakırlı bir firmaya hizmet alımının ihalesi verildiği yönde iddialar var. Aynı firma yeniden o işi aldığının haberi aldık şeklinde konuştu. 

Bayram OK


EN ÇOK OKUNANLAR

Fındıkta kavga büyüyor! Fındık fiyatları ne kadar Güncel fındık fiyatları

1 Fındıkta kavga büyüyor! Fındık fiyatları ne kadar? Güncel fındık fiyatları

Samsun'da evde fuhuş iddiasına gözaltı

2 Samsun'da evde fuhuş iddiasına gözaltı

Samsunspor Başkanı Tutu: 'Eşim bile istifamı istedi'

3 Samsunspor Başkanı Tutu: 'Eşim bile istifamı istedi'

Bu kanser türüne dünyada ikinci kez Samsun'da rastlandı

4 Bu kanser türüne dünyada ikinci kez Samsun'da rastlandı

Samsun'da kanlı kavga: 3 yaralı, 5 gözaltı

5 Samsun'da kanlı kavga: 3 yaralı, 5 gözaltı

İlkadım Belediyesi düğmeye bastı! Melanet Apartmanı'na önlem

6 İlkadım Belediyesi düğmeye bastı! Melanet Apartmanı'na önlem

Ziraat odaları fındık için toplandı: 'Fındık fiyatları ile oynuyorlar'

7 Ziraat odaları fındık için toplandı: 'Fındık fiyatları ile oynuyorlar'

Samsun'da otobüste elle taciz iddiasına gözaltı

8 Samsun'da otobüste elle taciz iddiasına gözaltı

Kamyonet TIR'a çarptı: 3 ölü

9 Kamyonet TIR'a çarptı: 3 ölü

Halk sağlığında doğru bilinen yanlışlar

10 Halk sağlığında doğru bilinen yanlışlar