BELEDİYE ÖNÜNDE İŞÇİ GERGİNLİĞİ

İlkadım Belediyesi nden şirketle sözleşmeleri yenilenmeyen işçiler, belediye binası önünde eylem yaptı. Bir kişinin işçilere sözlü olarak sataşması sonucu yaşanan görginliğin büyümesini polis önledi\r\n

BELEDİYE ÖNÜNDE İŞÇİ GERGİNLİĞİ
İlkadım Belediyesi nin sözleşme yenilemediği şirket işçileri dün belediye önünde toplandı. Çıkış işlemlerinin yapılmadığını iddia eden işçiler olaya tepki gösterirken, MHP İl Başkanı Şaban Kılıç da eleştirilerde bulundu.
POLİS ÖNLEDİ 
İlkadım Belediyesi nden işten çıkarılan bir grup şirket işçisi ile MHP İl Başkanı Şaban Kılıç, dün sabah belediye hizmet binası önüne gelerek yapılan uygulamaya tepki gösterdi. Bu arada polis, belediye içinde ve önünde geniş güvenlik önlemi alırken, Atakum Belediyesi nde işten çıkarılan bazı işçeler de eyleme destek verdi. MHP İl Başkanı Şaban Kılıç açıklama yaparken bir kişinin işçilere sözlü olarak sataşması üzerine yaşanan gerginliğin büyümesini ise polis önledi.
O MÜDÜR BURAYA GELECEK
MHP Samsun İl Başkanı Şaban Kılıç yaptığı açıklamada, belediyede görevli bir müdürün kendisine telefonda MHP ye oy verenleri işten çıkartacağız dediğini iddia ederek, İnsanlar Necattin Demirtaş a oy verdi, AKP ye oy vermedi diye attığını söyleyen vicdansız adam. O adama ben telefon açtım böyle böyle bir iddia var dedim. İnsanlara işten çıkışlarını tebliğ ederken, Necattin Demirtaş a oy veren hiç kimseyi burda çalıştırmayacağız dedin mi diye sordum. Bana Evet biz burada Demirtaş a oy verenleri çalıştırmayacağız yanıtını verdi. Burası parti devleti mi, burası komünist devleti mi, faşist devleti mi. Başka siyasi partiye oy verenler olabilirler. Allah korkusundan yoksun insanlar, bu insanları bize oy vermedi diye nasıl işten atıyorsunuz. Türkiye nin yüzde 57 sini sokağa mı atacaksınız. İktidara oynayan bir partiyi karşınıza alıp MHP ye oy verenleri işten atacağız deme densizliğini nasıl gösteriyorsunuz. O müdür buraya gelecek. Gelip burada işçilerden özür dileyecek. O densiz adam bana telefonda bu sözleri söyledi. Gelip burada özür dileyecek. Ben bir siyasi parti il başkanıyım. Erdoğan Tok, seçimlerden sonra kimseyi işten çıkarmayacağız diyordu. Erdoğan Tok la bir yakını konuştuğunda O isim AKP ve hükümet aleyhinde konuşma yapıyor diyor. AKP aleyhinde biz konuşmayacağız mı? Toplum kopmuş, konuşmayacağız mı? dedi.
OLAYSIZ DAĞILDILAR
Şaban Kılıç ın açıklamasının ardından işçilerin avukatı Muharrem Tok, belediyeye giderek yetkililerle görüştü. Görüşme sonrası bazı işçilerin iş çıkışlarının 1 Ocak 2015 tarihi itibari ile hazırlanarak verileceğini sözünü aldığını söylemesi üzerine işçiler belediye önünden ayrıldı. 

Bayram OK


EN ÇOK OKUNANLAR

Alkollü sürücü polis aracına çarptı: 2'si polis 5 yaralı

1 Alkollü sürücü polis aracına çarptı: 2'si polis 5 yaralı

Emekli korucu tarlasında ölü bulundu

2 Emekli korucu tarlasında ölü bulundu

Erzincan da 4 itfaiye aracının müdahale ettiği yangın söndürüldü

3 Erzincan da 4 itfaiye aracının müdahale ettiği yangın söndürüldü

Pompalı tüfekle saldırı gerçekleştiren bir kişi tutuklandı

4 Pompalı tüfekle saldırı gerçekleştiren bir kişi tutuklandı

Mahalle sakinleri silah sesleri ile uyandı

5 Mahalle sakinleri silah sesleri ile uyandı

Başkent'te ekim mibzernin altında kalan bir kişi hayatını kaybetti

6 Başkent'te ekim mibzernin altında kalan bir kişi hayatını kaybetti

Başkent'te ekim mibzernin altında kalan bir kişi hayatını kaybetti

7 Başkent'te ekim mibzernin altında kalan bir kişi hayatını kaybetti

Erzincan da çıkan yangına itfaiye araçları yetersiz kaldı

8 Erzincan da çıkan yangına itfaiye araçları yetersiz kaldı

Maltepe'de feci kaza 1 ölü

9 Maltepe'de feci kaza; 1 ölü

Nazilli'de korkunç cinayet, bir karış toprak için ölen de öldüren de 70 yaşında

10 Nazilli'de korkunç cinayet, bir karış toprak için ölen de öldüren de 70 yaşında