DEMİRTAŞ, 850 KİŞİYİ İŞE ALMIŞ !

CHP li Akyüz, Demirtaş ın personel politikasının dürüstlük söylemiyle bağdaşmadığını önü sürdü\r\n

DEMİRTAŞ, 850 KİŞİYİ İŞE ALMIŞ !
CHP Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Erkan Akyüz, norm kadro fazlalığı iddiasıyla yetişmiş kadroları çeşitli ilçelere gönderen Demirtaş ın, daha sonra 850 kişiyi işe almasının dürüstlük söylemleriyle bağdaşmadığını belirtti. Erkan Akyüz, 3 yıl önce ilçe başkanlığı döneminde Demirtaş ın bu yanlışlığını dile getirdiğini, ancak uyarılarının dikkate alınmadığını söyledi.
Akyüz, yanlış uygulamalara dün karşı çıktığını bugün aynı uygulama olsa  tepkisinin değişmeyeceğini hatırlatarak, Necattin Demirtaş ı eleştirdi. CHP li Akyüz,  açıklamasını şöyle sürdürdü:   Yetişmiş personeli norm kadro fazlalığı iddiasıyla Samsun un çeşitl ilçelerine göndereceksin, daha sonra da 600 kişiyi temizlik, 85 kişiyi imar inşaat, 35 kişiyi özel güvenlik şirketine, seçim öncesinde de 130 işçiyi işe almak, dürüstlük söylemleriyle bağdaşmıyor.
Şimdi de işten çıkarılan kardeşlerimizin duygularını sömürüp, siyaset yapmaya kalkışanlar var.. Üç yıl önce sayın Demirtaş ı uyarmıştım. O gün de bu gün aynı şeyleri söylüyorum. Garibanlığın ve  işsizliğin AKP lisi CHP lisi ve MHP lisi olmaz. Niçin işçi alırken kimse duymaz da işten çıkarılırken bunlar duyulur. İnsanın kafası karışıyor.


EN ÇOK OKUNANLAR

Antalya'da gürültü kavgası: 1 ölü, 1 yaralı

1 Antalya'da gürültü kavgası: 1 ölü, 1 yaralı

Şehit Yarbay Dunca'nın baba evine acı haber ulaştı

2 Şehit Yarbay Dunca'nın baba evine acı haber ulaştı