SEBZE VE MEYVE FİYATLARI ARTTI

Bafra Sebze ve Meyve Hali nde brokoli, kırmızı lahana, pırasa, beyaz lahana ve beyaz turp fiyatları arttı\r\n

SEBZE VE MEYVE FİYATLARI ARTTI
Bafra genelinde toplamda 500 dekar alana ekilen ve 600 ton üretim beklenen brokoli kilo fiyatı 2 TL’den satışa çıkarken, brokoliyi arkasından kilogram fiyatı 1 TL ile beyaz turp takip etti. Pırasa 90 kuruştan satılırken kırmızı lahana 60 kuruş, beyaz lahana ise 40 kuruştan satışa sunuldu.
ÇİFTÇİNİN YÜZÜ GÜLDÜ 
Bafra Hali sebze komisyoncusu Özcan Arslan, geçen sene 50 ila 60  kuruş arasında satılan brokolinin bu yıl fiyat açısından çiftçiyi oldukça memnun ettiğini söyledi. Son bir hafta içerisinde fiyatların yükseldiğini söyleyen Arslan, İnsan sağlığı için önemli bir sebze olan brokoli, bu sene maddi bakımdan da çiftçinin yüzünü güldürdü. Brokolinin kilosu 2 TL’den satılmaktadır. Bu sene fiyatlar oldukça tavan yaptı. Çiftçi ektiği hiçbir mahsulden zarar etmedi. İnşallah hep böyle devam eder dedi.
Beyaz turbun kilogram fiyatının 1 TL’den satışa çıktığını söyleyen Arslan, “Beyaz turp kilogramı 1 TL, geçen sene 80 kuruştan satıldı ama bu sene gayet iyi, Beyaz lahana ve kırmızı lahana da çiftçinin yüzünü güldürdü. Fiyatlar Allah’a şükürler olsun çok iyi diye konuştu.
77 BİN TON ÜRETİM
İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ahmet Dursun ise, İlçemiz genelinde brokoli ekimi toplamda 500 dekar alana yapıldı. Bu yıl ise 600 ton brokoli üretimi beklenmektedir. Hemen akabinde beyaz turp 800 dekar alana ekimi yapıldı ve 2 bin 400 ton beyaz turp üretimi beklemekteyiz. Pırasa, ilçemizde 2 bin 500 dekar alana ekimi yapıldı ve 8 bin 750 ton üretim, 25 bin dekar alana ekilen beyaz lahanadan 87 bin 500 ton üretim, kırmızı lahanadan ise 22 bin dekar alanda ekimi yapılırken 77 bin ton üretim beklemekteyiz dedi.


EN ÇOK OKUNANLAR

Taner Taşkın isyan etti...'Uyduruk bir penaltı'

1 Taner Taşkın isyan etti...'Uyduruk bir penaltı'

Erhan Usta'dan yeşil ışık

2 Erhan Usta'dan yeşil ışık

21 Ocak Pazartesi Samsun hava durumu! Akşam saatlerine dikkat!

3 21 Ocak Pazartesi Samsun hava durumu! Akşam saatlerine dikkat!

Taraftar Taner Taşkın'ı istifaya davet etti

4 Taraftar Taner Taşkın'ı istifaya davet etti

Maç gergin geçti

5 Maç gergin geçti

Samsun'da şanslı büfe

6 Samsun'da şanslı büfe

Ömer attı Samet sevindi

7 Ömer attı Samet sevindi

Samsun'da işçilerden eylem: 'Hakkımı helal etmiyorum'

8 Samsun'da işçilerden eylem: 'Hakkımı helal etmiyorum'

Samsunspor, Diyarbakır'da dağıldı

9 Samsunspor, Diyarbakır'da dağıldı

Samsun'da kadınlar ilk için yarışacak

10 Samsun'da kadınlar ilk için yarışacak