“SUÇLAMALAR GERÇEĞİ YANSITMIYOR”

Sinop İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. T. Gökhan Telatar, bir futbolcunun hayatını kaybettiği olayla ilgili, “Sağlık Müdürlüğü’nün görevini ihmal ettiği, yeterli sağlık tedbirlerini yeterince almadığı” iddialarının gerçeği yansıtmadığını söyledi.\r\n

“SUÇLAMALAR GERÇEĞİ YANSITMIYOR”
Sinop Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Ayhan Özhan’ın yaptığı basın açıklamasının ardından Sinop İl Sağlık Müdürlüğü basın toplantısı düzenleyerek iddiaları yalanladı. İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. T. Gökhan Telatar, yaptığı açıklamada, “Öncelikle ölen sporcumuza Allah’tan rahmet, yakınlarına ise başsağlığı diliyoruz ve acısını da paylaşıyoruz. Tabi bu olaydan sonra gerek yerel gerekse ulusal basında bazı haberler çıktı. Bu haberlerin bir kısmında Sağlık Müdürlüğü ile ilgili bir takım iddialar da yer aldı. Bunlarla ilgili biz basın açıklaması yapmayı hissettik” diye konuştu.

FUTBOLCUNUN DİLİ BOĞAZINA KAÇMAMIŞ
İl Sağlık Müdürü Telatar, olay günüyle ilgili olara şunları kaydetti: 
“Futbolcu arkadaşımız bir sakatlık geçiriyor, sahada bir sağlık personeli bizim tarafımızdan görevlendirilmiş. Bu sağlık personelimiz ilk müdahaleyi ilk olarak kendisi yapıyor, 112 Acil Servise telefonla bilgi veriliyor müdahale sürerken. Saha içerisinde futbolcuya ilk müdahaleyi yapan sağlık görevlimiz yaptığı müdahalede, ifadesinde yaptığı müdahalede ‘dil kaçtı’ gibi bir şey var, öyle bir şeyi bize yansıtmıyor yani kendisi öyle bir bulguya rastlamadığını söylüyor. Saat 13.30’da 112 aranıyor ve vaka ihbarı yapılıyor. Bundan 44 saniye sonra ambulans harekete geçiyor. 59 saniye sonra da hastanın başına ulaşıyor ambulansımız. Yani ne sürelerle ilgili bir gecikmesi söz konusu, ne nakillerde bir yavaşlama, gecikme söz konusu. Ama ne yazık ki Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yoğun bakımda yattığı sırada hayatını kaybediyor Emrah Kandemir kardeşimiz. Durum bundan ibaret.”

“İDDİALAR GERÇEĞİ YANSITMAMAKTADIR”
İl Sağlık Müdürü Telatar basın toplantısının sonunda Sinop ASKF Başkanı’nın iddialarının gerçeği yansıtmadığını dile getirdi. Telatar, “Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nun bir açıklaması var, ‘Sağlık Müdürlüğü’nün görevini ihmal ettiğini, yeterli sağlık tedbirlerini yeterince almadığını’ iddia etti. Bu iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. Bizim mevzuatımız açıktır ASKF’nin uyması gereken mevzuatta açıktır. Sağlık tedbirlerinin müsabakalarda alınması spor kulüplerinin uhdesindedir, bununla ilgili de mevzuat mevcuttur. Biz 112 sağlık birimi olarak mesul olduğumuz şey; çağrıyı aldığımızda vakaya ulaşıp gerekli acil yardımı sağlamak ve bu konuda hiçbir aksaklık ve ihmal yaşanmamıştır” şeklinde konuştu.


EN ÇOK OKUNANLAR

Bir aday kesin, diğeri bekleniyor

1 Bir aday kesin, diğeri bekleniyor

Samsun'da intihar! Beton zemine çakıldı

2 Samsun'da intihar! Beton zemine çakıldı

24 Ocak Perşembe Samsun hava durumu! Meteorolojiden Samsun için kritik uyarı

3 24 Ocak Perşembe Samsun hava durumu! Meteorolojiden Samsun için kritik uyarı

CHP Atakum belediye başkan adayı açıklanıyor

4 CHP Atakum belediye başkan adayı açıklanıyor

Antrenmanda hareketli anlar

5 Antrenmanda hareketli anlar

Samsun'da kaçak taşımacılık isyanı!

6 Samsun'da kaçak taşımacılık isyanı!

Samsun'da trafik kazası: 1 ölü

7 Samsun'da trafik kazası: 1 ölü

Demirtaş'a teklif yok

8 Demirtaş'a teklif yok

Samsunspor ekibinde ayaküstü istişare

9 Samsunspor ekibinde ayaküstü istişare

Samsun'da feci kaza! 5 yaralı

10 Samsun'da feci kaza! 5 yaralı