GENÇ KADINI JANDARMA KURTARMA

Samsun un Bafra İlçesi nde kar nedeniyle ulaşıma kapanan Meşelitürkmenler Mahallesi nde doğum yapan kadın, jandarma ekiplerince hastaneye ulaştırıldı\r\n

GENÇ KADINI JANDARMA KURTARMA
Samsun un Bafra İlçesi ne 40 kilometre uzaklıktaki Meşelitürkmenler Mahallesi nde yaşayan 23 yaşındaki Binnaz Genç in önceki akşam saatlerinde doğum sancıları başladı.  Elektrik ve telefon hatlarının kesik olması nedeniyle birçok yere ulaşamayan Genç in eşi Kerim Genç, durumu  Kolay Mahallesi ndeki jandarma karakol komutanlığı ekiplerine bildirdi.
EVDE DOĞUM YAPTI
Bir greyder yardımıyla yola çıkan jandarma ekipleri iki buçuk saatte Genç in evine ulaştı. Yardım gelene kadar evde doğum yapan Genç, dünyaya gelen erkek bebeğiyle Bafra Devlet Hastanesi ne kaldırıldı.
İKİ SAATTA ULAŞABİLDİ
Üçüncü çocuğuna kavuşan 34 yaşındaki baba Kerim Genç, eşinin akşam saatlerinde doğum sancılarının başladığını, mahallede elektrik ve telefon hatlarının kar nedeniyle kesik olmasından dolayı bir yere ulaşamadığını anlattı. Sadece Kolay Mahallesi ndeki jandarma karakol komutanlığına ulaşabildiğini dile getiren Genç, Neredeyse 8-9 saat birileri gelecek diye yol gözledik, yardımımıza sadece jandarma yetişti. Allah razı olsun onlar da evimize ulaşabilmek için seferber olmuşlar. Mahallemiz Bafra ya çok uzak. Yollar kar yağışından dolayı kapalı, 1 metre kar var. Evimizden 22.00 de çıktık, 2 saatte hastaneye ulaşabildik. Eşimin sancıları geldiğinde çok panikledim, elim ayağıma dolandı ve ne yapacağımı şaşırdım dedi.
SAĞLIK DURUMLARI İYİ 
Jandarma ekipleri ise yüksek kesimlerde kar yağışının devam ettiğini, bazı yolların ulaşıma kapalı olduğunu bildirdi. Ekipler, hem anneyi hem de yeni doğan bebeği sağ salim Bafra Devlet Hastanesi ne yetiştirdiklerini belirtti. Bafra Devlet Hastanesi kadın doğum servisinde tedavi altına alınan anne ve bebeğinin durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Ümit CEYLAN


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun Adliyesi karıştı! Tekme, tokat birbirlerine girdiler

1 Samsun Adliyesi karıştı! Tekme, tokat birbirlerine girdiler

Necattin Demirtaş, MHP'den istifa etti

2 Necattin Demirtaş, MHP'den istifa etti

Samsunspor'da hoca için kritik gün

3 Samsunspor'da hoca için kritik gün

Başkan İsmail Uyanık, Taşkın için ne dedi?

4 Başkan İsmail Uyanık, Taşkın için ne dedi?

Aday adayından örnek tavır

5 Aday adayından örnek tavır

Yenilikler bitmiyor

6 Yenilikler bitmiyor

Samsunspor'un rakibi ligden çekildi

7 Samsunspor'un rakibi ligden çekildi

Moralsiz Taner Taşkın idmanda

8 Moralsiz Taner Taşkın idmanda

23 Ocak Çarşamba Samsun hava durumu! Meteorolojiden fırtına uyarısı

9 23 Ocak Çarşamba Samsun hava durumu! Meteorolojiden fırtına uyarısı

Birlikte izlediler

10 Birlikte izlediler