Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

GENÇ KADINI JANDARMA KURTARMA

Samsun un Bafra İlçesi nde kar nedeniyle ulaşıma kapanan Meşelitürkmenler Mahallesi nde doğum yapan kadın, jandarma ekiplerince hastaneye ulaştırıldı\r\n

GENÇ KADINI JANDARMA KURTARMA
Samsun un Bafra İlçesi ne 40 kilometre uzaklıktaki Meşelitürkmenler Mahallesi nde yaşayan 23 yaşındaki Binnaz Genç in önceki akşam saatlerinde doğum sancıları başladı.  Elektrik ve telefon hatlarının kesik olması nedeniyle birçok yere ulaşamayan Genç in eşi Kerim Genç, durumu  Kolay Mahallesi ndeki jandarma karakol komutanlığı ekiplerine bildirdi.
EVDE DOĞUM YAPTI
Bir greyder yardımıyla yola çıkan jandarma ekipleri iki buçuk saatte Genç in evine ulaştı. Yardım gelene kadar evde doğum yapan Genç, dünyaya gelen erkek bebeğiyle Bafra Devlet Hastanesi ne kaldırıldı.
İKİ SAATTA ULAŞABİLDİ
Üçüncü çocuğuna kavuşan 34 yaşındaki baba Kerim Genç, eşinin akşam saatlerinde doğum sancılarının başladığını, mahallede elektrik ve telefon hatlarının kar nedeniyle kesik olmasından dolayı bir yere ulaşamadığını anlattı. Sadece Kolay Mahallesi ndeki jandarma karakol komutanlığına ulaşabildiğini dile getiren Genç, Neredeyse 8-9 saat birileri gelecek diye yol gözledik, yardımımıza sadece jandarma yetişti. Allah razı olsun onlar da evimize ulaşabilmek için seferber olmuşlar. Mahallemiz Bafra ya çok uzak. Yollar kar yağışından dolayı kapalı, 1 metre kar var. Evimizden 22.00 de çıktık, 2 saatte hastaneye ulaşabildik. Eşimin sancıları geldiğinde çok panikledim, elim ayağıma dolandı ve ne yapacağımı şaşırdım dedi.
SAĞLIK DURUMLARI İYİ 
Jandarma ekipleri ise yüksek kesimlerde kar yağışının devam ettiğini, bazı yolların ulaşıma kapalı olduğunu bildirdi. Ekipler, hem anneyi hem de yeni doğan bebeği sağ salim Bafra Devlet Hastanesi ne yetiştirdiklerini belirtti. Bafra Devlet Hastanesi kadın doğum servisinde tedavi altına alınan anne ve bebeğinin durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Ümit CEYLAN


EN ÇOK OKUNANLAR

SORUN PARA DEĞİL

1 SORUN PARA DEĞİL

Samsundaki fırıncı cinayeti katil zanlısından itiraf

2 Samsun'daki fırıncı cinayeti katil zanlısından itiraf...

Veee Samsunspordan resmi açıklama

3 Veee... Samsunspor'dan resmi açıklama

Samsunda raylı sistem yarın 1200-1800 saatleri arası ücretsiz

4 Samsun'da raylı sistem yarın 12.00-18.00 saatleri arası ücretsiz

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok Hesap verecekleri gün yakındır

5 İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok: 'Hesap verecekleri gün yakındır'

Samsunda Marksist Leninist Komünist Partisi operasyonu 6 gözaltı

6 Samsun'da Marksist Leninist Komünist Partisi operasyonu: 6 gözaltı

Samsunspordan gollü prova

7 Samsunspor'dan gollü prova

Karadenizin ciğerleri yandı

8 Karadeniz'in ciğerleri yandı!

İyi seyirler

9 İyi seyirler...

Yönetim Kalparla görüştü mü

10 Yönetim Kalpar'la görüştü mü?