GENÇ KADINI JANDARMA KURTARMA

Samsun un Bafra İlçesi nde kar nedeniyle ulaşıma kapanan Meşelitürkmenler Mahallesi nde doğum yapan kadın, jandarma ekiplerince hastaneye ulaştırıldı\r\n

GENÇ KADINI JANDARMA KURTARMA
Samsun un Bafra İlçesi ne 40 kilometre uzaklıktaki Meşelitürkmenler Mahallesi nde yaşayan 23 yaşındaki Binnaz Genç in önceki akşam saatlerinde doğum sancıları başladı.  Elektrik ve telefon hatlarının kesik olması nedeniyle birçok yere ulaşamayan Genç in eşi Kerim Genç, durumu  Kolay Mahallesi ndeki jandarma karakol komutanlığı ekiplerine bildirdi.
EVDE DOĞUM YAPTI
Bir greyder yardımıyla yola çıkan jandarma ekipleri iki buçuk saatte Genç in evine ulaştı. Yardım gelene kadar evde doğum yapan Genç, dünyaya gelen erkek bebeğiyle Bafra Devlet Hastanesi ne kaldırıldı.
İKİ SAATTA ULAŞABİLDİ
Üçüncü çocuğuna kavuşan 34 yaşındaki baba Kerim Genç, eşinin akşam saatlerinde doğum sancılarının başladığını, mahallede elektrik ve telefon hatlarının kar nedeniyle kesik olmasından dolayı bir yere ulaşamadığını anlattı. Sadece Kolay Mahallesi ndeki jandarma karakol komutanlığına ulaşabildiğini dile getiren Genç, Neredeyse 8-9 saat birileri gelecek diye yol gözledik, yardımımıza sadece jandarma yetişti. Allah razı olsun onlar da evimize ulaşabilmek için seferber olmuşlar. Mahallemiz Bafra ya çok uzak. Yollar kar yağışından dolayı kapalı, 1 metre kar var. Evimizden 22.00 de çıktık, 2 saatte hastaneye ulaşabildik. Eşimin sancıları geldiğinde çok panikledim, elim ayağıma dolandı ve ne yapacağımı şaşırdım dedi.
SAĞLIK DURUMLARI İYİ 
Jandarma ekipleri ise yüksek kesimlerde kar yağışının devam ettiğini, bazı yolların ulaşıma kapalı olduğunu bildirdi. Ekipler, hem anneyi hem de yeni doğan bebeği sağ salim Bafra Devlet Hastanesi ne yetiştirdiklerini belirtti. Bafra Devlet Hastanesi kadın doğum servisinde tedavi altına alınan anne ve bebeğinin durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Ümit CEYLAN


EN ÇOK OKUNANLAR

Adana'da ahır yangını

1 Adana'da ahır yangını

Fenerbahçe Kulübü: 'Tolga Zengin ve Mustafa Pektemek tahrik etti'

2 Fenerbahçe Kulübü: 'Tolga Zengin ve Mustafa Pektemek tahrik etti'

Yörükler Anadolu'ya girişin bininci yılı için yola çıktı

3 Yörükler Anadolu'ya girişin bininci yılı için yola çıktı

Mezun adayları Atatürk'ün huzuruna çıktı

4 Mezun adayları Atatürk'ün huzuruna çıktı

Beşiktaş taraftarı takımını meşalelerle karşıladı

5 Beşiktaş taraftarı takımını meşalelerle karşıladı

Derbi, Avrupa basınında manşetlerde

6 Derbi, Avrupa basınında manşetlerde

Tolga Zengin: 'Sürekli anneme küfür ettiler'

7 Tolga Zengin: 'Sürekli anneme küfür ettiler'

Beşiktaşlı taraftarlar, Şenol Güneş içim hastaneye akın etti

8 Beşiktaşlı taraftarlar, Şenol Güneş içim hastaneye akın etti