Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Fransa da polis iki şüphelinin peşinde

Fransa Başbakanı Valls, karikatür dergisi Charlie Hebdo nun ofisine düzenlenen saldırının faillerinin takip edildiğini söyledi. Fransız polisi de 2 şüphelinin fotoğraflarını yayınladı.\r\n

Fransa da polis iki şüphelinin peşinde
Fransa Başbakanı Manuel Valls, haftalık karikatür dergisi Charlie Hebdo nun ofisine dün düzenlenen saldırıyla ilgili bazı kişilerin gözaltına alındığını, faillerin takip edildiğini ve tehlikenin henüz bitmediğini söyledi.

RTL radyosuna konuşan Valls, saldırıyla ilgili bazı kişilerin gözaltına alındığını belirtti. Dünkü saldırının faillerinin takip edildiğini ve riskin henüz sıfırlanmadığını vurgulayan Valls, ayrıca yüzlerce kişinin takip edildiği ve onlarca kişinin sorguya alındığı bilgisini verdi.

Valls, polis ve yargı yetkililerinin saldırı planı bulunan gruplarla mücadele ettiğini vurguladı.

Fransa nın güvenlik zafiyeti konusunda yapılan eleştirilere yanıt veren ve saldırganların uzun süredir takip edildiğini bildiren Valls, Hiçbir durumda sıfır risk diye bir şey yoktur ifadesini kullandı.

İki şüphelinin fotoğrafları yayınlandı

Saldırıya ilişkin üç şüpheliden en genç olanının dün Charleville-Mezieres karakoluna giderek teslim olduğu öne sürülmüştü. Fransız polisi ise hala bulamadığı iki şüphelinin adlarını ve fotoğraflarını yayınlayarak, halktan yardım istedi.

Cezayir asıllı Fransız vatandaşı olduğu belirtilen 32 ve 34 yaşlarındaki Şerif ve Said Kouachi kardeşleri gören ya da yerini bilenlerin polise başvurması istendi. 

Polis akşam saatlerinde, Paris e 200 kilometre uzaklıktaki Reims in Chalons en Champagne bölgesinde bir binayı kuşatmış ancak şüphelilere ulaşamamıştı.

Fransız karikatür dergisi Charlie Hebdo nun ofisine dün öğle saatlerinde düzenlenen silahlı saldırıda ikisi polis, dördü karikatürist 12 kişi yaşamını yitirmişti. Olayın ardından ülkedeki güvenlik önlemleri en üst düzeye çıkarılmıştı.

İstanbul Başkonsolosluğu nda bayrak yarıya indirildi

Öte yandan saldırının ardından ilan edilen ulusal yas nedeniyle bu ülkenin İstanbul Başkonsolosluğu ndaki bayrak yarıya indirildi. Bazı vatandaşların da İstiklal Caddesi ndeki başkonsolosluğun merdivenlerine karanfil bıraktığı görüldü.


EN ÇOK OKUNANLAR

Bu nasıl serbest piyasa

1 Bu nasıl serbest piyasa?..

Samsunda veliler de heyecanlı

2 Samsun'da veliler de heyecanlı

Samsunda pencereden düşen adam hayatını kaybetti

3 Samsun'da pencereden düşen adam hayatını kaybetti

Fındık fiyatları yükseliyor

4 Fındık fiyatları yükseliyor

Samsunspordan 5li imza

5 Samsunspor'dan 5'li imza

Samsunspordan piyango çekilişi

6 Samsunspor'dan piyango çekilişi

Samsunsporda galibiyet hazırlığı

7 Samsunspor'da galibiyet hazırlığı

Samsunspor, Adana Demirspora bileniyor

8 Samsunspor, Adana Demirspor'a bileniyor

Berkan Ateş Samsunda toprağa verildi

9 Berkan Ateş Samsun'da toprağa verildi

Samsunda üniversiteli ByLockcular adliyeye sevk edildi

10 Samsun'da üniversiteli ByLockcular adliyeye sevk edildi