ÜÇ ÖNEMLİ ÜLKEDEN BİRİ TÜRKİYE

Samsun Valisi İbrahim Şahin, Dünyada medikal aletler üretimini yapan üç önemli ülkeden biri de Türkiye. Ülkemizde de Samsun ilimiz bu konuda öne çıkıyor dedi. \r\n

 ÜÇ ÖNEMLİ ÜLKEDEN BİRİ TÜRKİYE
Sağlık kenti olma yolunda KOBİ’lerin rekabet gücünü artırmak, yenilikçilik ve girişimcilik kültürünü geliştirmek, sektörde faaliyet gösteren Samsun ve civarındaki firmaların güçlerini birleştirmek, satın alma, satış, Ar-Ge konularında beraber hareket ederek sektörü büyütmek ve geliştirmek amacı ile kurulan Samsun Medikal Sanayi Kümelenme Derneği(MEDİKÜM) tarafından, Vali İbrahim Şahin’in başkanlığında sektörde yapılan çalışmaların ele alındığı toplantı Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği toplantı salonunda gerçekleştirildi.
Toplantının açılışında Samsun Medikal Sanayi Kümelenme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ahmet Aydemir tarafından, medikal sektörü ve Samsun Medikal Sanayi Kümelenme Derneği tarafından yapılan çalışmalarla ilgili sunum gerçekleştirildi.
Vali İbrahim Şahin toplantıda yaptığı konuşmasında, “Daha önce ilimizde faaliyette bulunan medikal sektörünün yaptığı çalışmalar ile ilgili toplantılar gerçekleştirilmişti. Dünyada medikal aletler üretimini yapan üç önemli ülkeden biri de Türkiye. Ülkemizde de Samsun ilimiz bu konuda öne çıkıyor. Ben Samsun’da göreve geldiğim günden itibaren bu konunun öne çıkarılması için çalışmalar yapıyorum. Samsun’da bu zamana kadar yapılan güzel çalışmalar beni oldukça etkiledi. Bu toplantıda bu zamana kadar yapılan çalışmaları gözden geçirip, konu ile ilgili yapılacak çalışmaları beraber fikir alış verişi yaparak konuşup tartışacağız. Önümüzdeki günlerde Bafra Organize Sanayi Bölgesi toplantısını gerçekleştireceğiz. Medikal aletler organize sanayi bölgesi kurulması için orada bir adım attık. Bugünkü toplantımızda o çalışma ile ilgili de sizlerin eleştirilerinizi, öz eleştirilerinizi ve yapılması gerekenler hakkında fikirlerinizi almak istiyorum. Geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanımız ilimizi ziyaret etti. Bakanımız ile konu ile ilgili yaptığımız görüş alış verişi sırasında medikal aletlerin üretimi ile ilgili bir çalıştayın yapılması fikri ortaya çıktı. Ben bu gün bununla da ilgili siz sektör temsilcileri ile konuşmak ve fikirlerinizi almak istiyorum. Katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Toplantıya ayrıca Vali Yardımcısı Ali Galip Saral, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Mehmet Dursun Mehel, İl Sağlık Müdürü Dr. Yusuf Köksal, Samsun Medikal Sanayi Kümelenme Derneği yönetim kurulu üyeleri ve il genelinde medikal sektöründe faaliyet gösteren firmaların temsilcileri katıldı.

İHA


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da genç kız önce dolandırıldı, sonra tacize uğradı

1 Samsun'da genç kız önce dolandırıldı, sonra tacize uğradı

Çarşamba Havalimanı'nda 'ahlaksız denetim' iddiası

2 Çarşamba Havalimanı'nda 'ahlaksız denetim' iddiası

Samsun'da köpek barınaklarını kundakladılar

3 Samsun'da köpek barınaklarını kundakladılar

Samsun'da Jandarmaya ateş açan 3 kişi tutuklandı

4 Samsun'da Jandarmaya ateş açan 3 kişi tutuklandı

Afrin'e Türk bayrağı dikildi

5 Afrin'e Türk bayrağı dikildi

Tramvay ücretsiz

6 Tramvay ücretsiz

Gözler Samaras'ta olacak

7 Gözler Samaras'ta olacak

 Taraftar işbaşında

8 Taraftar işbaşında

Herkes hakkının peşine düşmeli

9 Herkes hakkının peşine düşmeli

 Kale Furkan'ın

10 Kale Furkan'ın