HANİ ALINACAKTI?

Milli maçta işitme cihazı kırılan Samsunlu sporcu Ecrin Köse, ortada kaldı. Federasyon ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Ecrin in 15 bin lira tutan işitme cihazını almak için söz verse de, aradan 5 ay gibi bir süre geçmesine rağmen aileye ödeme

HANİ ALINACAKTI?
İŞİTME CİHAZI KIRILDI
Samsun 4-12 Temmuz tarihleri arasında İşitme Engelliler Dünya Basketbol Şampiyonası na ev sahipliği yapmış, Türkiye de, Amerika nın ardından dünya ikincisi olmayı başarmıştı. Türk Milli Takımı nda ise Ses Okulları 55 Gençlik Spor Kulübü nün sporcusu Ecrin Köse harikalar yaratmış, kazanılan bu kupada büyük emek sarf etmişti. Ancak Samsunlu sporcunun başına şampiyonada talihsiz bir olay da geldi. Şampiyonadaki maçlarda Ecrin Köse nin kulağındaki 15 bin TL değerindeki işitme cihazı kullanılamaz hale geldi. Ecrin Köse nin ailesi önce İşitme Engelliler Federasyonu ardından da Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü yle görüşüp, kızlarının maçta kırılan işitme cihazının alınmasını talep etti. 
SÖZ VERİLDİ, TUTULMADI
Ecrin Köse nin annesi Nermin Köse, federasyonun o zamanki başkanı Osman Arslan ın kendilerine, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü yle birlikte ortaklaşa olarak işitme cihazının alınacağına dair söz verildiğini ancak bu zamana kadar herhangi bir gelişme olmadığını söyledi. Hatta Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Güven Özyurt, 24 Eylül de makamında ağırladığı aileye işitme cihazının alımında gerekli katkının yapılacağını söylemiş ve konuyla ilgili de müdürlüğün basın bürosu bu şekilde bir haberi basın mensuplarına göndermişti. Tüm bu yaşananlara rağmen, Samsunlu sporcu Ecrin Köse nin annesi Nermin Köse 15 bin TL tutarındaki işitme cihazının sadece bin 500 liralık bölümünün ödendiği söyledi. 
BAKANLIĞA DİLEKÇE
Nermin Köse, Kızlarımız dünya ikincisi olarak ülkemize büyük bir gurur yaşattı. Şampiyonada kızım Ecrin in işitme cihazı hem kırıldı, hem de yoğun ter aldığı için kullanılamaz hale geldi. Federasyon başkanı bize 5 bin lirasını, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Güven Özyurt da 3 bin lirasını vereceklerini söyledi. Biz bu sözlerin üzerine siparişi verdik. Ancak daha sonra federasyon başkanı görevden alındı. Gençlik Hizmetleri nden de sadece bin 500 lira alabildik. Bu konuda madur edildik. Konuyla ilgili Gençlik ve Spor Bakanlığı na da dilekçe yazdık. Yetkililerden yardım istiyoruz. Kızımın tek hayatı basketbol ve bu sporu yapabilmesi için de bu cihaza ihtiyacı var dedi. 

Selçuk KAYA


EN ÇOK OKUNANLAR