Kılıçdaroğlu na ayakkabılı protesto

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, emeklilerle yaptığı toplantıda bir kişinin ayakkabılı saldırısına maruz kaldı.\r\n

Kılıçdaroğlu na ayakkabılı protesto
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, emeklilerle yaptığı toplantıda, bir kişinin ayakkabılı saldırısına maruz kaldı.

Kılıçdaroğlu, emeklilerin sorunlarına ilişkin bir otelde düzenlenen toplantının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Konuşmasını bitirdiği sırada, basın mensupları alınırken toplantı salonuna girdiği belirtilen Yunus Emrah S. (40), Kılıçdaroğlu na, Sizin siyasetiniz benim babamı yaktı diyerek ayakkabılarını fırlattı.

Ayakkabıların isabet etmediği Kılıçdaroğlu, olaya ilişkin, Ruh sağlığı yerinde olmayan bir arkadaş değerlendirmesinde bulundu.

Korumalar tarafından otelin alt katlarındaki bir odaya indirilen saldırganın, ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüleceği belirtildi.

Yunus Emrah S nin, toplantının yapıldığı otele sabah saatlerinde geldiği ve Kılıçdaroğlu ile görüşme talebinde bulunduğu ifade edildi.

Saldırganın, babasının, CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak ın kardeşinin kimya fabrikasında çalıştığını ifade ettiği, iş kazası sonucunda vücudunda yanıklar oluşan babasına, özlük haklarının verilmediğini öne sürerek, Kılıçdaroğlu ile görüşme talebinde bulunduğu öğrenildi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, otelden ayrılırken, olayın nedenini soran gazetecilere, Ben de sizin gibi bilmiyorum yanıtını verdi.

Saldırgan Ankara Emniyet Müdürlüğünde

Saldrının ardından korumalarca oteldeki bir odaya götürülen saldırgan Yunus Emrah S, buradan Ankara Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

Saldırganın emniyetteki işlemleri sürüyor.

Saldırganın nasıl geldiği araştırılmalı

CHP İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak, yazılı açıklamasında, Kılıçdaroğlu na yönelik çirkin bir protesto gerçekleştirildiğini ifade etti.  

Kardeşimin yönetici olarak çalıştığı firmayla bağlantı kurularak saldırının benimle ilişkilendirilmesi saldırının amacını ortaya koymaktadır açıklamasında bulunan Toprak, saldırıyı gerçekleştiren kişinin babasının, kardeşinin yönetici olduğu firmanın bir çalışanı olmadığını saldırıdan sonra öğrendiğini ifade etti. 

Bu bilgilerin servis edilmesinin kamuoyunu yanıltmaya yönelik olduğunu değerlendiren Toprak, şunları kaydetti:

Saldırganın oraya nasıl geldiği, toplantı saatini ve yerini nasıl bildiği araştırmalıdır. Saldırganın uzun bir süre bekledikten sonra basın mensuplarıyla birlikte içeri girmesi ve eylemi gerçekleştirdikten hemen sonra yakalanır yakalanmaz benim adımı bağırarak sürekli olarak dile getirmesi bu saldırının amacının ne olduğunu ortaya koymaktadır. TBMM deki ve Genel Merkezdeki iletişim bilgilerim herkesçe bilinirken bana ulaşma, sorununu benle paylaşma çabası içine girmeden Genel Başkanımıza saldırması açık ve alçak bir provokasyondur. Bu saldırı bir süredir şahsımı hedef alan ama bunun da ötesinde Genel Başkanımızı ve partimizi yıpratmaya dönük planlı bir kampanyanın parçasıdır. Hiçbir güç genel başkanımızı ve partimizi yıpratamayacaktır. Kimsenin gücü buna yetmeyecektir.

Firmanın açıklaması

Çevkim firmasından yapılan yazılı açıklamada, saldırının demokrasiye, ifade özgürlüğüne ve temel insan haklarına yönelik olduğu savunuldu.

Açıklamada, şu ifadele yer verildi:

Saldırıyı gerçekleştiren kişinin babasının firmamızla hiçbir ilişkisi bulunmamaktadır. Farklı bir firmanın elemanı olarak çalışmış ve bir takım mağduriyetlere uğradığını ifade ederek bizden yardım talep etmiştir. Bunun dışında hiçbir ilişki söz konusu olmamıştır. Bu provokasyon eylemi başta firmamız olmak üzere farklı kişileri töhmet altında bırakmak için gerçekleştirilmiştir. Bunun bütün boyutlarıyla açığa çıkarılması demokrasimizin geleceği açısından büyük önem taşımaktadır. Saldırının bizim ve bizimle birlikte farklı kurum ve kişilere bağlanması ve bunun hemen saldırı sonrasında servis edilmesi oldukça manidardır. Saldırı nedeniyle Sayın Kemal Kılıçdaroğlu na ve bütün CHP lilere geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.  


EN ÇOK OKUNANLAR