KAPALI YOLLAR AÇILDI

Samsun da kar nedeniyle kapanan 418 mahalle yolundan 400 ü açıldı. \r\n

KAPALI YOLLAR AÇILDI
Samsun Valiliği, il geneliyle ilgili İl Afet ve Acil Durum Raporu nu açıkladı. Rapora göre, Samsun ve ilçelerinde dün itibariyle kapalı olduğu bildirilen toplam 418 mahallenin 400 üne Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediye ekiplerinin çalışmasıyla ulaşıldı. Şu anda Samsun genelinde toplam 18 mahallenin yolunun kapalı olduğu ve çalışmaların hızla devam ettiği bildirildi.
400 MAHALLEYE ULAŞILDI
Buna göre Ayvacık ta 1, Havza da 2, Yakakent te 1, Vezirköprü de 3, Salıpazarı nda 1, Çarşamba da 1, Asarcık ta 1, Alaçam da 3, Canik te 1, Bafra da 2 ve Kavak ta 2 mahalle yolu kapalı. Kapalı olan 18 mahalle yolunda Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin yol açma çalışmalarını hızla devam ettirdiği, ayrıca Samsun İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü koordinasyonunda alınan 52 ihbarın 44 tanesine müdahale edildiği ve zor durumda olan toplam 97 kişinin can kaybı yaşanmadan kurtarıldığı ifade edildi.
LODOS A, ÇIĞ DÜŞMESİNE VE SOBA GAZINA DİKKAT
Açıklamada, rüzgarın güney ve güneybatı (lodos) yönlerden esmesi beklendiğinden, soba ve baca gazı zehirlenmelerine karşı, bölge genelinde kuvvetli buzlanma ve don olayında yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı ve yüksek kar örtüsü ve dik eğime sahip olan bölgelerde çığ tehlikesi olduğundan ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları istendi. 
ULAŞIMDA DURUM
Yayımlanan raporda kara, hava, deniz ve demir yolu ulaşımlarında meteorolojik bir aksama olmadığı, Büyükşehir Belediyesi sorumluluğu bulunan 3 bin 449 kilometrelik yolun açık olduğu ve genişletme yapılarak tuzlama ve solüsyon çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

İHA


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor 4 maddeden PFDK'ya sevk edildi

1 Samsunspor 4 maddeden PFDK'ya sevk edildi

Samsun'daki eski hastaneye Bakanlık talip oldu

2 Samsun'daki eski hastaneye Bakanlık talip oldu

Emin Kar yakın takipte

3 Emin Kar yakın takipte

Samsunspor'da kurtuluş hesabı

4 Samsunspor'da kurtuluş hesabı

Samsun'da UBFED'de deprem

5 Samsun'da UBFED'de deprem

Bir Allah'ın kulu olmaz mı?..

6 Bir Allah'ın kulu olmaz mı?..

Samsun'da 12 adrese uyuşturucu baskını

7 Samsun'da 12 adrese uyuşturucu baskını

Emekliye enflasyon farkı! Çifte zam geliyor

8 Emekliye enflasyon farkı! Çifte zam geliyor

Samsun'dan yurt dışına yeni uçak seferleri başlıyor

9 Samsun'dan yurt dışına yeni uçak seferleri başlıyor

Nükleer, Karadeniz'i bitirir

10 Nükleer, Karadeniz'i bitirir