“MİLLETİN VİCDANINA SES OLMAKTA

Samsun da, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla başta Vali İbrahim Şahin olmak üzere bazı belediye başkanları ve kuruluşlar tarafından kutlama mesajları yayımlandı.\r\n

“MİLLETİN VİCDANINA SES OLMAKTA
“10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nedeniyle açıklama yapan Samsun Valisi İbrahim Şahin, “Demokrasinin temel taşlarından olan basın, düşünce, anlatım ve haber alma özgürlüğünün en etkili aracıdır. Bu anlamda kurumlarla bireyler arasında veri akışını sağlayarak demokrasinin korunması için önemli bir görev üstlenmektedir. Ülkemizin bugün gelişen ekonomisine ve güçlenen demokrasisine özgür ve özgüvenli basınımızın katkısı büyüktür. Kamuoyunu bilgilendirmek adına doğru haber verme, tarafsızlık, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde bulunduran önemli bir mesleği icra eden gazeteci arkadaşlarımız, ilkeli yayıncılık anlayışıyla olayları tarafsız bir şekilde halka aktararak, vatandaşın en doğal hakkı olan zamanında, doğru ve eksiksiz bilgi almalarını sağlayarak milletin vicdanına ses olmaktadırlar. Bu duygu ve düşüncelerle değerli basın çalışanlarının 10 Ocak Gazeteciler Günü nü tebrik ediyor, çalışma imkanlarının daha iyi koşullarda olması dileklerimle, ebediyete intikal eden basın çalışanlarını rahmetle anıyor, tüm basın çalışanlarına meslek ve özel hayatlarında başarılar diliyorum” dedi.

KÖKTAŞ: “KAMUSAL DENETİM İŞLEVİ DE GÖRÜYORLAR”
AK Parti Samsun İl Başkanı Fuat Köktaş, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Başkan Köktaş mesajında, tüm basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladığı belirterek, şu ifadeleri kullandı: Gazetecilik mesleği sadece basın mensupları açısından değil, onların açtıkları pencereden dünyayı takip eden vatandaşlar açısından da son derece önemli ve anlamlıdır. Toplumsal bilinçlenmede büyük katkı sahibi olan basın mensupları, aynı zamanda demokrasimizin standartlarının yükselmesini de sağlamaktadır. Üstlendikleri görev itibariyle kamusal denetim işlevi de gören gazeteciler, ekonomiden siyasete, kültürden edebiyata, spordan sanata kadar hayatın her alanından yaptığı haberlerle kamuoyunu bilgi sahibi yapmaktadırlar. Bu duygu ve düşüncelerle yaşadığımız dünyayı küçük bir pencereden bizlere sunan tüm basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.

TOK: BASIN TOPLUMU AYDINLATIR
İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, kamuoyunun bilgilendirilmesinde, toplumu aydınlatan basın mensuplarının önemli bir sorumluluğu yerine getirdiklerini ifade ederek, “Basın ve yayın organları din, dil, inanç ve siyasi görüş farkı gözetmeden tarafsız bir şekilde toplumu bilgilendirmek ve aydınlatmakla yükümlüdür. Doğru ve tarafsız bir şekilde çalışarak halkın haber alma hakkını sağlayan ve toplumun genel talep ve görüşlerini kamuoyuna yansıtma görevini üstlenen basın mensuplarımız bu yönüyle milletin duygularına tercüman, düşüncelerine ses olmaktadırlar. Belediye olarak faaliyetlerimizin ve çalışmalarımızın halka duyurulmasında, etkin bir rol üstlenen basın mensuplarımızın ilkeli ve tarafsız yayıncılık anlayışı ile ifa etmekte oldukları kamu hizmetlerinden dolayı tüm gazete ve televizyon çalışanlarına teşekkür ederim. Bu bağlamda, tüm basın çalışanlarının ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü’ tebrik ediyorum açıklamasında bulundu.

GENÇ: “GAZETECİLER YOL ARKADAŞIMIZ”
Canik Belediye Başkanı Osman Genç, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda gazetecilerin bu anlamlı gününü kutladı. Genç, gazetecilik mesleğinin halkı aydınlatma, haberdar etme, toplum yararına hizmet etme ve kamu yararı taşıyan gelişmeleri kamuoyu ile paylaşma amacı taşıdığını belirterek, Basın halkımızla aramızdaki en önemli köprüdür. Gazeteciler bizim yol arkadaşımız. Gazetecilik mesleğinin demokrasinin, fikir özgürlüğünün ve insan haklarının gelişmesinde çok büyük payı bulunuyor. Onların eleştiri ve önerilerini önemsiyor, çalışmalarımız için yol gösterici olduğuna inanıyoruz. Tarihin her döneminde halkın gözü, kulağı ve sesi olmayı amaç edinen, önemli bir misyonu yerine getiren gazetecilerin daha iyi koşullarda mesleklerini icra edebilmesi en büyük dileğimizdir. Bu duygular eşliğinde mesleklerini en iyi şekilde yerine getirmeye çalışan, ilkeli, sorumlu gazetecilik anlayışı içinde hareket eden tüm basın çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nü kutlarım ifadelerini kullandı.

TAŞÇI: “EKMEĞİNİ HABERDEN ÇIKARTAN…”
Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü için yayınladığı mesajında, “Ekmeğini haberden çıkartan başta Samsun basını olmak üzere tüm gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyorum” dedi.
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde bir mesaj yayınlayarak tüm basın mensuplarının bu önemli gününü kutlayan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, mesleki zorluklarına rağmen yılmayan gazetecileri tebrik etti. Gazetecilerin zor şartlarda çalıştığını ancak bu zorluklara rağmen toplumun haber alma özgürlüğü için mücadele ettiğini ifade eden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı şunları kaydetti: “Zaman kavramı olmaksızın çalışan, üzerlerindeki ‘halkın haber alma özgürlüğü’ sıfatını layıkıyla yerine getiren gazetecilerin gönlümüzdeki yeri ayrı. Kar, kış demeden topluma doğru haberi vermek için mücadele eden gazetecilere büyük saygı duyuyor, her fırsatta bu düşüncemi dile getiriyorum. Samsun, basın camiası anlamında Türkiye’nin en güçlü şehirlerinden. Bizlerin hayata geçirdiği projelerin, çalışmaların halka daha iyi anlatılabilmesi adına büyük bir güç kaynağı. Ekmeğini haberden çıkartan başta Samsun basını olmak üzere tüm gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyorum.”

MURZİOĞLU: “HALKIN GÖZÜ VE KULAĞI”
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, yayımladığı mesajla 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı. 10 Ocak 1961 tarihinden bu yana kutlanmakta olan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Bayramı’nın, büyük bir özveriyle görev yapan basın camiamızın isimsiz kahramanlarını anma ve hatırlama günü olduğunu belirten Murzioğlu, “Halkın gözü ve kulağı olan, zor şartlar altında çalışan basın sektörünün emekçileri, değerli arkadaşlarımızın Çalışan Gazeteciler Günü’nü içtenlikle kutluyorum. Gazetecilik, toplumun gelişmesinde çok önemli ve büyük sorumluluklar taşıyan bir meslek. Emekçi gazetecilerimiz, şartlar ve imkanlar ne olursa olsun görevlerini en iyi şekilde yerine getirmek için hiçbir fedakarlıktan kaçınmadan gece gündüz demeden çalışmaktadır. Gazetecilerimizin görevlerini rahat ve en iyi şekilde yapabilmeleri için, toplum olarak elimizden geleni yapmamız gerektiğini bir kez daha ifade etmek istiyorum. İlkeli, kaliteli, tarafsız habercilik anlayışı içinde görev yapan basınımızın güzide temsilcilerinin, bu zamana kadar olduğu gibi, bundan sonra da kentimizin sosyal ve kültürel yaşantısında halkımızın duygularına tercüman ve düşüncelerine tarafsız olarak ses olma misyonunu sürdüreceğine inancım tamdır. Bu duygu ve düşüncelerle Yüce Önder Atatürk ün basın bir milletin müşterek sesidir ilkesinden hareketle, basın ahlak esasları çerçevesinde çalışmalarını büyük bir özveriyle devam ettiren tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü bir kez daha içtenlikle kutluyorum” şeklinde konuştu.

İHA


EN ÇOK OKUNANLAR

17 Ocak Perşembe Samsun hava durumu! Samsun'da bugün kar yağacak mı?

1 17 Ocak Perşembe Samsun hava durumu! Samsun'da bugün kar yağacak mı?

Samsunspor'da 3 oyuncu kiralandı

2 Samsunspor'da 3 oyuncu kiralandı

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar: İYİ Parti'nin kapısı herkese açık

3 İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar: İYİ Parti'nin kapısı herkese açık

Amasya'da yolcu otobüsü devrildi: 2 ölü, 35 yaralı

4 Amasya'da yolcu otobüsü devrildi: 2 ölü, 35 yaralı

2019'u Atatürk yılı ilan ettiler

5 2019'u Atatürk yılı ilan ettiler

Yılport Samsunspor'da efsaneler çifte kupa istiyor

6 Yılport Samsunspor'da efsaneler çifte kupa istiyor

Çorum'da silahlı kavga: Baba darp edildi, oğlu vuruldu

7 Çorum'da silahlı kavga: Baba darp edildi, oğlu vuruldu

Samsun'da ekmeğe zam konusu yine gündemde

8 Samsun'da ekmeğe zam konusu yine gündemde

Samsun'da otelcilik öğrencileri yarıştı

9 Samsun'da otelcilik öğrencileri yarıştı

Jandarma ve polisin ortak düzenlediği operasyonda 3 cezaevi firarisi yakalandı

10 Jandarma ve polisin ortak düzenlediği operasyonda 3 cezaevi firarisi yakalandı