ERMENİLER, TÜRKLERİ ARKADAN VURDU

İlkadım Kent Konseyi Başkanı ve OMÜ Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr Bünyamin Kocaoğlu, Ermenilerin batılı devletlerin oyunlarına alet olup çeteler kurarak Rus askerleriyle birlikte Türk askerini arkadan vurduğunu söyledi\r\n

ERMENİLER, TÜRKLERİ ARKADAN VURDU
İlkadım Kent Konseyi nin düzenlediği ‘Geçmişten Günümüze Ermeni Meselesi’ panelinde OMÜ Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr Bünyamin Kocaoğlu, Ermenilerin Osmanlı da önemli görevler almasına rağmen oluşturdukları çetelerle Türk askerlerini arkadan vurduğunu belirtti.
İlkadım Kent Konseyi ve İlkadım Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü nun düzenlediği   Geçmişten Günümüze Ermeni Meselesi konulu panel Acem Tekkesi’nde gerçekleştirildi. Panele Polis Akademisi Güvenlik Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Köse, İlkadım Kent Konseyi Başkanı ve OMÜ Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr Bünyamin Kocaoğlu, Karabük Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Marziye Memedli, 9 Eylül Üniversitesi Stratejik Araştırmalar Bölümü Öğretim Üyesi  Yrd. Doç. Dr. Türkmen Töreli konuşmacı olarak katıldı.
SOYKIRIM YOK
Panelin moderatörlüğünü yapan Polis Akademisi Güvenlik Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Köse, Tarihte Devletin Ermenilerle ilgili bir soykırımı olmadığını söyledi.  Köse, Osmanlı devleti zayıflamaya başlayıp misyoner okulları kurulup hemen her konuda Avrupa nın müdahalesine maruz kalınca, Türk-Ermeni ilişkilerinde de bir bozulma devri başlamıştır. Bazı devletler, Osmanlı devletini bölerek bölgesel çıkarlarına ulaşabilmek için, Ermenileri Türk toplumundan koparmayı hedeflemişlerdir”dedi. 
OYUNA GELDİLER
Ermenilerin batılı egemen güçlerin oyunlarına alet olduğunu ifade eden İlkadım Kent Konseyi Başkanı ve OMÜ Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr Bünyamin Kocaoğlu, Osmanlı imparatorluğunun önemli devlet kademelerinde görev alan Ermenilerin batılı devletlerin oyunlarına alet olup çeteler kurarak Rus askerleriyle birlikte Türk askerini arkadan vurduğunu söyledi.  Ermenilerde Türk Düşmanlığı olduğunu ileri süren Karabük Üniversitesi Uluslar arası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Marziye Memedli, Hristiyan dinine mensup Ermenilerin çocuklarını yaptıkları soykırım anıtıyla küçük yaşta Türklere karşı kin ve nefret duygularıyla büyütüldüğüne dikkat çekti.
TERÖR EGEMEN GÜÇLERİN TAŞERONU 
Türkiye nin jeopolitik ve jeostratejik olarak çok önemli bir konumda olduğunu söyleyen 9 Eylül Üniversitesi Stratejik Araştırmalar Bölümü Öğretim Üyesi  Yrd. Doç. Dr. Türkmen Töreli, Geçmişte olduğu gibi bugünde Anadolu da asırlar boyunca terör eylemleri yapılmıştır. Terör değişmez. Aktörleri ve argümanları değişir. Yöntem ve amaçları aynıdır. Amaçları ses ülke ve dünya çapında ses getirmektedir. Güçlü devletler, hakimiyet kurmak istediği ülkelerde terörü araç olarak kullanır. Hasan Sabbah, ASALA, TİKKO, EL KAİDE, aynı yöntemler kullanılmıştır. Ermenilerde egemen güçler tarafından Türklere karşı kullanılmıştır. Senaryo hep aynıdır diye konuştu.


EN ÇOK OKUNANLAR

Taner Taşkın isyan etti...'Uyduruk bir penaltı'

1 Taner Taşkın isyan etti...'Uyduruk bir penaltı'

3'lü görüşme gerçekleştirildi

2 3'lü görüşme gerçekleştirildi

Erhan Usta'dan yeşil ışık

3 Erhan Usta'dan yeşil ışık

Yılport Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık yıkıldı

4 Yılport Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık yıkıldı

Korku dolu gözlerle izlediler

5 Korku dolu gözlerle izlediler

Samsun'da şanslı büfe

6 Samsun'da şanslı büfe

Taraftar Taner Taşkın'ı istifaya davet etti

7 Taraftar Taner Taşkın'ı istifaya davet etti

21 Ocak Pazartesi Samsun hava durumu! Akşam saatlerine dikkat!

8 21 Ocak Pazartesi Samsun hava durumu! Akşam saatlerine dikkat!

Maç gergin geçti

9 Maç gergin geçti

Ömer attı Samet sevindi

10 Ömer attı Samet sevindi