AÇIKLANAN ADAYA BİAT EDERİZ

AK Parti Samsun İl Başkanı Adayı Osman Çetinkaya, Biz biat kültüründen geliyoruz. Genel Başkanımız ve Başbakanımız Ahmet Davutoğlu, kimi aday gösterirse biz de biat etmek zorundayız dedi\r\n

AÇIKLANAN ADAYA BİAT EDERİZ
AK Parti Samsun İl başkanı Adayı Osman Çetinkaya, parti genel merkezinin açıklayacağı adaya biat edeceklerini söyledi.Osman Çetinkaya, 100. Yıl Bulvarı ndaki Seçim Koordinasyon Merkezi nde, basın toplantısı düzenledi. Çetinkaya, önceki il başkanlığı döneminde yaptıkları çalışmalarla Samsun a çok önemli hizmetler yaptıklarını düşündüklerini belirtererek, Yeni bir yönetim anlayışı ile bugüne kadar kırıp dökülen ilişkilerimizi düzeltmek istiyoruz. Bizim dönemimizde kapımız, kalp gözümüz herkese açık oldu. Partili partisiz, bize gelen herkesin yarasına merhem olmak için gecemizi gündüzümüze katmıştık. Bundan sonra da fırsat verilirse aynı şekilde çalışacağız diye konuştu.
EKİBİMİZ TECRÜBELİ
2015 Hazıran ayındaki milletvekili seçimlerinin önemine değinen Çetinkaya, Bizler vekil sayımızı ne kadar artırabiliriz, Anayasının değişmesine ne kadar katkı yapabiliriz, bunun hesabını yapıyoruz. Kimin il başkanı olduğu çok önemli değil. Önemli olan AK Parti ve ülke siyasetine katkı sağlamak. Ufkumuzu açmak. Bizden önce görev yapan il ve ilçe başkanlarımıza teşekkür ediyoruz. Hepsi bulunduğu bölgenin, ilimizin ve ülkemizin geleceği için elinden geleni yapmıştır. İnşallah 5 inci Olağan Kongremizde il başkanlığı seçimini tecrübeli ekibimizle kazanmak istiyoruz. Samsun daki en büyük miting bizim dönemimizde yapıldı. Öncelikli hedefimiz oylarımızı artırmaktır dedi.
SORUMLUSU ONLAR
Aday adayı sayısının fazlalığıyla ilgili değerlendirmelerde de bulunan Çetinkaya, Aday adaylarının sayısındaki fazlalık 4. Olağan Kongre deki yapılan hataların sonucudur. Birileri Cumhurbaşkanımızın dediğini yapsaydı, bugün bu kadar çok aday ortaya çıkmazdı. 18 aday adayının ortaya çıkması doğru değil. Patimize yakışmıyor. Bu içimizde aslında ne kadar çok parçalı olduğumuzu gösterir. Benim 4 üncü kongreye girdiğim dönemde birileri biat geleneğini bozdu. Mevcut il başkanı bunu nasıl açıklayacak. 18 tane il başkan adayı niye var. Biat kültürünü birileri eleştirebilir, ama ben doğru buluyorum. Biat kültürü ile iş devam etseydi, Samsun da bugün bir tane başkan adayı olurdu. Samsun da bu kadar aday varsa sorumlusu bellidir. 4. Olağan kongrede genel merkeze rağmen aday olup ortalığı karıştıran, kişi ve kişilerdir.
KİM ÇIKARSA BAŞKAN O
Çetinkaya, temeyül yoklaması sonuçlarıyla ilgili sorulara da şu cevabı verdi: 2011 seçimleri öncesinde yapılan temayül yoklaması yapıldı. Bizim dönemimizde temayül sonuçlarını istedik. Kimin kimi istediğini görmek istedik. Hiçbir şaibeye yer bırakmadık. Sonuçlar genel merkeze gitti. Birinci çıkan oldu mu, olmadı. Demek ki temayül yoklaması 1. derece etken değil. Genel merkezimiz bu aşamada farklı bir yol izliyor. Genel merkez temsilcileri bir rapor hazırlayacaklar. Başbakanımıza üç ya da dört isim çıkacak. Sayın Başbakanımız değerlendirecek ve seçtiği kişi il başkanı olacak. Bizler biat kültürüne inanan insanlarız. Genel merkezimizin ve Başbakanımızın söyleyeceği şeye biat etmek zorundayız. Bizde elimizden geldiği şekilde kendisine yardımcı olacağız. Kongre kırıcı dökücü olmamalı. Kim il başkanı olursa Samsun u derleyici toparlayıcı olmalı. Yapılan hatalar tekrar yapmamalı. Biz bize yapılan yanlışları asla yapmayacağız. Geçmişte görev yapanlar bizden hak ettiktleri saygıyı her zaman göreceklerdir.  

Bayram OK


EN ÇOK OKUNANLAR

Kırkağaç'ta taşımalı eğitime bir gün ara verildi

1 Kırkağaç'ta taşımalı eğitime bir gün ara verildi

İzmir-Ankara D300 karayolu 7 saatte trafiğe açıldı

2 İzmir-Ankara D300 karayolu 7 saatte trafiğe açıldı

Uyuşturucu Satıcılarına Şafak Operasyonu: 22 Gözaltı

3 Uyuşturucu Satıcılarına Şafak Operasyonu: 22 Gözaltı

Organlarıyla 3 hastaya umut oldu

4 Organlarıyla 3 hastaya umut oldu

Kontrolden çıkan otomobil park halindeki araçlara çarptıktan sonra kaldırıma çık

5 Kontrolden çıkan otomobil park halindeki araçlara çarptıktan sonra kaldırıma çık

Yoğun kar yağışı vatandaşlara eğlenceli dakikalar yaşattı

6 Yoğun kar yağışı vatandaşlara eğlenceli dakikalar yaşattı

Ordu'da şiddetli rüzgar

7 Ordu'da şiddetli rüzgar

Fırtınanın devirdiği ağaç otomobilin üzerine düştü

8 Fırtınanın devirdiği ağaç otomobilin üzerine düştü

Bayrampaşa'da plastik hammadde üreten iş yerinde korkutan yangın

9 Bayrampaşa'da plastik hammadde üreten iş yerinde korkutan yangın