KISA DÖNEM ERLER YEMİN ETTİ

Samsun İl Jandarma Komutanlığı nda, üç haftalık temel eğitim sürelerini tamamlayan 357/2. tertip kısa dönem erler Bafra da düzenlenen törenle yemin etti\r\n

KISA DÖNEM ERLER YEMİN ETTİ
Samsun İl Jandarma Komutanlığı nda vatani görevlerine başlayan ve üç haftalık temel eğitim sürelerini tamamlayan 357/2. tertip kısa dönem erler, törenle yemin etti. Bafra Spor Salonu nda düzenlenen törene Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Kâtip Üyesi ve CHP Bartın Milletvekili Muhammet Rıza Yalçınkaya, Bafra Kaymakamı Halis Arslan, Samsun İl Jandarma Komutan Yardımcısı J. Albay Vural Yıldırım, Bafra İlçe Jandarma ve Garnizon Komutanı J. Bnb. İlhan Güngör, Samsun İl Jandarma Komutanlığı Harekat Eğitim Şube Komutanı J. Yarbay M. Ali Bayer, Bafra İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Yiğit, kurum müdürleri, sivil toplum örgütü temsilcileri ile çok sayıda asker aileleri ve vatandaşlar katıldı.
VATANIN BEKÇİLERİYİZ
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törende 357. kısa dönem yükümlüler adına konuşan J. Er. Görkem Erinç, Bizler kutsal yuvamız olan askerlik ocağına yurdun değişik yerlerinden koşarak geldik. Amacımız her Türk vatandaşının yaptığı gibi askerlik görevimizi yapmak ve sorumluluklarını yerine getirmek, atalarımızdan bizlere miras kalan Cumhuriyetin laik ve demokratik rejimi canımız pahasına korumaktır. Bu görevimizin ne kadar zor ve sorumluluk gerektirdiğinin bilincindeyiz dedi.
357/2.tertip Kısa dönem erlerinden Samsun İl Jandarma Komutanlığına ilk katılan J. Er. Alptuğ Tural a, Bafra Kaymakamı Halis Arslan tarafından ödül verildi.  Bafra da üç haftalık temel eğitimini tamamlayan 357/2. tertip kısa dönem erlere, Eğitim Bölük Komutanları J. Üstgm. Volkan Yıldırım tarafından yemin ettirildi.
ÖNEMLİ OLAN YEMİNE BAĞLI KALMAK
Samsun İl Jandarma Komutan vekili J. Albay Vural Yıldırım ise şunları söyledi: Kahraman Mehmetçikler, her Türk askeri gibi askerlik görevini ifa etmek üzere birliğimize katıldınız. Üç haftalık temel eğitim süresini tamamladıktan sonra bugün burada vatan ve millet uğruna canınızı feda edebileceğiniz haykırarak, laik cumhuriyetimizi her ne pahasına olursa olsun koruma ve kollama azminizi şehit kanlarımızdan oluşmuş al bayrağımız ve silah üstüne ellerinizi koyarak ant içtiniz. Kutsal askerlik görevi süresince sizlere yol gösterecek olan bu andınız, dürüstlük, vazife, disiplin,vicdan, adalet, başarı, namus, şeref, insan sevgisi ve vatan anlamında olup asker olduğunuzun kabul belgesidir. Önemli olan askerlik ve yaşam süresince yaptığınız yemine bağlı kalmaktır. Anadoluyu asırlardır bizlere vatan yapmış bu uğurda kanlarını akıtarak şehit olmuş bir milletin evlatlarısınız. Dün olduğu gibi bu günde içte ve dışta hiç bir güç sizleri koparamayacak ve bu güzel vatanımızı parçalayamayacaktır.
YALÇINKAYA HASRET GİDERDİ
Düzenlenen yemin töreni, 357. kısa dönem erlerin tören geçişi ile son buldu. Törenin ardından yeminlerini eden erler, yemin törenine katılan aileleri ile görüşerek hasret giderdi. 357/2. tertip kısa dönem erler arasında bulunan oğlu Endüstri Mühendisi Muzaffer Cenk Yalçınkaya nın yemin törenini izlemeye gelen Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Kâtip Üyesi ve CHP Bartın Milletvekili Muhammet Rıza Yalçınkaya tören sonrası oğlu ile hasret giderdi.  Oğlunu asker kıyafetleri içerisinde görmenin kendisini duygulandırdığını belirten Yalçınkaya, Bu gün gerçekten çok büyük bir sevinç ve gurur taşıyorum. iki evladım var birinin askerliği geçen yıl bitti onun peşinden diğer oğlumu askere gönderdim. oğlumu vatanı için ülkesi için bir sorumluluk içerisinde görmek beni oldukça duygulandırdı diye konuştu.

Ümit CEYLAN 


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'daki genç kızın öldüğü kazanın kamera görüntüleri ortaya çıktı

1 Samsun'daki genç kızın öldüğü kazanın kamera görüntüleri ortaya çıktı

Samsunspor Kayyum Başkanı Karayılmaz: 'Kimse bizi sahipsiz sanmasın'

2 Samsunspor Kayyum Başkanı Karayılmaz: 'Kimse bizi sahipsiz sanmasın'

Samsun'da acı ölüm!

3 Samsun'da acı ölüm!

Samsun'da Mert Irmağı'na düşen genç hastanelik oldu

4 Samsun'da Mert Irmağı'na düşen genç hastanelik oldu

Samsunspor için karar günü

5 Samsunspor için karar günü

Polis aracı dereye uçtu: 1 şehit, 1 kayıp

6 Polis aracı dereye uçtu: 1 şehit, 1 kayıp

Şirinler daha güçlü geliyor

7 Şirinler daha güçlü geliyor

Motorine büyük zam geliyor

8 Motorine büyük zam geliyor

Tüm maçlar pazar günü

9 Tüm maçlar pazar günü

Samsun'da FETÖ'den gözaltına alınan iş adamı adliyede

10 Samsun'da FETÖ'den gözaltına alınan iş adamı adliyede