Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Vali Şahin, gazetecileri ağırladı

Samsun Valisi İbrahim Şahin, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle basın mensuplarını düzenlediği kahvaltıda ağırladı. Şahin, Bir vali sıfatının ötesinde, sarı basın kartı taşıyan bir gazeteci sıfatımla söylüyorum. Haberleri yaparken sağlıklı ve obj

Vali Şahin, gazetecileri ağırladı
Samsun Valisi İbrahim Şahin, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Büyükşehir Belediyesi’ne ait Sevgi Kafe’de kahvaltı düzenledi. Kahvaltıya Vali Şahin’in yanı sıra Basın İlan Kurumu (BİK) Samsun Şubesi Müdürü Mustafa Bayraktar, İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Fatma Dursun Atalay, 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İsmail Temiz, ajans, gazete ve internet sitelerinin temsilcileri katıldı.
SAMSUN UN SINIRLARINI AŞMALI
Vali Şahin kahvaltı sonrası yaptığı açıklamada, “Ben, hem gazeteciyim hem de idareciyim. Bugün ayrıca İdareciler Günü’dür. Elbette eksikliklerimiz, hatalarımız ve olumsuzluklarımız olacak. Bu, ulusal medyada da var. Samsun ölçeğinde değerlendirilirse medya Samsun’un sınırlarını aşmalı. Tüm dünyada artık mürekkeple kağıt üzerine gazete yapmak ve dağıtmanın zorlukları kendini hissettirmeye başladı. Bu bağlamda internet üzerinden gazetecilik yapmak sanırım sizin de gündeminize düştü. Türkiye’de 1 milyon civarında tıklanan gazete var. Yerelde ise 40 - 50 bin tıklama sayısı olan arkadaşlarımı da görünce seviniyorum. Onları kutluyorum. Uzun bir süre değil. Bu sayılar 3 yıl içerisinde yüz binleri bulur. Zaman zaman yurt dışından beni arıyorlar. İnternetten görüyorlar. Samsun’da yazılan haber sınırlar ötesinde bizim dilimizi bilen bir insan varsa muhakkak suretle habere ulaşıyor” dedi.
DAHA ÖZGÜR DAHA BAĞIMSIZ
Sabahları tüm haberleri evden çıkmadan önce kontrol ettiğini söyleyen Vali Şahin, Sabah kalkıp tabletten tüm basını kontrol ediyorum. Bazen kalemlerinizi düzgün tutmazsanız yazı net çıkmaz. Gazeteci arkadaşlarımız objektif olarak olayı yansıtmazsa, başkalarını eleştirmek gibi bir hakkı kendimizde göremeyiz. Bu doğru olmaz. Bir vali sıfatının ötesinde, sarı basın kartı taşıyan bir gazeteci sıfatımla söylüyorum. Haberleri yaparken sağlıklı ve objektif haberciliği sunarsanız iyi olur. Olabildiğince daha dikkatli ve objektifliğe yakın haber yapabilirsek kazanan siz, dolayısıyla Samsun medyası ve Türk medyası olur. Ben bu bağlamda çalışan gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum. İnşallah daha özgür, daha bağımız, tarafsız ve kaleminizi daha iyi kullanabileceğiniz günler dileklerimle sizleri selamlıyorum” diye konuştu.

Bayram OK


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor Sportif Direktörü Zeren O bölgeye takviye yapılacak

1 Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: O bölgeye takviye yapılacak

 Adiloviç, bugün imzalıyor

2 Adiloviç, bugün imzalıyor

 Taşlar yerine oturuyor

3 Taşlar yerine oturuyor...

Samsunda bir mühendis PKKKCKdan gözaltına alındı

4 Samsun'da bir mühendis PKK/KCK'dan gözaltına alındı

Erzurumda iki grup tekme tokat birbirine girdi

5 Erzurum'da iki grup tekme tokat birbirine girdi

Yaşar Doğuyu andılar

6 Yaşar Doğu'yu andılar

Fındık yükselişe geçti

7 Fındık yükselişe geçti

Trabzona şehit ateşi düştü

8 Trabzon'a şehit ateşi düştü

FETÖnün avukatlarına operasyonda 2 tutuklama

9 FETÖ'nün avukatlarına operasyonda 2 tutuklama

4 ton kar kullanarak tank yaptılar

10 4 ton kar kullanarak tank yaptılar