HES tünel inşaatında çığ düştü: 1 ölü

Trabzon Valisi Öz, Çaykara da özel bir şirkete ait HES santrali tünel girişinde 5 kişinin çığ altında kaldığını, bu kişilerden birinin cesedine ulaşıldığını bildirdi.\r\n

HES tünel inşaatında çığ düştü: 1 ölü
Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Çaykara Karaçam Mahallesi Kavlatan Bölgesinde özel bir şirkete ait HES santrali tünel girişinde 5 kişinin çığ altında kaldığını, bu kişilerden birinin cesedine şirket elemanlarınca ulaşıldığını bildirdi.

Açıklama yapan Öz, 4 işçinin kurtarılması için çalışmaların titizlikle sürdürüldüğünü belirterek, Çığ tehlikesi devam ettiği için çalışmalar kontrollü bir şekilde sürüyor. Olay yerine varan AFAD,  jandarma ekipleri ve şirket elemanlarınca çalışmalar devam ediyor dedi.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu da AA muhabirine yaptığı açıklamada, AKUT, Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü, Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE) ve Kızılay ın bölgede olduğunu ifade ederek, Büyükşehir Belediyesi ve Karayolları ekiplerimiz de çalışmalarını sürdürüyor. Jandarma ekiplerimiz de can güvenliğini sağlamak için çalışmalarına devam ediyor. Çığ riskine karşı dikkatli bir biçimde çalışmalarımızı sürdürüyoruz dedi.

Gümrükçüoğlu, bir kişinin cesedine ulaşıldığını hatırlatarak, Cesedi çıkarılan işçi Nusret Er. Şuan çığ altındaki Muhammet Işıklı, Lokman Çelik, Erhan Arslan ve Can Özyürek e ulaşma çalışmaları devam ediyor ifadesini kullandı.

Öte yandan çalışmalarda yer alan özel bir şirkete ait iş makinesi, Köknar Mahallesi mevkisinde yoldaki buzlanma nedeniyle kayarak devrildi. Kazada, iş makinesi operatörü yara almadan kurtuldu.

AFAD: 4 kişiyi kurtarma çalışmaları devam ediyor

Trabzon un Çaykara ilçesi, Kovalan mevkiinde meydana gelen çığ düşmesi sonucunda 1 işçinin hayatını kaybettiğini, 4 kişiyi kurtarma çalışmalarının ise sürdüğünü bildirdi. 

Başkanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Kovalan mevkiinde meydana gelen çığ düşmesi sonucunda, beş işçinin çığ altında kaldığı belirtildi. 

Olayda 1 işçinin hayatını kaybettiğinin belirlendiği ifade edilen açıklamada, çığ altındaki 4 kişiyi arama kurtarma çalışmalarının ise devam ettiği vurgulandı.

Açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

17 kişilik AFAD ekibi olay bölgesine ulaşmak için yaklaşık 1,5 kilometrelik yolu iş makinaları ile açarak ilerliyor. Diğer ekipler şantiye alanında destek ekip olarak bekletiliyor. AFAD ekipleri, şantiye bölgesinde mahsur kalan 28 kişiden, 18 ini güvenli bir şekilde ilçe merkezine ulaştırdı. Bölgedeki yoğun tipi ve kar yağışı çalışmaları yavaşlatmaktadır. Hava şartları elverişli olduğu takdirde Genelkurmay Başkanlığı ndan görevlendirilen helikopterler, arama kurtarma operasyonuna havadan destek verecektir. Operasyona, AFAD koordinasyonunda 69 kişilik bir ekip ve 13 araç katılıyor. Gelişmeler takip edilmektedir.

Trabzon un Çaykara ilçesindeki bir hidroelektrik santralinin tünel inşatında meydana gelen olayda 5 işçinin çığ altında kaldığı belirtilmişti. 


EN ÇOK OKUNANLAR

Ayite'ye iki talip

1 Ayite'ye iki talip

Bu ikili listede

2 Bu ikili listede

Sokak hayvanları annesiz kaldı

3 Sokak hayvanları annesiz kaldı

SAMSUNSPOR SALONA AÇILIYOR

4 SAMSUNSPOR SALONA AÇILIYOR

Samsunspor'da çekiliş sürprizi

5 Samsunspor'da çekiliş sürprizi

Samsun'da polisten kaçamadılar

6 Samsun'da polisten kaçamadılar

Samsun'da gençlik Festivali çıkışı bıçaklı saldırı: 2 yaralı

7 Samsun'da gençlik Festivali çıkışı bıçaklı saldırı: 2 yaralı

Samsun milletvekili seçim sonuçları

8 Samsun milletvekili seçim sonuçları

Samsun'da oy kullanmaya giderken kaza geçirdiler: 5 yaralı

9 Samsun'da oy kullanmaya giderken kaza geçirdiler: 5 yaralı

Samsun'da balkondan düşen şahıs ağır yaralandı

10 Samsun'da balkondan düşen şahıs ağır yaralandı