Ekipler Hira bebek için 14 saat çalıştı

Ordu nun Akkuş ilçesinde rahatsızlanan 6 aylık bebek Hira Şahin i hastaneye ulaştırmak için seferber olan ekipler, 14 saat çalışarak bebeği hastaneye getirdi.\r\n

Ekipler Hira bebek için 14 saat çalıştı
Ordu nun Akkuş ilçesinde rahatsızlanan 6 aylık bebek Hira Şahin i hastaneye ulaştırmak için seferber olan ekipler, 14 saat çalışarak bebeği hastaneye getirdi. 

İlçenin Damyer Mahallesi nde ikamet eden İsmail Şahin ile Gülden Şahin çiftinin 6 aylık bebekleri Hira nın rahatsızlanması üzerine ailesi 112 Acil Servis ekiplerinden yardım istedi. 

İlçeden yaklaşık 40 kilometre uzaklıktaki mahalleye gitmek üzere dün yola çıkan ekipler, kar yağışı sonrası yolun kapanması nedeniyle hastaya ulaşamayarak yolda mahsur kaldı. 

Bunun üzerine durum, Ordu Büyükşehir Belediyesi ekipleri ve UMKE Ordu ekibine bildirildi. 

Bir süre sonra yola çıkan ekipler  kar kalınlığının 1,5 metreyi bulduğu bölgede uzun sürekar ve tipi nedeniyle yol açmada zorlandı. 

Uzun süre yol açma çalışması yürüten ekipler ilk olarak mahsur kalan 112 ekiplerine ulaştı. Ardından çalışmalarına devam eden ekipler, Şahin çiftinin ikamet ettiği eve de ulaşmayı başardı. 

Eve gelen ekipler Hira bebeğe ilk müdahaleyi burada yaptı. 

Yaklaşık 14 saatlik çalışma sonucunda Hira Şahin, Akkuş Devlet Hastanesine getirilerek burada tedavi altına alındı. 

Anne ve babanın mutluluğu 

Öte yandan 14 saat sonra bebeği hastaneye getirilen baba İsmail Şahin, çocuğunun rahatsızlanmasıyla çok korktuklarını belirterek, Çok şükür bebeğimiz uzun uğraşlar sonucu hastaneye ulaştırıldı. Şimdi sağlık durumu çok iyi. Bütün ekiplere teşekkür ederim dedi. 

Anne Gülden Şahin de ilk defa başlarına böyle bir olayın geldiğini ifade ederek, Allah kimseye bu tür şeyler yaşatmasın. Kızımız kurtuldu. Yetkililerden Allah razı olsun diye konuştu. 

Çalışmaları tipi zorlaştırdı

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz ise son yılların en yoğun kış mevsimini yaşadıklarını belirterek, son 5 günde 340 hastayı kurtardıklarını söyledi. 

Hira Şahin in rahatsızlandığı ihbarını aldıktan sonra hemen çalışmalara başladıklarını ancak bölgede yoğun şekilde etkili olan tipinin çalışmaları zorlaştırdığını söyleyen Yılmaz, bu nedenle bölgeye ulaşmanın 14 saat sürdüğünü belirtti. 

  Hira bebeğimizi sağ salim hastaneye ulaştırdığımız için mutluyuz diyen Yılmaz, özverili çalışan bütün ekiplere teşekkür etti. 


EN ÇOK OKUNANLAR

Necattin Demirtaş, MHP'den istifa etti

1 Necattin Demirtaş, MHP'den istifa etti

Samsun Adliyesi karıştı! Tekme, tokat birbirlerine girdiler

2 Samsun Adliyesi karıştı! Tekme, tokat birbirlerine girdiler

Samsunspor'da hoca için kritik gün

3 Samsunspor'da hoca için kritik gün

Başkan İsmail Uyanık, Taşkın için ne dedi?

4 Başkan İsmail Uyanık, Taşkın için ne dedi?

Samsunspor'un rakibi ligden çekildi

5 Samsunspor'un rakibi ligden çekildi

Aday adayından örnek tavır

6 Aday adayından örnek tavır

İYİ Parti Samsun Büyükşehir Adayını açıklıyor

7 İYİ Parti Samsun Büyükşehir Adayını açıklıyor

Yenilikler bitmiyor

8 Yenilikler bitmiyor

İshak Taşçı: 'Verdiğim sözün arkasındayım'

9 İshak Taşçı: 'Verdiğim sözün arkasındayım'

İYİ Partililer Hayati Tekin'i istiyor

10 İYİ Partililer Hayati Tekin'i istiyor