Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

KAR MAHSURLARINA GIDA YARDIMI

Samsun’da Canik Belediye Başkanı Osman Genç, kar yağışı nedeniyle yolu kapanan mahallelerde yaşayan vatandaşlara gıda yardımında bulundu. \r\n

KAR MAHSURLARINA GIDA YARDIMI
Canik ilçesine bağlı mahallelerde yağan kar yağışının ardından yolların kapanmasıyla gıdalarını temin etmekte zorlanan vatandaşlar için Canik Belediye Başkanı Osman Genç, seferber oldu. İş makinesi ve arazi araçlarıyla birlikte kar yüksekliğinin 1 metre olduğu mahallelere giden Canik Belediye Başkanı Osman Genç, ilk olarak çocuklarla sohbet edip kartopu oynadı. Ardından yolu kapanan köylere ulaşan Başkan Genç, burada vatandaşlara ekmek, kuru gıda ve meyve verdi.
Yaklaşık 40 mahallede bin 400 haneye gıda yardımında bulunan Genç, “Son 60 yılın en büyük soğuklarının olduğu yılı yaşıyoruz. Samsun büyükşehir olduktan sonra 40 köyümüz mahalleye dönüştü. Dolayısıyla İl Özel İdare nin mücadele ettiği alanları büyükşehirin uhdesine geçmişti. Fakat büyükşehir bütün alanlara ulaşamadığı için bizler de Canik Belediyesi olarak buradaki 40 mahallemizin ulaşım sorunlarını çözmeye çalışıyoruz. Vatandaşa ulaşıyoruz ve vatandaşın sıkıntısını gidermeye çalışıyoruz. Dolayısıyla şunu ifade etmek istiyoruz; vatandaşın mutlu zamanında yanında olduğumuz gibi sıkıntı ve problemli günlerde de yanındayız. Vatandaşla devletin bütünleştiği anı yaşıyoruz. Biz varlığımızın sebebini vatandaş olduğu bilinciyle Canik Belediyesi olarak burada hizmet etmeye devam ediyoruz. İnşallah burada kısa zamanda kar mücadelemiz bitecektir. Havalar da iyiye döndükten sonra vatandaşlarımızın da ulaşımla ilgili problemlerini çözdüğümüz gibi diğer problemleri çözülmüş olacaktır. Burada şehre ulaşamayan insanların gıda problemleri olanlara gıda, ekmek problemleri olana ekmek, meyvesi olmayan vatandaşlarımıza meyveyi ulaştırma imkanına ulaştık. İnşallah ulaşımla alakalı bütün sorunların çözüldüğü ana geldik diyebiliriz. Çünkü, hem hava iklim düzelmeye başlıyordu, hem de bir haftadan beri bu mücadelemizin de ulaşılamayan köy gidilemeyen mahalle bırakmadık” dedi.
Vatandaşlar kendilerine yapılan ekmek, gıda yardımı ve meyve karşısında Başkan Osman Genç’e teşekkür etti.

İHA


EN ÇOK OKUNANLAR

Otopsi için morga kaldırılan ceset domuz leşi çıktı

1 Otopsi için morga kaldırılan ceset domuz leşi çıktı

Tırın dorsesindeki tren rayı otomobili kağıt gibi kesti

2 Tır'ın dorsesindeki tren rayı otomobili kağıt gibi kesti

Başbakan Yıldırım, görevden ayrılacak HSYK üyelerini kabul etti

3 Başbakan Yıldırım, görevden ayrılacak HSYK üyelerini kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Merkel ile görüştü

4 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Merkel ile görüştü

FETÖcüleri taşıyan cezaevi aracı kaza yaptı

5 FETÖ'cüleri taşıyan cezaevi aracı kaza yaptı

Bursada iki araç çarpıştı 1 ölü 5 yaralı

6 Bursa'da iki araç çarpıştı: 1 ölü 5 yaralı

Suriyeli ressamdan anlamlı tablo

7 Suriyeli ressamdan anlamlı tablo

Murgulda iş makinesi devrildi 1 ölü

8 Murgul'da iş makinesi devrildi: 1 ölü

Günü birlik tatil dönüşü kaza 2 ölü

9 Günü birlik tatil dönüşü kaza: 2 ölü

Eskişehirde tüp patlaması 2 yaralı

10 Eskişehir'de tüp patlaması: 2 yaralı