KAR MAHSURLARINA GIDA YARDIMI

Samsun’da Canik Belediye Başkanı Osman Genç, kar yağışı nedeniyle yolu kapanan mahallelerde yaşayan vatandaşlara gıda yardımında bulundu. \r\n

KAR MAHSURLARINA GIDA YARDIMI
Canik ilçesine bağlı mahallelerde yağan kar yağışının ardından yolların kapanmasıyla gıdalarını temin etmekte zorlanan vatandaşlar için Canik Belediye Başkanı Osman Genç, seferber oldu. İş makinesi ve arazi araçlarıyla birlikte kar yüksekliğinin 1 metre olduğu mahallelere giden Canik Belediye Başkanı Osman Genç, ilk olarak çocuklarla sohbet edip kartopu oynadı. Ardından yolu kapanan köylere ulaşan Başkan Genç, burada vatandaşlara ekmek, kuru gıda ve meyve verdi.
Yaklaşık 40 mahallede bin 400 haneye gıda yardımında bulunan Genç, “Son 60 yılın en büyük soğuklarının olduğu yılı yaşıyoruz. Samsun büyükşehir olduktan sonra 40 köyümüz mahalleye dönüştü. Dolayısıyla İl Özel İdare nin mücadele ettiği alanları büyükşehirin uhdesine geçmişti. Fakat büyükşehir bütün alanlara ulaşamadığı için bizler de Canik Belediyesi olarak buradaki 40 mahallemizin ulaşım sorunlarını çözmeye çalışıyoruz. Vatandaşa ulaşıyoruz ve vatandaşın sıkıntısını gidermeye çalışıyoruz. Dolayısıyla şunu ifade etmek istiyoruz; vatandaşın mutlu zamanında yanında olduğumuz gibi sıkıntı ve problemli günlerde de yanındayız. Vatandaşla devletin bütünleştiği anı yaşıyoruz. Biz varlığımızın sebebini vatandaş olduğu bilinciyle Canik Belediyesi olarak burada hizmet etmeye devam ediyoruz. İnşallah burada kısa zamanda kar mücadelemiz bitecektir. Havalar da iyiye döndükten sonra vatandaşlarımızın da ulaşımla ilgili problemlerini çözdüğümüz gibi diğer problemleri çözülmüş olacaktır. Burada şehre ulaşamayan insanların gıda problemleri olanlara gıda, ekmek problemleri olana ekmek, meyvesi olmayan vatandaşlarımıza meyveyi ulaştırma imkanına ulaştık. İnşallah ulaşımla alakalı bütün sorunların çözüldüğü ana geldik diyebiliriz. Çünkü, hem hava iklim düzelmeye başlıyordu, hem de bir haftadan beri bu mücadelemizin de ulaşılamayan köy gidilemeyen mahalle bırakmadık” dedi.
Vatandaşlar kendilerine yapılan ekmek, gıda yardımı ve meyve karşısında Başkan Osman Genç’e teşekkür etti.

İHA


EN ÇOK OKUNANLAR

Fındıkta kavga büyüyor! Fındık fiyatları ne kadar Güncel fındık fiyatları

1 Fındıkta kavga büyüyor! Fındık fiyatları ne kadar? Güncel fındık fiyatları

Samsunspor Başkanı Tutu: 'Eşim bile istifamı istedi'

2 Samsunspor Başkanı Tutu: 'Eşim bile istifamı istedi'

Samsun'da evde fuhuş iddiasına gözaltı

3 Samsun'da evde fuhuş iddiasına gözaltı

Bu kanser türüne dünyada ikinci kez Samsun'da rastlandı

4 Bu kanser türüne dünyada ikinci kez Samsun'da rastlandı

İlkadım Belediyesi düğmeye bastı! Melanet Apartmanı'na önlem

5 İlkadım Belediyesi düğmeye bastı! Melanet Apartmanı'na önlem

Samsun'da kanlı kavga: 3 yaralı, 5 gözaltı

6 Samsun'da kanlı kavga: 3 yaralı, 5 gözaltı

Samsun'da otobüste elle taciz iddiasına gözaltı

7 Samsun'da otobüste elle taciz iddiasına gözaltı

Ziraat odaları fındık için toplandı: 'Fındık fiyatları ile oynuyorlar'

8 Ziraat odaları fındık için toplandı: 'Fındık fiyatları ile oynuyorlar'

Samsunspor-Ankara Demirspor maçı bilet fiyatları belli oldu

9 Samsunspor-Ankara Demirspor maçı bilet fiyatları belli oldu

Hepsi bir senaryonun gereği

10 Hepsi bir senaryonun gereği...