BORSAN BAŞARI YI KUTLADI

2014 yılı ciro hedeflerini eksiksiz gerçekleştirip, 2015 hedeflerini de 650 milyon TL olarak belirleyen Borsan Grup yöneticileri başarısını Kerimbey Konağı nda kutladı. Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ölmez, 2015 ve 2016 hedefini büyümeye devam

BORSAN BAŞARI YI KUTLADI
Birbirinden farklı sektörlerde 15 şirket ile faaliyet gösteren Borsan Grup un ortakları ve yöneticileri cumartesi akşamı Kerimbey Konağı nda düzenlenen 160 kişilik yemekte bir araya geldi. 
Yemekte bir konuşma yapan Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ölmez, Bu akşam Borsan Grup un bütün beyin takımı burada. İşte burada bulunan bu ekiple, hayal ediyor, planlıyor ve gerçekleştiriyoruz. Bu akşam hep beraber, aynı havayı soluyacağız ve dolayısıyla eğleneceğiz. Bunu fazlası ile hak ettik. Çok yoğun tempolu bir 2014 yılını geride bıraktık. Son bir aydır bütün şirketlerimizin hedef  belirleme çalışmalarını yapıyoruz. Son iki gündür de  grubun en eski ve büyük şirketi olan Borsan Kablo ve Elektirik A.Ş nin, satış, pazarlama ve yönetim kadrosu ile, 2014 yılını değerlendirdik ve 2015 yılı hedef ve bütçe çalışmalarını tamamladık dedi.
HEDEF 650 MİLYON TL
Grup olarak, başarılı bir yılı geride bıraktıklarını belirten Ölmez, 2014 yılında grubumuza hem yeni şirketler ilave ettik hem de mevcut şirketlerimizde önemli kapasite artış yatırımları yaptık. Belirlediğimiz 550 milyon TL ciroyu, 530 milyon TL olarak gerçekleştirdik. Cirosal anlamda yüzde 97 başarı gösterdik. Ancak verimlilik anlamında yüzde yüzün üzerinde bir başarı elde ettik. 3 tanesi yurt dışında bulunan 15 şirketimizin 2015 yılı ciro hedefini de 650 milyon olarak belirledik diye konuştu.
AVRUPA DA FABRİKA
Ölmez açıklamalarını şöyle sürdürdü: Grubumuzun en eski ve büyük firması olan Borsan Kablo ve Elektirik A.Ş de ise 2014 yılını 334 milyon TL ciro ile kapattık. 2015 yılı için 416 milyon ciro hedefi belirledik. Ayrıca 2015 yılında Avrupa da bir kablo fabrikası satın alarak, orada da kablo üretimine başlayacağız. 2016 yılında ise orta ve yüksek gerilim kablo üretimi yapmak üzere bir fabrika yatırımı daha yapacağız. Geride bıraktığımız 30 yılda, keşke diyebileceğimiz önemli bir hata yapmadan bu akşam burada bulunan ekiple, bu günlere geldik. Bundan sonra da çok hızlı düşünüp, çok hızlı karar vererek, yatırımlar yaparak, bilinçli ve dikkatli bir şekilde aralıksız büyümeye devam edeceğiz.
KAPTAN LA EĞLENDİLER
Borsan Yönetim Kurulu Yönetim Başkanı Adnan Ölmez in konuşmasının ardından, sahne alan şarkıcı Kaptan ın, söylediği şarkılarla eğlenen Borsan Grup un ortak ve yöneticileri başarılarını kutladı. Yemeğe, Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ölmez, Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Hacı Ahmet Ölmez ve Ahmet Şenocak, Haber Medya Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Necdet Uzun, Birleşik Sağlık Grup Ortaklarından Prof. Dr. Mahmut Şahin, Op. Dr. Murat Küsdül, Op. Dr. Ferruh Gürkaynak, Op. Dr. Can Hamsici, Borsan Samsun Fabrika Genel Müdürü İsmail Öz, Borsan Gebze Fabrika Genel Müdürü Serdar Ölmez, Borpanel Genel Müdürü Hüseyin Bilkay, Medicana Samsun Hastanesi Genel Müdürü Vahap Doğan Haber Medya Satış ve Pazarlama Direktörü Hülya Hacıoğlu, Borsan Fabrikalar Dış Ticaret Müdürü Esra Gün, Yurtiçi Satış Müdürü Adil Güngör, Satın Alma Müdürü Hande Yirmibeşoğlu, Finans ve Muhasebe Müdürü Osman Polat, Gebze Fabrika Müdürü Kahraman Çağlayan Kalite Müdürü İbrahim Kılınç, Lojistik Müdürü Fevzi Şenocak, Haber Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Okan Aralan, Haber Gazetesi Haberler Müdürü Erdem Erol, Haberaks TV Genel Yayın Koordinatörü Fatih Korkmaz, Haber Radyo Genel Yayın Yönetmeni Cumhur Kocaoğlu, Borsan Grup şirketleri idari amirleri, Haber Gazetesi köşe yazarları, Samsun Haber Radyo ve HaberAKS TV program yapımcıları katıldı.

Ayşe KUŞCU / FOTOĞRAFLAR: Onur EROL
EN ÇOK OKUNANLAR

Erhan Usta için ayağa kalktılar

1 Erhan Usta için ayağa kalktılar

Aday adaylığını çekti! Atakum o partinin

2 Aday adaylığını çekti! Atakum o partinin

Samsun'da polise pompalı tüfekli saldırı

3 Samsun'da polise pompalı tüfekli saldırı

Nükleer santral ile ilgili çarpıcı iddia! Santral gizleniyor

4 Nükleer santral ile ilgili çarpıcı iddia! Santral gizleniyor

Samsunspor'da yolculuk günü

5 Samsunspor'da yolculuk günü

Samsun'da patron çıldırdı! Duş almayan çalışanına...

6 Samsun'da patron çıldırdı! Duş almayan çalışanına...

18 Ocak Cuma Samsun hava durumu! Samsun'da bugün hava nasıl olacak?

7 18 Ocak Cuma Samsun hava durumu! Samsun'da bugün hava nasıl olacak?

Kara'dan, Aydın'a ziyaret

8 Kara'dan, Aydın'a ziyaret

Bedri Yaşar:Tasfiye yetmez fiyat farkı şart

9 Bedri Yaşar:Tasfiye yetmez fiyat farkı şart

Gözü arkada kalmayacak

10 Gözü arkada kalmayacak