Balyoz davasında karar bekleniyor

Balyoz planı iddialarına ilişkin İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davaya devam ediliyor. Bugün ve yarın görülecek davada sanıkların savunmasının tamamlanması ve karar çıkması bekleniyor.

Balyoz davasında karar bekleniyor

\n Silivri Cezaevi Kampüsü’nün yanında bulunan Duruşma salonunda görülen davada Orgeneral Bilgin Balanlı, emekli Orgeneral Halil İbrahim Fırtına, emekli Oramiral Özden Örnek ile MHP milletvekili emekli Korgeneral Engin Alan'ın da aralarında bulunduğu 249 tutuklu, 16 tutuksuz sanık ile ''28 Şubat soruşturması'' kapsamında tutuklu bulunan bu davanın tutuksuz sanığı emekli Korgeneral Tevfik Özkılıç hazır bulundu.Davaya tutuklu sanıklardan emekli albay Ahmet Küçükşahin duruşmaya katılmazken tutuklu sanıklardan emekli orgeneral Ergun Saygun ise duruşmanın başlamasının ardından görevliler tarafından tekerlekli sandalye ile salona getirildi.Davanın başlamasının ardından üye hakim Ali Efendi Peksat dosyaya gelen evrakları okudu. Peksat 3 Eylül 2006 yılında İsmail Ağa Camii’nde sabah namazının ardından bıçaklanarak öldürülen Bayram Ali Öztürk’ün oğlu Mahmut Öztürk’ün babasının katilleri ile Balyoz davası sanıkları arasında bir bağlantı olup olmadığının araştırılması konusunda müdahillik talebinde bulunduğunu belirtti.Talepleri mahkeme tarafından kabul edilmediği gerekçesiyle yine birçok sanık avukatı duruşmaya katılmazken 4 avukat salonda hazır bulunurken MHP Genel Başkan Yardımcısı Eskişehir milletvekili Ruhsar Demirel, MHP milletvekili Bülent Belen de davayı izliyor. Duruşmada tutuklu sanıkların son savunmalarını yapmalarının ardından mahkeme taleplere ilişkin Cumhuriyet Savcısının görüşünü sordu.Savcı Hüseyin Kaplan İsmail Ağa Camii'nde öldürülen Bayram Ali Öztürk'ün oğlu Mahmut Öztürk'ün müdahillik talebinin kabul edilmesini istedi. Mahkeme taleplere ilişkin ara kararını açıklamak üzere ara verdi.

\n

\n SON SÖZLER SÖYLENİYOR

\n

\n Balyoz davasında sanıkların son sözlerinin alınmasına geçildi. Çetin Doğan son sözünde: "Bu karar hakkınızda hayırlı olsun" dedi.Balyoz davasında son sözleri alınan emekli Orgeneral Ergin Saygun, “Kuvvet şu an sizdedir ama hak hala bizimledir” eski Hava Kuvvetleri Komutanı Halil İbrahim Fırtına, “Suçlamaları reddediyorum” emekli Oramiral Özden Örnek de, “Savunmalarıma ilave edeceğim bir şey yoktur" dedi.

\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da bir kişi mantar toplarken kafasından vuruldu

1 Samsun'da bir kişi mantar toplarken kafasından vuruldu

10 Aralık Pazartesi Samsun hava durumu

2 10 Aralık Pazartesi Samsun hava durumu

Yılport Samsunspor'dan Antalya planı

3 Yılport Samsunspor'dan Antalya planı

Samsun'da Hürriyet Mahallesi Muhtarı'ndan acı haber

4 Samsun'da Hürriyet Mahallesi Muhtarı'ndan acı haber

Dananın kuyruğu Sakarya'da kopacak

5 Dananın kuyruğu Sakarya'da kopacak

7'den 70'e Samsunspor

6 7'den 70'e Samsunspor

Samsun'da torbacılar adliyede

7 Samsun'da torbacılar adliyede

Profesörlerden kritik uyarı

8 Profesörlerden kritik uyarı

Görenler şaştı kaldı! Korku filminden çıkmış gibi...

9 Görenler şaştı kaldı! Korku filminden çıkmış gibi...

Suat Çakır: 'Bu takım şampiyon olacak'

10 Suat Çakır: 'Bu takım şampiyon olacak'