Endonezya da düşen uçağın karakutusu çıkarıldı

Endonezya dan Singapur a 162 kişi taşırken iki hafta önce düşen AirAsia Havayollarına ait yolcu uçağının kuyruk kısmında bulunan karakutunun denizden çıkarıldığı bildirildi.\r\n

Endonezya da düşen uçağın karakutusu çıkarıldı
Endonezya dan Singapur a 162 kişi taşırken iki hafta önce düşen AirAsia Havayollarına ait yolcu uçağının kuyruk kısmında bulunan karakutunun denizden çıkarıldığı bildirildi.

Endonezya Arama Kurtarma Ajansı ndan yapılan açıklamada, düşen AirAsia uçağının kuyruk kısmında bulunan karakutunun denizden çıkarıldığı duyuruldu. Karakutu, Endonezya Deniz Kuvvetleri ne ait TNİ gemisine yüklenerek Cakarta ya gönderildi.

Endonezya Arama Kurtarma Ajansı yetkilisi F. Henry Bambang Soelistyo, Kuyruk kısmında bulunan karakutu olarak da bilinen Uçuş Bilgi Kaydedicisi (FDR) dalgıçlar tarafından bugün denizden çıkartıldı. Uçağın diğer kara kutusu olan Kokpit Ses Kaydedicisi ni (CVR) ise 20 metre uzakta tespit ettik. Şimdi dalgıçlar ikinci karakutuyu çıkarmak için çalışıyor dedi.

Denizin altında görüş mesafesinin çok az olduğunu, dalgıçların kuyruk kısmındaki karakutuyu çıkarırken zorlandığını belirten Soelistyo, Karakutunun enkaz altında sıkışmasından dolayı yoğun çaba sarfedildi diye konuştu.

AirAsia havayollarına ait QZ-8501 sefer sayılı Airbus A320-200 tipi uçakla, Endonezya nın Surabaya kentinden Singapur a giderken 28 Aralık ta kalkıştan sonra irtibat kesilmişti. Uçağın enkazına ait bazı parçalar ve cesetler Cava Denizi nde ilk olarak 30 Aralık ta bulunmuştu. Uçakta 7 si mürettebat 162 kişi bulunuyordu.

Denizden şu ana kadar 48 kişinin cesedi çıkarıldı.


EN ÇOK OKUNANLAR

Nişanlı çifti trafik kazası ayırdı

1 Nişanlı çifti trafik kazası ayırdı

Jandarma uyuşturucuya geçit vermiyor: 10 gözaltı

2 Jandarma uyuşturucuya geçit vermiyor: 10 gözaltı

Hafif ticari araç ile otomobil çarpıştı: 6 yaralı

3 Hafif ticari araç ile otomobil çarpıştı: 6 yaralı

CHP'nin Besni ve belde belediye başkan adayları tanıtıldı

4 CHP'nin Besni ve belde belediye başkan adayları tanıtıldı

Üsküdar'da otomobil bariyerlere çarptı; 1 yaralı

5 Üsküdar'da otomobil bariyerlere çarptı; 1 yaralı