ABD de Paralel Devlet İstemiyoruz mitingi

ABD deki Türkler, New York ta Paralel Devlet İstemiyoruz adlı miting düzenleyerek, paralel yapı nın ABD deki Türkiye karşıtı faaliyetlerini protesto etti.\r\n

ABD de Paralel Devlet İstemiyoruz mitingi
Birleşmiş Milletler in karşısındaki Dag Hammarskjöld Park ta düzenlenen mitinge, ABD deki Türk toplumunun yanı sıra Azerbaycan ve Ahıska Türkleri ile Boşnak ve Arap gruplar da katıldı. Grupların temsilcileri, paralel yapı nın Türkiye karşıtı faaliyetlerini kınadı.

İstiklal Marşı ve saygı duruşuyla başlayan gösteride, Fransa daki terör saldırısında hayatını kaybedenler de anıldı.

Mitingi düzenleyen Türkiye de Paralel Devlet İstemiyoruz adlı platform adına konuşan Amerikalı Türk Necati Özer, Kocaman bir imparatorluğun bakiyesi olan Anadolumuzda bizleri bölmeye çalışanların diyarıgurbette de oyunlarının farkındayız ve bu oyunlara teslim olmayacak bir ruh ve bilince sahip olduğumuzu kararlılıkla ifade ediyoruz dedi. 

Ahıska Türk Amerikan Toplum Merkezi Başkanı İslam Şahbandarov da konuşmasında, Biz buraya ne korumaya, ne savunmaya geldik. Biz buraya bugün hakkın yanında durmaya geldik ifadesini kullandı. 

Amerika daki Türkler olarak demokrasiden yana olduklarını, Türkiye de demokrasiye darbe vurdurmayacaklarını dile getiren Şahbandarov, Hiçbir zaman hiçbir ülkedeki hukuksuzluğa, paralel ve gölge yapılara destek vermeyeceğiz. Bizim gölge yapılarla ananaslarla işimiz olmaz. Bizim sadece işimiz sandıkla ve oyla olur diye konuştu.

Amerikalılar yanıltılıyor

Güney New Jersey den gelen ve mitinge ailesi için katıldığını ifade eden Amerikalı Anthony Whitmore ise Her şeyden önce, sevgi ve saygımın arttığı Türk ailem ve onurlu bir toplum adına burada olmak benim için büyük bir onur dedi. 

Sabah saatinde destek gösterisinde bulunmak için gelen kalabalığın kendisine ülkenin tarihini hatırlattığını ifade eden Whitmore, Diğer insanları yanıltmak için bu ülkeye gelenlerin olması talihsiz bir durum. Buradaki halkın iyilikleri lekelenerek Amerikalılar yanıltılıyor diye konuştu. 

Katılımcılardan Alpdoğan Johnson da Amerikalı olduğunu, annesinin ülkesini desteklemek ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ın Cumhurbaşkanlığı yaptığı büyük ülkeye zarar vermeye çalışanlara karşı durmak için mitinge geldiğini ifade etti.  

Türkiye nin önünü kesmeye çalışanları engellemek için buradayız

Mitinge Brooklyn den katılan Türk işadamı Rıza Ataş, 30 yıldır ABD de yaşadığını, amacının Türkiye nin dış saldırılara karşı desteklenmesi olduğunu söyledi. 

Ataş, şunları kaydetti: 

Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın ve Türkiyemizin yükselişini engellemeye ve önünü kesmeye çalışanları protesto etmek için burada bulunuyoruz. Her zaman olduğu gibi ülkemizin yanında, vatanımızın ve bayrağımızın yanında olduğumuz göstermek için bugün de buraya geldik.  

Mısırlı Eşref İsmail ise Türk hükümetine, Mısır daki insan hakları savunuculuğundan dolayı minnettar olduğunu ve bu yüzden desteğini göstermek amacıyla mitinge katıldığını ifade etti.

Mitingi destekleyen Arap Amerikalılar Rabia işareti yaparak kalabalığı selamladı.

Azerbaycan Amerikan Kadın Birliği Başkanı Münevver Vahabova da mitingde yaptığı konuşmada, her zaman Türk devletinin, kanunun arkasında olduğunu ifade ederek Türkiye ve Azerbaycan her zaman bir yerdedir dedi.

Mitingde, Paralel devlet istemiyoruz , ABD vergi mükelleflerinin parasını kullanarak grubunuzu desteklemeye son verin , Demokrasiye saygı ve Halkın sesi, bir kişinin sesi değil yazılı pankartlar taşındı.


EN ÇOK OKUNANLAR

17 Ocak Perşembe Samsun hava durumu! Samsun'da bugün kar yağacak mı?

1 17 Ocak Perşembe Samsun hava durumu! Samsun'da bugün kar yağacak mı?

Amasya'da yolcu otobüsü devrildi: 2 ölü, 35 yaralı

2 Amasya'da yolcu otobüsü devrildi: 2 ölü, 35 yaralı

Samsunspor'da 3 oyuncu kiralandı

3 Samsunspor'da 3 oyuncu kiralandı

2019'u Atatürk yılı ilan ettiler

4 2019'u Atatürk yılı ilan ettiler

Çorum'da silahlı kavga: Baba darp edildi, oğlu vuruldu

5 Çorum'da silahlı kavga: Baba darp edildi, oğlu vuruldu

Jandarma ve polisin ortak düzenlediği operasyonda 3 cezaevi firarisi yakalandı

6 Jandarma ve polisin ortak düzenlediği operasyonda 3 cezaevi firarisi yakalandı

Uşak'ta eğitime bir gün ara verildi

7 Uşak'ta eğitime bir gün ara verildi

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: 'Bugünkü gibi sıkıntıların biz hepsini aştık'

8 TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: 'Bugünkü gibi sıkıntıların biz hepsini aştık'

Mahsur kalan yüksek tansiyon hastasına 8 saatte ulaşıldı

9 Mahsur kalan yüksek tansiyon hastasına 8 saatte ulaşıldı

Samsun'da otelcilik öğrencileri yarıştı

10 Samsun'da otelcilik öğrencileri yarıştı