8 Ocak ta Suriye ye geçtiği tespit edildi

Fransa da bir süpermarkete saldırı düzenleyen Amedy Coulibaly nin eşi Hayat Boumedienne nin 2 Ocak ta Türkiye ye geldiğinin ve 8 Ocak ta Suriye ye geçtiğinin tespit edildiğini söyledi.\r\n

8 Ocak ta Suriye ye geçtiği tespit edildi
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Fransa da bir süpermarkete saldırı düzenleyen Amedy Coulibaly nin eşi Hayat Boumedienne nin 2 Ocak ta Türkiye ye geldiğini belirterek, Havalanında görüntüleri var. Daha sonra beraberinde başka bir insanla Kadıköyde bir otelde kalmış, sonra 8 Ocak ta da Suriye ye geçmiş. O da telefon kayıtlarından belli oluyor dedi.

AA Editör Masasına konuk olan Çavuşoğlu, Avrupa’da ve dünyada yaşanan terör saldırılarını değerlendirirken, Türkiye’nin son 30 yıldır bu tür saldırılarda 40 bin insanını kaybettiğini hatırlattı.

Terörle etkili mücadele edilmediğine inandıklarını dile getiren Çavuşoğlu, “Dünyada terörle mücadelede maalesef bir kararlılık yok” diye konuştu. Suriye ve Irak’ta da terör unsurları arasında tercih yapılmaması gerektiğini vurgulayan Bakan Çavuşoğlu, bunu her fırsatta dile getirdiklerini belirtti. Çavuşoğlu, terörün henüz uluslararası alanda kabul edilmiş bir tanımı bile olmadığını ifade ederek, şunları söyledi:

Terörü tetikleyen unsurlar değişik coğrafyalarda farklılık arzediyor. Bizim verdiğimiz mesaj ise her zaman aynıdır. Terör nereden gelirse gelsin, kimi hedef alırsa alsın, hangi iddia ile yola çıkarsa çıksın biz hepsine karşıyız ve hepsiyle kararlı bir şekilde mücadele etmemiz gerekiyor. Biz daha önce açıklamalarımızda terörü kınadığımızı belirttik. Şu anda Avrupa’yı ve dünyayı tehdit eden iki unsur var. Bunlardan bir tanesi terör, bir tanesi de artan ırkçılık, yabancı düşmanlığı ve her türlü ayrımcılık. Bunun ikisi de tehlikeli. Çünkü hem insanları hem de Avrupa yı birleştiren temel değerleri ortadan kaldırıyor. Ben bunların birbirini tetiklediğini düşünüyorum   

Bakan Çavuşoğlu, Fransa da bir süpermarkete saldırı düzenleyen Amedy Coulibaly nin eşi Hayat Boumedienne yle ilgili olarak da şunları söyledi:

2 Ocak ta Madrid üzerinden Türkiye ye gelmiş. Havaalanında görüntüleri var. Daha sonra beraberinde başka bir insanla Kadıköy de bir otelde kalmış, sonra 8 Ocak ta da Suriye ye geçmiş. O da telefon kayıtlarından belli oluyor dedi.

Yabancı savaşçılar konusunun Türkiye için ciddi bir mesele olduğunu kaydeden Çavuşoğlu, Daha Fransa sormadan, biz bu bilgeleri elde eder etmez paylaştık. Bakın aradığınız şahıs gelmiş, burada kalmış ve Suriye ye kaçak bir şekilde geçmiş dedik ifadelerini kullandı.

Paralel yapı her yerde Türkiye’yi karalamak için çalışıyor

Bakan Çavuşoğlu, paralel yapının, bulunduğu her yerde Türkiye’yi karalamak için çalıştığını söyledi.

“Bu kişiler biz Türküz diyor ama bu ülkeyi zayıflatmak için her türlü şeyi yapıyor diye konuşan Çavuşoğlu, ABD’de Türkiye aleyhine kararlar alınması için yoğun çaba sarf ettiklerini vurguladı. Çavuşoğlu, bu kişilerin bulundukları her yerde çok para da harcadıklarını ifade etti.

Paralel yapının Ermeni meselesinde bile Türkiye’nin aleyhinde çalıştığının altını çizen Çavuşoğlu, 2015 olayları, diğer olaylar... Türkiye’nin aleyhine ne kadar unsur varsa onlarla işbirliğine giriyorlar şeklinde konuştu.


EN ÇOK OKUNANLAR

16 Ocak Çarşamba Samsun hava durumu! Samsun'a kar yağacak!

1 16 Ocak Çarşamba Samsun hava durumu! Samsun'a kar yağacak!

Samsunspor'da iki ayrılık

2 Samsunspor'da iki ayrılık

 Tam bir vahşet! Parçalayarak ormana attılar

3 Tam bir vahşet! Parçalayarak ormana attılar

Samsun'da korkunç kaza: 1 ölü, 3 yaralı

4 Samsun'da korkunç kaza: 1 ölü, 3 yaralı

Samsunspor fırsat peşinde

5 Samsunspor fırsat peşinde

Öz kızına günde 4 kez tecavüz etti, 2 kez hamile bıraktı

6 Öz kızına günde 4 kez tecavüz etti, 2 kez hamile bıraktı

Samsun'da evlat dehşeti! 3 yerinden bıçakladı

7 Samsun'da evlat dehşeti! 3 yerinden bıçakladı

Aytaç Sulu oynayacak mı?

8 Aytaç Sulu oynayacak mı?

Başkan İsmail Uyanık: 'Futbol cenneti kuracağız'

9 Başkan İsmail Uyanık: 'Futbol cenneti kuracağız'

Yolcu otobüsü şarampole devrildi: 1'i ağır, 23 yaralı

10 Yolcu otobüsü şarampole devrildi: 1'i ağır, 23 yaralı