3 DAKİKALIK İŞ İÇİN 3 GÜN ELEKTRİK VERİLMEDİ

Rize’nin Pazar ilçesinde kar yağışının ardından yaşanan elektrik kesintileri, halkı isyan noktasına getirirken, 3 gündür şehir merkezinin bir kısmı ile birçok köy ve mahallede elektrik kesintileri yaşanıyor. \r\n

3 DAKİKALIK İŞ İÇİN 3 GÜN ELEKTRİK VERİLMEDİ
3 gündür köyüne elektrik verilemediği için köylülerle karşı karşıya geldiğini söyleyen Pazar Yemişli Köyü Muhtarı Mustafa Balmuk, hiçbir yetkiliden yardım alamayınca, arızayı yerinde görmek için incelemeye çıktığını ve gördüğü olay karşısında şok olduğunu söyledi.
Muhtar Balmuk, sadece 1 elektrik telinin koparak kendi hatlarının üzerine düştüğünü ve bu nedenle 3 gündür elektriksiz kaldıklarını söyleyerek, “Yetkilileri aradım işi yokuşa sürdüler. 3 dakikalık işleri vardı oysa. Basın mensuplarını alıp olay yerine gideceğimi ve tüm Türkiye’ye bu rezilliği göstereceğimi söyledim. Anında ekibi gönderip sorunu 3 dakikada çözdüler. 3 dakikalık iş için 3 gündür elektriklerimiz kesik. Evde buzdolaplarında yiyecekler çürüdü. Bu kadar basit bir arızadan dolayı 200 hastanın bulunduğu rehabilitasyon merkezi dahil, 2 mahalle ve 1 köye 3 gün elektrik verilemedi. Halen şehir merkezindeki bir çok yer dahil ilçenin büyük bölümünde elektrik yok. Böyle basit arızalardan dolayı bu kadar zamandır elektrik kesintisi yapılıyorsa birilerinin mutlaka hesap vermesi lazım” diye konuştu.

3 DAKİKADA TELİ KALDIRDILAR!
Konuyla ilgili gazetecilere açıklamada bulunan Balmuk, “Pazar Güzelyalı Mahallesi rehabilitasyon merkezinin önünde, radarın yedek hattındaki elektrik teli koparak, 3 gün önce bizim elektrik tellerinin üzerine düştü. Bu tele 3 gündür müdahale edilmedi. Ne zamana kadar? Elektrik arızaya gittim. Dedim ki Güzelyalı, Beyaztaş mahalleleri ve rehabilitasyon merkezi var. 200 tane hasta var burada. Bu hastalar sağır, dilsiz, sakat. Bu insanlara yazıktır. Bu teli kaldırın. Bana verdikleri cevap, bu teli müteahhit gelmeden kaldıramayacakları şeklinde oldu. İl müdürü Cabir Bey’i aradım. Aldığım cevap aynı oldu. Ben basını alıp buraya gidiyorum dedim kendisine. Buraya gelene kadar teli indirdiler. Bu 3 gün önce yapılsa, bu insanlara elektrik verilse, Allah’ın da devletin de hoşuna gitse olmaz mıydı? Bu nedir, bize işkence mi yapıyorlar? Basit bir olay, yol kenarı. Dağ değil, tepe değil. Yazık günah; ucuz malzeme kullanıyorlar bu hale geliyor. Merkezi hükümet parayı göndersin, burada ucuz malzeme kullanılsın ve bu eziyeti mi çekelim? Vatandaş 1 lira ödeyemediği zaman şartel iniyor. Vatandaşların dolabındaki malzemeler çürüdü bunun hesabını kim verecek?” şeklinde konuştu.

VALİ YAZICI: “BEN DE FIRÇALADIM!”
Kesintilerin uzaması ve ardından da su motorlarının çalışmaması nedeniyle ilçede hayat adeta felç oldu. İlçeye ziyarette bulunan Rize Valisi Ersin Yazıcı’ya konu aktarılırken, Vali Yazıcı, yaptığı açıklamada, “Dün akşam itibariyle Rize genelindeki 163 köyümüzde elektrikler kesiktir. Derdimiz yüksek. Onlar da iyice bunaldılar. Ben de akşam biraz fırçaladım ama sonuçta altyapıyla ilgili yatırımlarda biraz eksik kalıyorlar. Onları tamamlamamız lazım. Küçücük bir kar yağışında, küçük de yağmadı ama şu anda çok sıkıntılıyız. Herkes müthiş tepki gösteriyor. Vatandaş haklı. Çünkü artık öyle bir dönemdeyiz ki elektrikle ilgili bahane söyleyemeyiz insanlara. Her şey elektriğe bağlı. Elektrik olmayınca, ısınamıyor veya bir takım işlerini yapamıyor. Biraz daha titiz olacağız” dedi.


EN ÇOK OKUNANLAR

Fındıkta kavga büyüyor! Fındık fiyatları ne kadar Güncel fındık fiyatları

1 Fındıkta kavga büyüyor! Fındık fiyatları ne kadar? Güncel fındık fiyatları

Bu kanser türüne dünyada ikinci kez Samsun'da rastlandı

2 Bu kanser türüne dünyada ikinci kez Samsun'da rastlandı

İlkadım Belediyesi düğmeye bastı! Melanet Apartmanı'na önlem

3 İlkadım Belediyesi düğmeye bastı! Melanet Apartmanı'na önlem

Fındık fiyatlarından hırsızlar bile memnun değil

4 Fındık fiyatlarından hırsızlar bile memnun değil

Samsunspor-Ankara Demirspor maçı bilet fiyatları belli oldu

5 Samsunspor-Ankara Demirspor maçı bilet fiyatları belli oldu

Hepsi bir senaryonun gereği

6 Hepsi bir senaryonun gereği...

Kamyonetin altında kaldı

7 Kamyonetin altında kaldı

Samsunspor'da kıran kırana idman

8 Samsunspor'da kıran kırana idman

Samsunspor'da iç saha kabusu

9 Samsunspor'da iç saha kabusu

Motive ediyor

10 Motive ediyor