HABER MEDYA ÖDÜLLERİ TOPLADI

Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen geleneksel 2014 Medya Ödülleri ne, Haber Medya damgasını vurdu. 2014 Medya Ödülleri nde, Haber Medya yedi dalda ödüle layık görüldü\r\n

HABER MEDYA ÖDÜLLERİ TOPLADI
Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler  Günü nedeniyle bu yıl üçüncüsü düzenlenen geleneksel 2014 Medya Ödülleri nde Haber Medya, yedi dalda ödüle layık görüldü. 780 öğrencinin kullandığı oylarla 16 dalda ödül alacak basın mensupları belirlendi.  Ödül törenine, Samsun Valisi İbrahim Şahin, İlkadım Kaymakamı Turan Atlamaz, İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin, Basın Yayın Enformasyon Samsun İl Müdürü Tahsin Bayar, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Değermenci, kurum müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve basın mensupları katıldı.
ŞANSLISINIZ
Ödül töreni öncesi konuşma yapan Samsun Valisi İbrahim Şahin, meslek liselerinin dünyada yükselen bir değer olduğunu belirterek, Bu anlamda burada okuyan öğrencilerimiz çok şanslı. Medya sektöründe alaylı diye tabir edilen arkadaşlarımızın yanında artık, bu işin okulunu okuyan arkadaşlarımızda yerini almışlardır. Medya sektörü çok önemli bir sektör ve siz gençler, çok önemli bir yerde eğitim alıyorsunuz dedi.
EN ÖNEMLİ KANIT
İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin ise, Basın bir milletin kamusal vicdanıdır. Kamuoyunun bilgilendirilmesi ve kamuyou denetimi bakımından basının hür olması, ifade özgürlüğünün gelişmiş olması, bir ülkenin demokratik olarak gelişmesinin en önemli kanıtıdır diye konuştu.
HABER MEDYAYA ÖDÜL YAĞDI
Konuşmaların ardından, 2014 Medya Ödülleri ni almaya hak kazananlar açıklandı. Dergi alanı yılın röportajı ödülünü HaberHayat Dergisi Muhabiri Ayşe Kuşcu, dergi alanı yılın tasarımı HaberHayat Dergisi Görsel Yönetmeni Dilek Aydemir, gazete alanı yılın fotoğrafı Haber Gazetesi Muhabiri Salim Yıldız, televizyon alanı yılın haberi programı Haberaks TV de yayınlanan Burcu Düzgün ile Haberin Sesi,  televizyon alanı yılın kültür sanat programı Haberaks TV de yayınlanan İşimiz Var programı ile Nur Ok,  televizyon alanı yılın spor programı Haberaks TV de yayınlanan Sporaksiyon programı ile Haber Gazetesi Spor Müdürü Muhammed Çavuşoğlu, Radyo alanı yılın programı ise Samsun Haber Radyo da yayınlanan Akşam Hikayeleri programı ile Samsun Haber Radyo Genel Yayın Yönetmeni Cumhur Kocaoğlu aldı. 

Ayşe KUŞCU
EN ÇOK OKUNANLAR

Kestiği ağaç ölümüne neden oldu

1 Kestiği ağaç ölümüne neden oldu

'Deniz Dibinde Zil Sesi' seyirciyle buluşmaya devam ediyor

2 'Deniz Dibinde Zil Sesi' seyirciyle buluşmaya devam ediyor

Marangoz imalathanesinde çıkan yangın korkuttu

3 Marangoz imalathanesinde çıkan yangın korkuttu