TERME TURİZM MERKEZİNE ADAY

Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. A. Haluk Dursun’u ziyaret eden Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, ilçelerinin Turizm Merkezi ilan edilmesini istedi\r\n

TERME TURİZM MERKEZİNE ADAY
Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, ilçelerinin Turizm Merkezi ilan edilmesi için Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. A. Haluk Dursun’u makamında ziyaret etti. Başkan Kul, Müsteşar Dursun’a ilçenin doğası ve tarihiyle ilgili bilgi verip, hava fotoğraflarını vererek, Terme, Amazonlarla ve doğasıyla içinde büyük bir kültür hazinesini barındırıyor. İnsanların bu hazineyi görmeleri ve buradaki temiz havayı solumaları için turizme önem verilmesi ve ilçemizin turizm merkezi ilan edilmesi büyük önem arz ediyor dedi.
POTANSİYELİ VAR
İlçenin kendine has özelliklerinin önem taşıdığını kaydeden Başkan Kul, “Her ülkenin, her bölgenin, her yörenin bir kalkınma stratejisi var. Tabi bunda en önemli şey o bölgenin potansiyelidir. Mevcut potansiyelin tespit edilmesinin ardından, neler yapılabileceği yönünde yol çizilir. Bizim ilçemiz nezdinde baktığımız zaman turizm, tarım, ticaret faaliyeti konusunda çok ciddi pozitif yönlerimiz var. Terme, tarihiyle, doğasıyla, tabiatıyla, coğrafyasıyla muhteşem değerlere sahiptir. Turizm artık kum, deniz, güneş üçgeninden ziyade yavaş yavaş kültür ve doğa turizmi dediğimiz alanlara kaymaya başladı. Bizim de Terme olarak asıl hedefimiz, bu tarihi ve doğayı turizme açmak istiyor ve bu konuda Kültür ve Turizm Bakanlığı başta olmak üzere konu ile ilgili kurumlarımızın desteğini bekliyoruz diye konuştu.
TURİZM ÇALIŞTAYI DÜZENLEYİN
Bir bölgenin kültürel değerlerimizi ön plana çıkarmak, farkındalık oluşturmak için Turizm Çalıştayı düzenlenmesinin önemli olduğunu kaydeden Dursun ise şunları söyledi: Terme İlçesi nin ülke turizmine katkı sağlayacak birçok özelliği bir arada barındırdığını görüyoruz. Bir bölgede turizm potansiyelinin nasıl geliştirileceğine dair atılacak önemli adımlardan biri Turizm Çalıştayı düzenlenmesidir. Terme’de  konu ile ilgili kamu, özel, sivil toplum kuruluşlarından müteşekkil çalıştay yapılmasının önemini belirterek, Bakanlık olarak  bu konuda her türlü desteği vereceğimizi ifade etmek istiyorum.


EN ÇOK OKUNANLAR

Bıçaklı kavgada bir kişi hayatını kaybetti

1 Bıçaklı kavgada bir kişi hayatını kaybetti

Lokantada silahlı kavga: 1 yaralı

2 Lokantada silahlı kavga: 1 yaralı

Karşılarında Bakanı gören yolcular şaşkına döndü

3 Karşılarında Bakanı gören yolcular şaşkına döndü

Kırmızı düdük ile Bartın'da kontrol çocuklarda

4 Kırmızı düdük ile Bartın'da kontrol çocuklarda

18 Ağustos Cumartesi Samsun hava durumu

5 18 Ağustos Cumartesi Samsun hava durumu

Erzincan'da ambulans sedyesi sıkışınca arbede yaşandı

6 Erzincan'da ambulans sedyesi sıkışınca arbede yaşandı

4 kişilik aile takla atan araçtan yara almadan çıktı

7 4 kişilik aile takla atan araçtan yara almadan çıktı

Beyaz eşya deposunda korkutan yangın

8 Beyaz eşya deposunda korkutan yangın

Direksiyon hakimiyetini kaybeden araç, direğe çarparak durabildi

9 Direksiyon hakimiyetini kaybeden araç, direğe çarparak durabildi

Bakan Soylu'dan bayram trafiğinde 'kırmızı düdük'

10 Bakan Soylu'dan bayram trafiğinde 'kırmızı düdük'