SAMSUNSPOR UN ACI GERÇEĞİ SEMİNERDE DERS OLDU

Antalya da düzenlenen TSYD 52. Yıl Sporun Zirvesi Semineri nde ünlü Ekonomist Prof. Dr. Emre Alkın ın spor ekonomisi konusunda yaptığı oturumda, Samsunspor adına acı bir gerçek ortaya çıktı. Samsunspor un 2011-2012 sezonunda Avrupa da 21 transferle en çok

SAMSUNSPOR UN ACI GERÇEĞİ SEMİNERDE DERS OLDU
TSYD NİN 52. YILI
Türkiye Spor Yazarları Derneği tarafından 52. Yıl Sporun Zirvesi Semineri, Antalya da başladı. Belek Gloria Golf Resort Otel in ev sahipliği yaptığı seminere Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Metin Yolmaz, Kültür ve Turizm Bakanı Yardımcısı Abdurrahman Arıcı, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Spor Toto Teşkilat Başkanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Antalya Vali Yardımcı Mestan Yayman ve spordan sorumlu eski devlet bakanlarından Fikret Ünlü ile Türkiye nin çeşili illerinden gelen 400 civarında spor yazarı katıldı. 
KILIÇ: DAHA İYİ OLACAK
Programa yurt dışından yeni dönmesi ve Bakanlar Kurulu toplatısı olduğu için katılamayan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, bir mesaj gönderdi. Bakan Kılıç, mesajında, Aranızda olamadığım için çok üzgünüm. Yoğun ve yeni gelişen programlardan dolayı katılamıyorum. Bakanlık olarak spor yazarlarıyla aynı gemideyiz. Ülkemizde spor bugün itibariyle dünden daha iyi, gelecekte de şu anki durumdan daha iyi olacaktır. Bu seminerin bakanlık olarak yapacağımız çalışmalara yol gestereceğinden eminim. Programı başından sonuna kadar takip ettireceğim ifadelerini kullandı. 
SORUN PASSOLİG DEĞİL
Bakan Kılıç ın bu mesajının okunmasıyla başlayan seminerde TSYD Genel Başkanı Naci Arkan, ile diğer protokol üyeleri açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Kouşmalardan sonra seminerde ilk olarak E-Bilet konulu oturum yapıldı. Oturumda Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Passolig Genel Müdürü Özgür Gündoğan ve TFF Hukuktan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Faruk Öksüz, bilgiler verdi. Oturuma katılanlar, taraftar sayısının oldukça düşük olduğu 2014-2015 sezonunda bu sorunun passoligden dolayı değil, hem ülke futbolunun kötü olması hem de, kombine bilet alanların maça gelmemesinin olduğunu ifade etti. Seminer bugün de çeşitli oturumlarla devam edecek. Selçuk KAYA/ ANTALYA
TRANSFERDE REKOR KIRMIŞ?
Ünlü Ekonomist Prof. Dr. Emre Alkın ın spor ekonomisi konusunda yaptığı oturumda, Samsunspor adına da acı bir gerçek ortaya çıktı. Kırmızı- Beyazlıla Süper Lig de olduğu 2011-2012 yılında Avrupa da 22 transfer yapan Orduspor un ardından 21 transferle en çok oyucu alan ikinci kulüp olmuş. Alkın, yanış kuüp yönetimlerini anlattığı bu oturumda, kulüplerin transfer sevdalısı olduğunu ve bunun da bütçelere zarar verdiğini söyledi. Öte yandan 21 transferin yapılığı o sezon Samsunspor, Süper Lig den düşmüştü.
SELÇUK KAYA / ANTALYAEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun Valisi Kaymak, görevi devretti

1 Samsun Valisi Kaymak, görevi devretti

Samsunspor'a 720 bin TL daha

2 Samsunspor'a 720 bin TL daha

Samsunspor'da moraller bozuktu

3 Samsunspor'da moraller bozuktu

Samsun'da araştırmacıların işini kolaylaştıracak yazılım

4 Samsun'da araştırmacıların işini kolaylaştıracak yazılım

Samsunspor'daki sıkıntıları herkes biliyor

5 Samsunspor'daki sıkıntıları herkes biliyor

Samsunspor'da ödemeler tamam

6 Samsunspor'da ödemeler tamam

Samsun'da TIR devrildi!

7 Samsun'da TIR devrildi!

Aniden yere yığılan genç öldü

8 Aniden yere yığılan genç öldü

N'Diaye ile anlaştı

9 N'Diaye ile anlaştı

Almanya'da korkunç ölüm: Sosyete şokta!

10 Almanya'da korkunç ölüm: Sosyete şokta!