Canik'e 3 bin kişilik cami

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, kendi öncülüğünde yapımı gerçekleştirilecek olan 3 bin kişilik merkez camii için müteahhitler ve meclis üyeleriyle biraraya geldi

Canik'e 3 bin kişilik cami

\n  

\n
\n Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Meşe Kültür Tesisleri'nde düzenlenen kahvaltıda, Karşıyaka Mahallesi'nde yapımı süren yeni hizmet binasının yanına 4 bin 200 metrekare alanda, altında 100 araçlık kapalı otopark olacak şekilde planlanan 3 bin kişilik merkez camii hakkında müteahhitlere bilgi verdi. Toplantıya, Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis üyeleri ile Canikli müteahhitler katıldı. 
\n
\n  
\n
\n ŞEHİRLER MEYDANLARI İLE ANILIR
\n
\n Canik'e ve Samsun'a böyle bir camiyi kazandırmak istediklerini belirten Başkan Genç, "Şehirler meydanları ile anılır. Canik'e inşallah Samsun'un en büyük meydanını yapıyoruz ve kısa süre sonra da tamamlayacağız. Samsun bir Selçuklu şehri. Bizim tarihimizde Selçuklular bir şehri kurarken önce meydanı, hemen yanında camisini, vilayet ve belediye binalarını yapıyordu. Selçuklularda şehirler buna göre gelişiyordu. Canik'te yaptığımız meydanımızı da bu anlayışla yapıyoruz. Canik'e büyük bir meydanı ve belediye binamızı kazandırmamızın ardından şimdi de bu bölgede büyük bir ihtiyaç olan 3 bin kişilik merkez camisini hayata geçirmeliyiz" dedi.
\n
\n  
\n
\n HERKES ORTAK OLSUN
\n
\n Cami hakkında bilgi de veren başkan Genç, inşaat alanı 4 bin 200 metrekare olacak olan caminin altında 100 araçlık otopark yapılacağını ve mimarisiyle de farklı olacağını söyledi. Müteahhitlerden de merkez caminin yapımında katkı isteyen Başkan Genç, "Bu cami tek başına da yapılır, ancak ben istiyorum ki herkesin ortak katkı sağladığı, herkesin emeğinin olduğu bir cami olsun. Kurulan dernek tarafından inşaat çalışmaları yürütülecek olan camimiz 3 bin kişi kapasitesiyle Samsun'un da en büyüğü olacak, aynı zamanda Adnan Menderes Demokrasi Meydanımızla da bütünleşmiş olacak" diye konuştu. 
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Silahlı kavga: 1 ölü

1 Silahlı kavga: 1 ölü

Atatürk Stadı kapalı gişe

2 Atatürk Stadı kapalı gişe

Samsun'da intihar girişimi!

3 Samsun'da intihar girişimi!

Gündem transfer

4 Gündem transfer

Arayışa devam

5 Arayışa devam

Dikkat çeken ayrıntı

6 Dikkat çeken ayrıntı

Dere içinde ölü bulundu

7 Dere içinde ölü bulundu

Hoşgeldiniz

8 Hoşgeldiniz

Liderliğe gittiler

9 Liderliğe gittiler

Suç mağdurları için yeni dönem

10 Suç mağdurları için yeni dönem