İhmale 23 ay

Samsun'daki Yaşar Doğu Kız Yetiştirme Yurdu'nda 2 kişinin öldüğü, 1 kişinin de yaralandığı yangında ihmali oldukları iddiasıyla haklarında dava açılan 4 görevliye, 'taksirle ölüme sebebiyet vermek' suçundan 23'er ay 10'ar gün hapis cezası verildi

İhmale 23 ay

\n  

\n
\n Samsun Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu'na bağlı Yaşar Doğu Kız Yetiştirme Yurdu'nda 2010 yılı mayıs ayında çıkan ve Özlem Çakan (17) ile Zeynep Binici (16) yaşamlarını yitirdiği, Ayşegül Akbulut'un da yaralandığı yangının ardından açığa alınan Yurt Müdürü Tümay B., müdür yardımcısı Ebutalip Y.,  Yangın ve Güvenlik Sorumlusu Ahmet Y. (50) ile hemşire Mehtap O. (33) hakkında açılan dava sonuçlandı.
\n
\n  
\n
\n BERAATLERİNİ İSTEDİLER 
\n
\n 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde, gerekli tedbirleri almadıkları gerekçesiyle 'taksirle ölüme ve yaralamaya sebebiyet vermek' suçundan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanan 4 sanık, dün hakim  karşısına çıktı. Yurt Müdürü Tümay B., 1998 yılından itibaren yurtta çalıştığını belirterek, "Çıkan yangında bir kusurumuz olduğunu düşünmüyorum. Yapılan incelemelerde yangının çıkış nedeni de tespit edilememiştir. Beraatimi talep ediyorum" dedi. Diğer sanıklar da müdürün savunmasına katıldıklarını belirterek beraatlerini istedi.
\n
\n  
\n
\n CEZALARI ERTELENDİ 
\n
\n Mahkeme heyeti, 4 sanığın taksirle ölüme sebebiyet verdiklerine kanaat getirip suçun işleniş biçimi, işlendiği zaman ve meydana gelen zararın ağırlığına dikkati çekerek her birine 2 yıl 4 ay hapis cezası verdi. Ardından da sanıkların duruşmadaki iyi hallerini dikkate alarak cezalarını 23 ay 10 güne indirdi. Mahkeme heyeti, 4 sanığa verdiği cezayı 5 yıl içerisinde başka bir suç işlememeleri kaydıyla erteledi.
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da bir kişi mantar toplarken kafasından vuruldu

1 Samsun'da bir kişi mantar toplarken kafasından vuruldu

10 Aralık Pazartesi Samsun hava durumu

2 10 Aralık Pazartesi Samsun hava durumu

Yılport Samsunspor'dan Antalya planı

3 Yılport Samsunspor'dan Antalya planı

Samsun'da Hürriyet Mahallesi Muhtarı'ndan acı haber

4 Samsun'da Hürriyet Mahallesi Muhtarı'ndan acı haber

7'den 70'e Samsunspor

5 7'den 70'e Samsunspor

Dananın kuyruğu Sakarya'da kopacak

6 Dananın kuyruğu Sakarya'da kopacak

Samsun'da torbacılar adliyede

7 Samsun'da torbacılar adliyede

Samsun'da hırsızlığın böylesi!

8 Samsun'da hırsızlığın böylesi!

Profesörlerden kritik uyarı

9 Profesörlerden kritik uyarı

Görenler şaştı kaldı! Korku filminden çıkmış gibi...

10 Görenler şaştı kaldı! Korku filminden çıkmış gibi...