ÖNCE PROJE, SONRA BÜROKRASİ

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Ladik ilçesi ilçesi için yapılması gerekenleri hemen projelendirip ihale edilmesini isteyip, Örneğin Ambar Köy ü teslim alalım ve hemen işe girelim. Bürokratik işlemler arkasından gelsin. Bürokratik işlemler

ÖNCE PROJE, SONRA BÜROKRASİ
Samsun ve Çevresi Turizm Alanı Altyapı Hizmet Birliği nin (SAMTAB) ilçelerde turizmi canlandırmak ve geliştirmek amacıyla Samsun Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde başlattığı çalışma kapsamında üçüncü toplantı, Ladik ilçesinde yapıldı.  Akdağ Kayak Merkezi ndeki toplantıya Samsun Valisi İbrahim Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Büyükşehir Belediyesi AK Parti Meclis Grup Başkan Vekili Nihat Soğuk, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sefer Arlı, İl Kültür ve Turizm Müdürü Yüksel Ünal, Ladik Kaymakamı Mustafa Temiz, Ladik Belediye Başkanı Selim Özbalcı, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Havza Belediye Başkanı Murat İkiz ile Samsun ve Çevresi Turizm Alanı Altyapı Hizmet Birliği üyeleri ve vatandaşlar katıldı.
HAREKETE GEÇELİM 
Toplantıda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, turizm açısından farkındalık oluşturup ilçeye katkı sağlayacak 20 maddelik yatırım konularını açıkladı. Hayata geçirecekleri 2 yıllık eylem planı kapsamında yapılacak işlerin adını koymak için geldiklerini ifade eden Yılmaz, Burada yapılabilecek bir sürü iş var. Oturup düşünsek milyon dolarlarla halledebileceğimiz bir sürü proje var. Bunların içinde 2 yıl içinde halledebileceklerimize ilişkin düşüncelerinizi almak istiyoruz. Fikirlerinizi tartışıp turizm eylem planına dahil edeceğiz. Zaman çabuk geçiyor. Konuşmak yerine yavaş yavaş harekete geçirelim. İlave neler yapabiliriz, bunları kararlaştıralım. Gelip gidenlerden olmayıp iz bırakanlardan olalım dedi.
BÜROKRATİK İŞLEMLER SONRA
Daha önce yapılan Samsun Turizm Master Planı na değinen Yılmaz, Bu plan, bütün Samsun u kapsar şekilde turizm potansiyellerini, tarihi ve sivil mimari birikimlerimizi detaylıca anlatıyor. Biz bütüne bakarak ilçelerimizde yapabilecek turizm yatırımlarını çıkaramayabiliriz dedik. Bu bütünün içinden Ladik te oturup konuşup Ladik için 2 senede yapabileceklerimizi çıkarıp özetledik. Kısa vadeli bir aksiyon uygulama projesi yapmak istiyoruz. Konuşmak yerine uygulamak istiyoruz. Parmakla sayılacak olanların adını koyalım. Hemen projelendirip ihale edelim ve hayata geçirelim. Örneğin Ambar Köy ü teslim alalım ve hemen işe girelim. Bürokratik işlemler arkasından gelsin. Bürokratik işlemlerin, yazışmaların uzun süreceği için hızlı hareket etme adına yapabileceğimiz işleri hemen yapalım. Büyükşehir Belediye olarak hemen girelim buraya, yapacağımız hizmetleri başlatalım. Şuan turistlere ambar köyü göstereceğimiz bir şey yok. Ambar Köy de hizmet verilmediği sürece bir anlamı yok. Burayı hizmet verir hale hemen getirelim diye konuştu.
AKDAĞ A OTOBÜS 
Akdağ Kayak Merkezi ni tanıtmak için uygulamaya koyacakları bir çalışmayı da açıklayan Başkan Yılmaz, Mahallere her cumartesi-pazar otobüs koyup buradaki vatandaşlarımızı Akdağ’a Kayak Merkezi ne getirebiliriz. Evlere broşür dağıtarak duyurularını yapabiliriz. Samsunluların burayı görüp gezmesini sağlayabiliriz. Halkımız, kayak yapmayı öğrensin. İnsanları burada ağırlayıp güzel bir gün geçirtebiliriz. Akşam da evlerine teslim edebiliriz. Her hafta sonu yapabiliriz. Kar ve kış turizmine ilgisi olan insanlarımıza bu imkanlarımızı tattıralım. Bunu da hemen hayata geçireceğiz ifadelerini kullandı.
İHA


EN ÇOK OKUNANLAR

Nişanlı çifti trafik kazası ayırdı

1 Nişanlı çifti trafik kazası ayırdı

Jandarma uyuşturucuya geçit vermiyor: 10 gözaltı

2 Jandarma uyuşturucuya geçit vermiyor: 10 gözaltı

Hafif ticari araç ile otomobil çarpıştı: 6 yaralı

3 Hafif ticari araç ile otomobil çarpıştı: 6 yaralı

CHP'nin Besni ve belde belediye başkan adayları tanıtıldı

4 CHP'nin Besni ve belde belediye başkan adayları tanıtıldı

Üsküdar'da otomobil bariyerlere çarptı; 1 yaralı

5 Üsküdar'da otomobil bariyerlere çarptı; 1 yaralı

Başkent'te bir apartmanda yangın çıktı: 1 yaralı

6 Başkent'te bir apartmanda yangın çıktı: 1 yaralı