Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

SAMSUN TURİZMİNİ TANITMAYA HAZIRIZ

Kuveyt Evkaf Bakan Vekili Dr. Adil El Fellah, kentin turizm potansiyellerini görmek, ilçelerdeki tarihi ve turistik mekanlarda incelemelerde bulunmak üzere ailesiyle birlikte Samsun a geldi. \r\n

 SAMSUN TURİZMİNİ TANITMAYA HAZIRIZ
Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Türk Hava Yolları (THY) Samsun Bölge Müdürlüğü nün daveti üzerine Samsun’a gelen Bakan Vekili El Fellah, Samsun Valisi İbrahim Şahin ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ile akşam yemeğinde buluştu. Samsun u çok beğendiğini ifade eden Bakan Vekili El Fellah, kenti Kuveyt te tanıtmaya ve pazarlamaya hazır olduklarını söyledi.
Kuveyt Evkaf Bakan Vekili Dr.Adil El Fellah onuruna Amisos Restourant ta düzenlenen akşam yemeğine Samsun Valisi İbrahim Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, THY Samsun Bölge Müdürü Arif Ali Gezmişoğlu, THY Ortadoğu&Kıbrıs Pazarlama ve Satış Başkan Yardımcısı Adem Ceylan, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Necmi Camaş katıldı.
DR. FELLAH: “ÜLKEMDE SAMSUN TURİZMİNİ TANITMAYA HAZIRIZ”
Akşam yemeğinde Samsun ile ilgili düşüncelerini ifade eden Kuveyt Evkaf Bakan Vekili Dr.Adil El Fellah, kentin turizm konusunda Kuveyt te tanıtımı, reklamı ve pazarlanması için ellerinden gelen her türlü çalışmayı yapmaya hazır olduklarını belirtti. El Fellah, “Öncelikle kentin turizm potansiyellerini ve avantajlarını tam manasıyla öğrenmeliyiz. Samsun un tanıtılması için ülkemizde elimizden geleni yaparız ve turizme hazırız. Buraya hangi yaş aralığındaki gençler gelebilir, aileler nasıl kalabilir, nasıl tatil yapabilirler, tedavi amaçlı gelenler nereye gidebilir? gibi bilgileri bilmemiz lazım ki ona göre hareket edelim. Mesela kışın, yazın veya her vakit gelebilirler mi? Turizm çok kapsamlı bir konu. Bunları bilirsek ona göre program ayarlayabiliriz. Kuveyt te bir araştırma şirketi var. Bu şirketler turizm konusunda araştırma yapıyorlar. Samsun ilgi ilgili bir araştırma yaptırabiliriz. Türkiye ye gelen Arap turistler üzerinde araştırma yaptırabilir, daha çok neden geldiklerini öğrenebiliriz. Bunları öğrendikten sonra Samsun un artı ve eksiklerini görüp ona göre hareket edebiliriz. Bu araştırmaya göre pazarlama, tanıtma ve tatil programı hazırlanabilir. Daha sağlıklı ve detaylı araştırma ortaya çıkabilir” dedi.
Samsun un tarihi ve turistik potansiyelleri ile doğal ve kültürel zenginlikleri hakkında Bakan Vekili El Fellah’a bilgi veren Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun’un Karadeniz Bölgesi nde en büyük metropol şehri olduğunu belirterek, “Samsunumuzu turizm yönünden de geliştirmek ve var olan potansiyellerimizi gün ışığına çıkarmak istiyoruz. Bunun için özellikle ilçelerimizdeki eksikliklerimizi gidermek için 2 yıllık turizm eylem planları hazırlayarak, hızla yatırımlara başlayacağız. Bunun dışında şehrimiz, doğal ve turistik açıdan olduğu gibi tarihi ve kültürel bakımdan da köklü bir geçmişe sahip. Bunu geçmişten günümüze kalan eserlerimizden görmek mümkündür. Samsun, yakın zaman içinde turizmde önemli bir seviyeye gelecek. Bunda Arap ülkelerinin önemli katkısı olacağını biliyoruz. O nedenle Kuveyt te Samsun un turizm alt yapısının tanıtılması ve anlatılması için sizlerden de destek bekliyoruz” diye konuştu.
Samsun genelinde çok sayıda tarihi ve turistik yerler olduğunun altını çizen Samsun Valisi İbrahim Şahin, “İnşallah gelen Arap turistlerimize bu güzelliklerimizi gezdirip tanıtacağız. Başka bir zaman da Samsun un yazını gösterme fırsatı buluruz. Çünkü şehrimizin hem yazı hem de kışı çok güzel. Bir kaç yıldır körfez bölgesi ülkelerden turizm acenteleri ve iş adamları geliyor. Özellikle bazı ilçelerimizden konut yapmak için yer satın almak istiyorlar. Trabzon ve çevresinde yer olmadığı için Arap turistler otellerde kalıyor. Ama Samsun dan yer alıp konut yaparak tatillerini evlerinde geçirmek istiyorlar. Sizden Kuveyt teki turizm acente sahiplerini getirip Samsun u görmelerini sağlamanızı bekliyoruz. Samsun u Kuveyt te yeterince tanıtmak istiyoruz. Samsun u çok iyi anlatabilmek ve tanıtabilmek gerekiyor. Bunu da turizm acentelerinin programına koyabilmek lazım” şeklinde konuştu.
Bakan Vekili El Fellah, yemekte Vali Şahin ile Başkan Yılmaz a hurma, Vali Şahin ise El Fellah a işlemeli çini tablo hediye etti. Dünyanın her yanında İslami ve insani destek projelerini hayata geçiren Kuveyt Evkaf Bakanlığı cami, medrese, kuran kursu gibi ibadethane destekleri verirken, eğitim ve sosyal yardım projelerine de karşılıksız destek vermesiyle biliniyor. Bakanlık, tüm dünyada 5 ve 10 yıllık planlarla insani ve İslami yardım faaliyetleri gerçekleştiriyor.

İHA


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun Büyükşehir geç bile kaldı

1 Samsun Büyükşehir geç bile kaldı

Tütün Samsuna geri dönüyor

2 Tütün Samsun'a geri dönüyor

Samsunspor taraftarından Galip Öztürke hoş geldin

3 Samsunspor taraftarından Galip Öztürk'e 'hoş geldin'

Safları belli etmek

4 Safları belli etmek!..

Samsunlu sanatçılar buluştu

5 Samsunlu sanatçılar buluştu

Samsunda 10 ayda 539 bin liralık ceza

6 Samsun'da 10 ayda 539 bin liralık ceza

Samsunspor Teknik Direktörü Özköylü tribünde

7 Samsunspor Teknik Direktörü Özköylü tribünde

Minik Irmak cinayetinde iğrenç detay

8 Minik Irmak cinayetinde iğrenç detay

Samsunsporun en büyük gücü stat

9 Samsunspor'un en büyük gücü stat

Haydi Samsun

10 Haydi Samsun