Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

65 YAŞ VE ÜZERİNE ÜCRET YOK

Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisi nin bugünkü son toplantısında komisyonlarda görüşülen gündem maddeleri onaylanarak karara bağlandı.

65 YAŞ VE ÜZERİNE ÜCRET YOK
Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi 2015 Ocak ayı son toplantısı Cumhuriyet meydanında bulunan ek hizmet binasının meclis salonunda Meclis Başkanvekili Turan Çakır başkanlığında yapıldı.Toplantıda, hafta içi görüşmeleri sağlanan 42 gündem maddesi onandı. Gündem maddelerinden birisi olan SAMULAŞ AŞ’nin otobüsle toplu taşıma yetkisi ve cirosunun yüzde 38 i olan kira bedelinin yüzde 30 a indirilmesi talebi görüşüldü. Talepler hakkında konuşmalar yapan CHP li meclis üyeleri Erkan Akyüz ve Mustafa Tüfek, meclis başkanvekili Turan Çakır a söz konusu durum hakkında sorular sordular. CHP li üyelerden maddelerle ilgili gelen sorulara cevap veren Turan Çakır, Önceden ücretli taşınan 65 yaş üzeri vatandaşlarımız için SAMULAŞ A.Ş., ona göre kendine bir rota belirliyordu. 65 yaş üzeri halkımızdan artık ücret alınmıyor. Bunun için de kira bedeli hususunda meclisimize başvuru yapıyor. Hiç bir zaman ringlerle alakalı sorun olmadı. Halkımızın hayatını kolaylaştırmak için birçok bölgeye ringler koyduk. 4 milyon Euro bakım ücreti var. Bu doğrudur. Hepimizin kullandığı araçların bile bir bakım ücreti var. Bunların da illaki bakımı olacak. Çünkü garanti süreleri doluyor. Bu da ilave bir yük getiriyor. Bugün raylı sistem belediyemize ortalama 950 bin lira cirosundan kira veriyor. Kira ödemeye devam edecek. Sadece yüzdesi düşecektir. Düşünce de yine ortalama cirosundan aylık 800 bin lira gibi bir ücreti bize ödeyecek dedi.
Ardından meclis üyeleri SAMULAŞ AŞ. nin meclise gönderdiği maddeleri görüşerek oy birliğiyle kabul etti. Meclis diğer gündem maddelerini de tek tek görüşerek karara bağladı.

İHA


EN ÇOK OKUNANLAR

Yeniler göreve hazır

1 Yeniler göreve hazır

Samsunda opera sanatçısına silahlı saldırı

2 Samsun'da opera sanatçısına silahlı saldırı

Fındıkta kayıp 290 milyon dolar

3 Fındıkta kayıp  290 milyon dolar

Samsunda karı-koca sobadan zehirlenerek öldü

4 Samsun'da karı-koca sobadan zehirlenerek öldü

Avantajı kullanalım kazanan biz olalım

5 Avantajı kullanalım kazanan biz olalım

Hasret sona ersin

6 Hasret sona ersin

Samsunlu öğrenciler birinciliklerini kutladılar

7 Samsunlu öğrenciler birinciliklerini kutladılar

Samsunspora son dakika şoku

8 Samsunspor'a son dakika şoku!

Lovelette kahkaha tufanı

9 Lovelet'te kahkaha tufanı

Samsunda tüketici şikayetçi

10 Samsun'da tüketici şikayetçi