Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

BAŞKAN İKİZ, ANKARA DA

Türkiye Polonya Belediyeler Birliği Konseyi Başkanı Murat İkiz, Polonya da düzenlenecek Osmanlı Günü etkinliklerin belirlenmesi için beraberindeki heyetle Ankara da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi\r\n

BAŞKAN İKİZ, ANKARA DA
Türkiye Polonya Belediyeler Birliği Konseyi ve Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, haziran ayında Türkiye ile Polonya arasındaki diplomatik ilişkilerin tesisinin 600. yıldönümü dolayısyla Polonya da düzenlenecek etkinliklerin belirlenmesi için beraberindeki heyetle Ankara da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Başkan Ekiz, Ecdadımızın 600 yıl önce samimiyet üzerine tahsis ettiği dostluk ilişkilerini devam ettirmek ve geliştirmek adına her türlü çalışmalar yapmaktayız ve yapmaya devam edeceğiz diye konuştu.
BAŞBAKAN A DAVET 
Polonya ve Türkiye arasındaki ilişkilerin Osmanlı dönemine dayandığını ifade eden İkiz, şunları söyledi: 600 yıllık sıcak ilişkileri daha ileriye taşımak için çalışmalara başladık ve devam ediyoruz. Bu çalışmaları daha ileri seviyeye taşımak adına Ankara da bir dizi tema ve ziyaretler gerçekleştirdik. Çalışmalar kapsamında ilk olarak AK Parti Meclis Grup Toplantısına katıldık ve toplantı sonrası AK Parti Genel Başkanımız ve Başbakanımız Sayın Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu nu ziyaret ederek kendisiyle görüştük. Görüşmemiz esnasında Sayın Başbakanımıza çalışmalar hakkında bilgi sunduk. Ziyaret sonunda ise Sayın Başkanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu nu haziranda Polonya da düzenlenecek Osmanlı Günü ne davet ettik.
GÖRÜŞMELER OLUMLU
İkiz, Polonya nın Ankara Büyükelçiliğini de ziyaret ettiklerini ve Büyükelçi Mieczyslaw Cieniuch le görüşerek toplantı düzenlediklerini kaydederek, Yaptığımız ziyaret ve temaslar her iki ülke için de olumlu geçti. Polonya hükümeti ve halkı Türkiye ye ve Türk halkına sıcak bakıyor ve bu ilişkilere direkt yansıyor. Polonya da yaklaşık 4 bin ila 5 bin Türk yaşamakta. Polonya dan ülkemize yıllık 500 bin turist gelmekte. Ziyaretlerimiz süresince kardeş şehir Jarocin in kaymakamı ve belediye başkanı bizlere önemli katıklar sağladı. İnşallah Polonya da düzenlenecek Osmanlı Günü ve diğer etkinliklere katılarak dostlarımızla birlikte olacağız ifadelerini kullandı.


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun Haber Samsunda iş yeri sahibi yük asansörünün altında kaldı

1 Samsun Haber: Samsun'da iş yeri sahibi yük asansörünün altında kaldı

Samsunspor Her şey sil baştan

2 Samsunspor: Her şey sil baştan

Samsun Haber  Samsunda FETÖden yargılanan 5 sağlıkçı hakkında karar verildi

3 Samsun Haber: Samsun'da FETÖ'den yargılanan 5 sağlıkçı hakkında karar verildi

Samsun Haber Büyükşehirden Samsunlulara dolandırıcılık uyarısı

4 Samsun Haber: Büyükşehirden Samsunlulara dolandırıcılık uyarısı

Orduda Gürcü kadın boğazı kesilerek öldürüldü

5 Ordu'da Gürcü kadın boğazı kesilerek öldürüldü

AK Partide teşkilatlar yenileniyor

6 AK Parti'de teşkilatlar yenileniyor

Samsun Haber Samsunda AVMde öldürülen genç toprağa verildi

7 Samsun Haber: Samsun'da AVM'de öldürülen genç toprağa verildi

Samsunspor Samsunspor Başkanı Tutu Başarı değil biz de üzgünüz

8 Samsunspor: Samsunspor Başkanı Tutu: 'Başarı' değil biz de üzgünüz

Samsunspor Centilmen Samsunspor

9 Samsunspor: Centilmen Samsunspor

Samsunspor 3 hocayla 36 puan

10 Samsunspor: 3 hocayla 36 puan