MHP ve ülkücü gençlik sokakta olmayacaktır

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Olayların içerisine MHP yi çekme gayreti, eskiden beri vardır. MHP ve ülkücü gençlik, sokakta olmayacaktır dedi.\r\n

MHP ve ülkücü gençlik sokakta olmayacaktır
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Siyaset ve Liderlik Okulu nun 11. Dönem Sertifika Töreni nden ayrılırken gazetecilerin sorularını yanıtladı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan ın AK Parti yönetimini, Davutoğlu olmaksızın, Cumhurbaşkanlığı Sarayı nda toplamasını nasıl değerlendiriyorsunu sorusu üzerine Bahçeli, şöyle konuştu:

Sayın Recep Tayyip Erdoğan ın anayasal hakkını kullanmasına söyleyeceğimiz söz yoktur. Çünkü Anayasamıza göre, cumhurbaşkanları arzuladıkları takdirde Bakanlar Kurulu toplantısına katılır, görüşlerini ortaya koyabilir, arzuladıkları bilgiyi alabilir. Ancak bunu bir sistem değişikliği amacına yönelik bir adım olarak kullanıyorsa başta Ahmet Sani Beyefendi olmak üzere Sayın Başbakan a ve Bakanlar Kuruluna bir hakarettir, TBMM ye bir hakarettir.

Bahçeli, toplantının Cumhurbaşkanlığı Sarayı nda yapıldığı tekrar ifade edilince Saray, herkese açık hale geldi. Kaçak yapılmış bir saraya kaçak yoldan girmek mümkün dedi.

İstanbul da meydana gelen ve MHP li bir ilçe başkanının da ilgisi olduğu öne sürülen saldırıya ilişkin soruyu yanıtlarken Öyle bir saldırı, bizim teşkilatlarımızın bilgisi dahilinde gelişmiş bir olay değildir. Olayların içerisine MHP yi çekme gayreti, eskiden beri vardır. MHP ve ülkücü gençlik, sokakta olmayacaktır diye konuştu. 

Bir gazetecinin Mehmet Ali Şahin, Hazreti Muhammed ve sakal-ı şerifle ilgili kıl, tüy gibi ifadeler kullandı. Neler söylemek istiyorsunuz sorusuna Bahçeli, Eskiden beri yakışık almayan sözlerin sahibidir. Muhatap almak dahi doğru değildir cevabını verdi. 

Bahçeli, TBMM Başkanı Cemil Çiçek in Sivil Dayanışma Platformu nun ilanı ile ilgili sözlerine ilişkin soru üzerine şunları söyledi:

Sayın Meclis Başkanımız Cemil Çiçek Beyefendi, TBMM nin Başkanı olarak milli iradenin tecelli ettiği yerin sorumlusu, başkanı olarak doğru bir tespit yapmıştır. Milli irade, Meclis tedir, ilan yoluyla sağlam irade gibi sapmalarla millet aldatılamaz.

Gazetelerin de biraz dikkatli olması lazım

Bir gazeteye saldırılmasını basın özgürlüğü adına nasıl değerlendiriyorsunuz sorusunu yanıtlarken Bahçeli, Gazetelerin de biraz dikkatli olması lazım. Bir karikatür yayınlamasını doğru bulmak, Adalet ve Kalkınma Partisinin ekmeğine yağ sürmek demektir dedi. 

Bahçeli, saldırıya uğrayan gazetenin, Yeni Akit olduğunun ifade edilmesi üzerine, Onları takip etmedim, bilemiyorum ifadesini kullandı.  

Bir başka gazetecinin Rıza Sarraf ın bir otel adresinin bulunduğu kağıtla Zafer Çağlayan dan saatin parasını aldığı yönünde ifadesi var. O, delil olarak kabul edildi. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz sorusuna Bahçeli, Bugün olmasa yarın Yüce Divan a geldiklerinde hepsiyle görüşürüz. Merak etmeyin yanıtını verdi.


EN ÇOK OKUNANLAR

Depremden korkan vatandaşlar geceyi dışarıda geçiriyor

1 Depremden korkan vatandaşlar geceyi dışarıda geçiriyor

İzmir'de silahlı kavga: 1 yaralı

2 İzmir'de silahlı kavga: 1 yaralı

Esrarengiz kokudan etkilenenlerin sayısı 17'ye yükseldi

3 Esrarengiz kokudan etkilenenlerin sayısı 17'ye yükseldi

Depremle adeta zaman durdu

4 Depremle adeta zaman durdu

Köpeğe çarpmamak için manevra yapan tır sürücüsü canından oluyordu

5 Köpeğe çarpmamak için manevra yapan tır sürücüsü canından oluyordu

Motosiklet otomobille çarpıştı: 1 yaralı

6 Motosiklet otomobille çarpıştı: 1 yaralı

Çorum'da trafik kazası: 4 yaralı

7 Çorum'da trafik kazası: 4 yaralı

Gaziosmanpaşa'da çatlakların oluştuğu bina tahliye edildi

8 Gaziosmanpaşa'da çatlakların oluştuğu bina tahliye edildi

Ayvacık'taki deprem anı güvenlik kameralarında

9 Ayvacık'taki deprem anı güvenlik kameralarında

Yeşilköy'de TIR'daki konteyner yola düştü

10 Yeşilköy'de TIR'daki konteyner yola düştü