Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

MHP ve ülkücü gençlik sokakta olmayacaktır

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Olayların içerisine MHP yi çekme gayreti, eskiden beri vardır. MHP ve ülkücü gençlik, sokakta olmayacaktır dedi.\r\n

MHP ve ülkücü gençlik sokakta olmayacaktır
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Siyaset ve Liderlik Okulu nun 11. Dönem Sertifika Töreni nden ayrılırken gazetecilerin sorularını yanıtladı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan ın AK Parti yönetimini, Davutoğlu olmaksızın, Cumhurbaşkanlığı Sarayı nda toplamasını nasıl değerlendiriyorsunu sorusu üzerine Bahçeli, şöyle konuştu:

Sayın Recep Tayyip Erdoğan ın anayasal hakkını kullanmasına söyleyeceğimiz söz yoktur. Çünkü Anayasamıza göre, cumhurbaşkanları arzuladıkları takdirde Bakanlar Kurulu toplantısına katılır, görüşlerini ortaya koyabilir, arzuladıkları bilgiyi alabilir. Ancak bunu bir sistem değişikliği amacına yönelik bir adım olarak kullanıyorsa başta Ahmet Sani Beyefendi olmak üzere Sayın Başbakan a ve Bakanlar Kuruluna bir hakarettir, TBMM ye bir hakarettir.

Bahçeli, toplantının Cumhurbaşkanlığı Sarayı nda yapıldığı tekrar ifade edilince Saray, herkese açık hale geldi. Kaçak yapılmış bir saraya kaçak yoldan girmek mümkün dedi.

İstanbul da meydana gelen ve MHP li bir ilçe başkanının da ilgisi olduğu öne sürülen saldırıya ilişkin soruyu yanıtlarken Öyle bir saldırı, bizim teşkilatlarımızın bilgisi dahilinde gelişmiş bir olay değildir. Olayların içerisine MHP yi çekme gayreti, eskiden beri vardır. MHP ve ülkücü gençlik, sokakta olmayacaktır diye konuştu. 

Bir gazetecinin Mehmet Ali Şahin, Hazreti Muhammed ve sakal-ı şerifle ilgili kıl, tüy gibi ifadeler kullandı. Neler söylemek istiyorsunuz sorusuna Bahçeli, Eskiden beri yakışık almayan sözlerin sahibidir. Muhatap almak dahi doğru değildir cevabını verdi. 

Bahçeli, TBMM Başkanı Cemil Çiçek in Sivil Dayanışma Platformu nun ilanı ile ilgili sözlerine ilişkin soru üzerine şunları söyledi:

Sayın Meclis Başkanımız Cemil Çiçek Beyefendi, TBMM nin Başkanı olarak milli iradenin tecelli ettiği yerin sorumlusu, başkanı olarak doğru bir tespit yapmıştır. Milli irade, Meclis tedir, ilan yoluyla sağlam irade gibi sapmalarla millet aldatılamaz.

Gazetelerin de biraz dikkatli olması lazım

Bir gazeteye saldırılmasını basın özgürlüğü adına nasıl değerlendiriyorsunuz sorusunu yanıtlarken Bahçeli, Gazetelerin de biraz dikkatli olması lazım. Bir karikatür yayınlamasını doğru bulmak, Adalet ve Kalkınma Partisinin ekmeğine yağ sürmek demektir dedi. 

Bahçeli, saldırıya uğrayan gazetenin, Yeni Akit olduğunun ifade edilmesi üzerine, Onları takip etmedim, bilemiyorum ifadesini kullandı.  

Bir başka gazetecinin Rıza Sarraf ın bir otel adresinin bulunduğu kağıtla Zafer Çağlayan dan saatin parasını aldığı yönünde ifadesi var. O, delil olarak kabul edildi. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz sorusuna Bahçeli, Bugün olmasa yarın Yüce Divan a geldiklerinde hepsiyle görüşürüz. Merak etmeyin yanıtını verdi.


EN ÇOK OKUNANLAR

FETÖ sanığı dört komutanın tahliye talepleri reddedildi

1 FETÖ sanığı dört komutanın tahliye talepleri reddedildi

Giresunda karakol saldırısının faillerinden 3ü ölü, 1i yaralı ele geçirildi

2 Giresun'da karakol saldırısının faillerinden 3'ü ölü, 1'i yaralı ele geçirildi

Trumpun benzeri devir teslim törenini pür dikkat izledi

3 Trump'un benzeri devir teslim törenini pür dikkat izledi

Anayasa değişiklik teklifi 16 Maddesi 342 oyla kabul edildi

4 Anayasa değişiklik teklifi 16. Maddesi 342 oyla kabul edildi

İnsanlık ölüyor, onlar fotoğraflıyor

5 İnsanlık ölüyor, onlar fotoğraflıyor

Cinayet zanlısı Uzman Çavuş Kocaeline getirildi

6 Cinayet zanlısı Uzman Çavuş Kocaeli'ne getirildi

MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı TBMMde

7 MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı TBMM'de

Anayasa değişikliği teklifinin 18 maddesi 343 oyla kabul edildi

8 Anayasa değişikliği teklifinin 18. maddesi 343 oyla kabul edildi