Hem nüfusumuz hem gelirimiz artacak

Başbakan Davutoğlu, kendilerinden önceki iktidarların gelir artsın diye nüfus kontrolü yaptığına işaret ederek, Biz hem nüfusumuzu hem gelirimizi artıracağız dedi.\r\n

Hem nüfusumuz hem gelirimiz artacak
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu,  partisinin Atatürk Spor Salonu nda düzenlenen Muğla 5. Olağan Kongresi ndeki konuşmasına tüm ilçelere selam göndererek başladı. Salondakileri Turgut Reisin torunları diyerek selamlayan Davutoğlu, kendisinin Muğlalı olduğunu 4. Olağan Kongre de ilan ettiğini anımsattı.  

Bu kentin kendisi için çok önemini vurgulayarak, her bir caddesinde Konya yı hissettiğini söyleyen Davutoğlu, Ülkemizin her yeri cennet, her vatandaşımız tam bir gönül dostu ifadesini kullandı. 

Dışişleri Bakanı olarak geldiği kentte, Beni Muğla bakanı olarak görün dediğini aktaran Davutoğlu, Şimdi de tüm Türkiye nin başbakanı olmanın yanı sıra özellikle beni Muğla başbakanı olarak görün diye konuştu. 

Bu nedenle Muğla İl Kongresi ne katılmayı arzu ettiğini belirten Davutoğlu, salondakilerden AK Parti yi Haziran 2015 te birinci parti yapmalarını istedi. 

Davutoğlu, Öyle bir birlik ve beraberlek göstereceksiniz ki inşallah AK Parti Muğla da birinci parti olacak. Yüzde 50 yi aşacak, işte o zaman Muğla Başbakanı olarak buraya gelip sizlerle ayrı bir şölen yapacağız inşallah ifadelerini kullandı.  

Vatanın her bir köşesine aşık olduklarını vurgulayan Davutoğlu, şöyle devam etti:

Çünkü bizim dilimiz, aşk dilidir, dava dilidir. Bizden hiçbir zaman iki yüzlü bir siyaset görmediniz, görmeyeceksiniz. Geçtiğimiz hafta içinde Berlin de, Brüksel de vatandaşlarımızla buluştuk, aynı burada bizi nasıl bağrınıza basıyorsanız onlar da öyle bastı, al bayrak burada nasıl böyle coşkuyla dalgalandıysa Berlin de de, Brüksel de de dalgalandı. Biz büyük bir milletiz. Bu davaya sahip çıktığınızı göstereceksiniz, inşallah sizden 2015 Haziranı nda büyük bir zafer bekliyorum. Hazır mısınız? 2015 te yüzde 50 yi aşmaya hazır mısınız? Türkiye de bazı partiler doğu da var, batı da yok, bazıları İç Anadolu da var diğer bölgelerde yok. Milliyetçilik, nedir bilir misiniz? Anadolu nun, Trakya nın her bir köşesinde var olmaktır. İşte bizimle diğer partiler arasındaki fark bu. Diğer partiler konjenktürel partilerdir, geçici siyasetler içindedirler. Hep başkalarıyla koalisyon kurarlar.

Türkiye nin 12 yıldır bir başarı hikayesi yazdığını ama birilerinin bu yükselişten rahatsız olduğunu dile getiren Davutoğlu, Birileri İslam dünyasının hep terörle anılmasını istiyor, birileri İslam dünyasından Türk dünyasından hep olumsuz haberler çıksın istiyor dedi.

İşte bundan rahatsızlar...

AK Parti nin başarı hikayesinden dünyadaki bütün karanlık odakların rahatsız olduğunu ifade eden Davutoğlu, Kendisi büyüdüğü gibi dünyada da en fazla insani yardım yapan bir ülke oldu Türkiye. İşte bundan rahatsızlar, kolumuzu kanadımızı gerip mazlumları, masumları himaye etmemizden rahatsızlar. Onlar rahatsız olsunlar, Allah şahit ki biz mazlumları ve masumları himaye etmeye devam edeceğiz. Filistin e sahip çıkmaya devam edeceğiz, onlar tırlarımıza saldırsalar da Suriye de Bayırbucak Türkmenlerine, yörük obalarının Suriye deki devamlarına sahip çıktık, sahip çıkacağız, bu başarı hikayesini durduramayacaklar diye konuştu.  

Davutoğlu, böyle bir inançla yola çıktıklarını vurgulayarak,  şunları kaydetti:

Onlarsa her türlü oyunun içine girdiler. CHP, sorma vaktidir; tam da Türkiye ye karşı böyle kumpas, böyle oyunlar, tezgahlar kurulmuşken Pensilvanya dan gelen talimatla, 30 Mart öncesinde şöyle dendi; Nerede AK Parti varsa, onun karşısında güçlü kim varsa onu destekleyceksiniz. Bazı yerlerde CHP yi, bazı yerlerde MHP yi, bazı yerlerde de BDP yi desteklediler. Karşımızda büyük bir koalisyon oluşturmaya çalıştılar, ne oldu? Milletin hür iradesinden başka hiçbir şey bu topraklarda hükmedemeyecektir, bu gösterildi.

Sadece onlar değil onlarla işbirliği yapan CHP de hesap verecek

Salonda O hain gelecek hesap verecek sloganları üzerine Davutoğlu, şöyle konuştu:

Onlar hesap verecek ama sadece onlar değil onlarla işbirliği yapan CHP de hesap verecek. Şimdi, Cumhuriyet ideallerine sahip çıkan CHP li seçmen kardeşlerime sesleniyorum; Ne oldu? 10 Ağustos seçimlerine giderken, yine böyle bir tezgahla çatı aday tespit ettiler, talimatla aday tespit ettiler, CHP kendine güvenip Cumhuriyet in başına, cumhurbaşkanlığına bir CHP liyi aday göstermeye cesaret edemedi, bunların cumhuriyetçiliği bu kadar. Dışardan ithal bir aday buldular. Şimdi bir CHP milletvekili Kılıçdaroğlu na 12 tane soru sormuş, bu parelel çeteyle niye işbirliği yaptın, nasıl yaptın, ne konuştun? Ben o CHP milletvekilinin sorduğu sorulara Kılıçdaroğlu nun cevap vermesini bekliyorum. Eğer Kılıçdaroğlu cevap veremezse Muğlalılar siz ona geldiğinde bu soruları sorun. Hangi kapalı kapılar ardında, kimlerle hangi pazarlıkları yaptılar, bu soruları  sorun. Kimse oturduğu yerden cumhuriyetçilik yapamaz. Cumhuriyetimizin ikbali de, izzeti de AK Parti iktidarlarıyla zirveye çıkmıştır.

Artık bütün maskeleri indirmenin vaktidir

Davutoğlu, Türkiye nin 2001 krizi sonrası IMF memurlarından yardım dilenir hale geldiğini belirtti.

Muğlalıların, baş eğmeyeceğini, cumhuriyetçiliği, milliyetçiliği istismar edenlere fırsat vermeyeceğini dile getiren Davutoğlu, Allah ın ve milletin kendilerinin yanında olduğunu, bu yola onlara güvenerek çıktıklarını söyledi.

İnanarak ve milleti arkasına alarak yola çıkan siyasi yürüyüşü durdurmanın mümkün olmadığına dile getiren Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP zihniyetinin hesap verme vaktinin geldiğini ifade etti.

O dönemin başbakanı diyerek Sayın Cumhurbaşkanımıza, Başbakanlığı döneminde 17-25 Aralık ta bir darbe teşebbüsünde bulunan bu paralel çete ile Kılıçdaroğlu, hangi işbirliğini yaptı çıksın ve açıklasın diyen Davutoğlu, bunu sadece kendilerinin sormadığını, CHP li milletvekillinin de sorduğunu söyledi.

Davutoğlu, Yurt dışında oturan birileriyle hangi kirli hesapların içine girdiniz, neler konuştunuz, ne pazarlıklar yaptınız? AK Parti düşmanlığı üzerine, Türkiye üstünde nasıl bir oyun oynadınız diye sordu. 

Millet ve millet iradesinin her türlü oyunu bozduğunu ifade eden Davutoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

Artık bütün bu maskeleri indirmenin vaktidir. Herkes, milletin huzuruna samimi düşüncelerle çıkmak zorundadır. Pensilvanya ile bir hesap içine girmek, Ankara da başka birtakım koalisyonlar oluşturmaya çalışmak üzerinden bu milletin kalbi kazanılmaz. Bu milletin kalbi nasıl kazanılır? Bizim gibi Türkiye nin her yerine giderek, ter dökerek, aşkla, samimiyetle, milletle kucaklaşmak suretiyle bu milletin kalbi kazanılır. İşte aramızdaki fark bu.

Sırf başbakanımızın, cumhurbaşkanı olmasını engellemek için yine talimatla birlikte koalisyon kurdular ifadelerini kullanan Davutoğlu, ancak Türkiye Cumhuriyeti nin başına ilk defa halkın doğrudan seçtiği bir cumhurbaşkanının, izzetle ikballe ve onurla oturduğunu söyledi.

Milliyetçilik üzerine nutuk atanlara seslenen Davutoğlu, milliyetçilik ve vatanperverliğin Türkiye’yi bir bütün olarak görmek, Türkiye nin her yerinde olmak, ve Horasan erenleri ile Şahidi Hazretleri nin mirasına sahip çıkmak olduğunu belirtti.

Alsınlar al bayrağı Somali ye gitsinler 

Orhun Anıtları na yolun, Kırım Tatarları na binlerce evin, Gagavus Türklerine götürülen içme suyunun AK Parti döneminde yapıldığını belirten Davutoğlu, Bayırbucak Türkmenlerine ve Balkanlar da Evladı Fatihan a  AK Parti nin sahip çıktığını ifade etti.

Bunun vatanperverlik ve tarihe saygı olduğunu dile getiren Davutoğlu, Makedonya da geçen ay yapılan Türkçe Bayramı na kendisinin de katıldığını anımsattı. Bayramın düzenlendiği salonda bulunan vatandaşlardan birisinin kendisinden binlerce al bayrak istediğini aktaran Davutoğlu, bunun üzerine Makedonya daki Türkçe konuşulan her haneye bir al bayrak, Kuran-ı Kerim ve Türkçe sözlük göndereceklerini söylediğini anımsattı.

Bunun al bayrağı izzetle, onurla dalgalandırmak olduğuna dikkati çeken Davutoğlu, şunları kaydetti:

Sayın Bahçeli ye, sayın Kılıçdaroğlu na sesleniyorum; alsınlar al bayrağı bir Somali ye gitsinler. Emin olun Somali de görecekler ki her yerde al bayrak var ve Somalililer o al bayrağı kendi bayrakları gibi bağırlarına basmışlar. Alsınlar ve Gazze ye gitsinler her yerde al bayrağı ve sayın Cumhurbaşkanımızın resmiyle birlikte yan yana görecekler. Alsınlar al bayrağı, Kerkük e, Irak a, Suriye ye gitsinler. Her yerde oradaki kardeşlerimizin al bayrağı kendi bayrakları gibi gördüklerini görecekler. Peki 2001 de bu var mıydı? Bu izzeti, bu ikbali Türkiye Cumhuriyeti Devleti ne millet iradesine yaslanan AK Parti iktidarları sağladı. Allah devlete ve millete zeval vermesin. Allah bir daha bu milletin başına IMF den borç istemek durumunda olan zelil insanlar getirmesin. Allah, Türkiye Cumhuriyeti Devleti ne dünyanın her yerinde onurla anılan bir devlet olmayı nasip eylesin.

Hiçbir yerde Türküm diyen bir kişinin başının eğilmemesini temenni eden Davutoğlu, AK Parti nin davasının bu olduğunu belirtti.

Libya dan 25 bin Türk vatandaşını ve başka ülkelerin vatandaşlarını 10 gün içerisinde kudretli Türkiye Cumhuriyeti Devleti nin çıkardığını ifade eden Davutoğlu, Somali yi yeniden inşa eden, Suriye deki mazlumlara el uzatarak 5 milyar doları bu ülkeye ayıran güçlü devletin Türkiye olduğunu söyledi.

Devlet felsefesinde Selçuklu dan Osmanlı ya, Osmanlı dan Türkiye Cumhuriyetine kadar aktarılan temel prensibin insanı yaşat ki devlet yaşasın  olduğunu aktaran Davutoğlu,   Biz hem kendi insanımızı yaşatıyoruz hem devletimizi yaşatıyoruz dedi.

Süratle reformlara giriştik

Davutoğlu, CHP nin Şişli ile kendi kavgalarıyla, MHP nin ise kendi iç olaylarıyla uğraşırken, AK Parti nin hükümeti kurar kurmaz, süratle reformlara giriştiğini söyledi.

Son olarak aileyi, dinamik nüfusu koruma planını açıkladıklarını ve bu taslakla çalışan kadınlara çok özel haklar getirdiklerini ifade eden Davutoğlu, Ama sembolik olarak en önemlisi ne biliyor musunuz? Bundan sonra Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşı olarak doğan her çocuk doğduğunda annesine ilk altın devletimizden hediye verilecek diye konuştu.

Kendileri için anneliğin en kutsal misyon olduğunu vurgulayan Davutoğlu, şöyle devam etti:

Annelerin ayaklarının altından öpen bir kültürün mensuplarıyız. Daha önce, bizden önce iktidarlar şunu yapıyordu. Diyorlardı ki Türkiye nin kişi başına geliri artsın diye nüfus kontrolü yapalım, doğum kontrolü yapalım, mümkün olduğu kadar az nüfusumuz olsun ki ortalama gelirimiz artsın. İşte insanı yaşatmayı düşünmeyen zihniyetin ürünü bu. Biz ise diyoruz ki hem nüfusumuz artacak hem gelirimiz artacak.

Davutoğlu, partililerin Muğla da tek parti, AK Parti sloganları üzerine, Artık CHP liler, MHP liler biraz korkmaya başlasın, galiba Muğla ayağa kalktı. Ayağa kalkın Muğlalılar, ayağa kalkın ifadelerini kullandı.

Öyle birileri şurası bizim kalemizdir diyemez

Bütün Ege yi, Toroslar ı, Akdeniz i adım adım dolaşacaklarını dile getiren Davutoğlu, Öyle birileri Sahiller bize aittir, şurası bizim kalemizdir, burada AK Parti birinci parti olamaz diyemez. İşte görüyorsunuz, inşallah bütün kaleleri devire devire sadece milli irade kalesini ayakta tutacağız dedi.

Teşkilat üyelerine Muğla yı karış karış gezmeleri talimatını veren Davutoğlu, Karış karış, adım adım, dağ tepe, sahil kıyı demeden her yere ulaşacağız. Muğla da inşallah bir tarih yazacağız görüşünü bildirdi.

Muğla ya her türlü hizmeti getirmeye devam edeceklerini anlatan Davutoğlu, 12 yılda Muğla ya yaklaşık 9 milyar lira yatırım yaptıklarını söyledi. 

Davutoğlu, 90 kilometre bölünmüş yol olduğunu, onun üzerine 318 kilometre daha eklediklerini, Bayır, Akgedik, Derince barajlarını tamamladıklarını, 1995 te başlanılan ancak 8 yıl hiçbir şey yapılmayan Dalaman Akköprü Barajı nı da bitirdiklerini kaydetti.

Muğla ya bereketin AK Parti ile geldiğini dile getiren Davutoğlu, Ören, Datça, Dalaman yat limanlarıyla kenti Akdeniz in en büyük liman alanlarından biri haline getirdiklerini belirtti. 

Muğla nın koylarındaki her bir güzelliğe sahip çıkacaklarını kaydeden Davutoğlu, Muğla ya 88,5 milyon fidan diktiklerine işaret etti. 

İlde yaptıkları diğer hizmetleri de anlatan Davutoğlu, Muğla ya verdikleri bütün sözleri yerine getirdiklerini bildirdi. Davutoğlu, Muğla yı Türkiye nin incisi, Türkmen obalarının kalesi, Türkiye nin birliğinin, beraberliğinin odak şehri yapmaya kararlı olduklarını vurguladı.

Muğla da turist sayısının 8 milyondan 13 milyona çıktığını ifade eden Davutoğlu, Dünyada herkes, havaalanlarımızda yaptırdığımız yeni terminallerle gelecek ve Muğla ya aşık olmak üzere Muğla yı ziyaret edecek. Dünyada çok az yer Muğla nın güzelliğine sahiptir. Dalaman Havalimanı na da iç hatları tekrar yeniden yapıyoruz. Bu yolla Muğla yı sadece Türkiye nin değil dünyanın da marka şehri yapacağız. Herkes Muğla yı bilecek ifadelerini kullandı.

Yanlış yerde durmaktansa yalnız durmayı tercih ederiz

Davutoğlu, Hiçbir engel, bizim omuz omuza sizlerle beraber yürümemize mani olamaz. İnşallah 2015 Haziranı belki de Türk siyasi tarihinin, demokrasi tarihinin en kritik seçimi olacak ama en büyük zaferi de 2015 Haziranı nda yaşayacağız inşallah dedi.

Sloganlar üzerine Davutoğlu, Biz hak olduğunda adalet gerektirdiğinde yanlış yerde durmaktansa yalnız durmayı tercih ederiz ama hiçbir zaman da yalnız olmadık. Rabbi ile beraber olanlar hiçbir zaman yalnız değildir. Milletiyle beraber olanlar hiçbir zaman yalnız değildir değerlendirmesinde bulundu.

Davutoğlu, partililerden, 2015 Haziran ı, seçim akşamına kadar AK Parti ye destek için çalışmalarını isteyerek, Siz Muğla da AK Parti yi birinci parti yapın, yüzde 50 yi geçin, Konya dan önce Muğla ya gelip teşekkür ziyaretinde bulunacağım. Milli iradeye meydan okuyanlar bilsinler ki hiçbir yer AK Parti için başkasının kalesi, başkasının önemli bir güç merkezi değildir. AK Parti her yerdedir, her yerde olacaktır, her yerde birinci parti olacaktır diye konuştu.

Kongreden notlar 

Başbakan Davutoğlu, Aydın İl Kongresi nin ardından helikopterle Muğla ya geldi. 

Kongrenin yapılacağı salona, partililerin yoğun sevgi gösterisi altında giren Davutoğlu na, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu eşlik etti.

Davutoğlu nu salonda ise AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, bölge milletvekilleri, belediye başkanları karşıladı. 

 Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu konuşmasında, kongrenin yapıldığı salonu görünce, AK Parti nin ve ülkenin geleceğine inançlarının bir kez daha arttığını söyledi. Salondaki coşku için teşekkür eden Çavuşoğlu, 2015 seçimlerinde inşallah Muğla bu bölgenin lokomotifi olacak dedi.   

Dünyadaki bütün mazlumlarının gözünün Türkiye de olduğuna dikkati çeken Çavuşoğlu, bu bilinçle 2015 seçimleri için çok daha fazla çalışacaklarını belirtti.


EN ÇOK OKUNANLAR

16 Ocak Çarşamba Samsun hava durumu! Samsun'a kar yağacak!

1 16 Ocak Çarşamba Samsun hava durumu! Samsun'a kar yağacak!

Samsun'da korkunç kaza: 1 ölü, 3 yaralı

2 Samsun'da korkunç kaza: 1 ölü, 3 yaralı

Samsunspor fırsat peşinde

3 Samsunspor fırsat peşinde

Aytaç Sulu oynayacak mı?

4 Aytaç Sulu oynayacak mı?

Samsun'da organlarıyla 3 hastaya umut oldu

5 Samsun'da organlarıyla 3 hastaya umut oldu

 Tam bir vahşet! Parçalayarak ormana attılar

6 Tam bir vahşet! Parçalayarak ormana attılar

Başkan İsmail Uyanık: 'Futbol cenneti kuracağız'

7 Başkan İsmail Uyanık: 'Futbol cenneti kuracağız'

Oğuzhan Erbaa'da

8 Oğuzhan Erbaa'da

Samsun'da intihar şüphesi! Kayıp genç aranıyor

9 Samsun'da intihar şüphesi! Kayıp genç aranıyor

Küpürlerle Samsun'u şiddet kenti ilan ettiler

10 Küpürlerle Samsun'u şiddet kenti ilan ettiler