YILMAZ: “ORTAK SEVDAMIZ ORDU”

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, “Vatandaşa hizmet için mesai kavramı gözetmeksizin çalışacağız. Bizim derdimiz memleketimizi kalkındırmak” dedi. \r\n

YILMAZ: “ORTAK SEVDAMIZ ORDU”
Ordu Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı tarafından “Kurum İçi Koordinasyon ve 2014 yılı değerlendirme” toplantısı düzenlendi. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz ın da katıldığı toplantıya Genel Sekreter Mustafa Çöpoğlu, Genel Sekreter Yardımcıları, OSKİ Genel Müdürü Fatih Yürük, ORBEL AŞ. Genel Müdürü Murat Uzar, daire başkanları ve daire müdürleri katıldı.
“9 AYDA BÜYÜK İLERLEME KAYDETTİK”
Toplantıda konuşma yapan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, “Yeni kurulan bir büyükşehir belediyesiyiz. Yapılanmamızı yüzde 85 oranında tamamladık. Bu yapılanmamız hem genel merkezimizin hem de özel anketlerin yaptığı araştırmalara da yansıdı. En son özel bir araştırma şirketinin yaptığı ankette en başarılı 4. büyükşehir belediyesi arasında gösterildik” dedi.
“UYKUSUZ ÇALIŞTILAR ANCAK VATANDAŞIMIZI MAĞDUR ETMEDİLER”
Ulaşım Dairesi Başkanlığı karla mücadele ekiplerine teşekkür eden Başkan Yılmaz, “Karla mücadelede yapılan çalışmalarla ilgili olarak tüm ekiplerimize yürekten teşekkür ediyorum. Kar yağışı durduktan 24 saat sonra tüm mahalle yollarını açacağımızı söylemiştik ancak ekiplerimiz kar yağışının ardından 6-7 saatlik süre içerisinde yolları ulaşıma açık tutmayı başardı. Bazı yerlerde karayollarının açması gereken yolları da büyükşehir ekiplerimiz açtı. Bazen arkadaşlarımız 3 gün boyunca uykusuz çalıştı ancak vatandaşımızı mağdur etmedi” diye konuştu.
EFİRLİ VE CUMHURİYET MAHALLESİ NE YENİ PEYZAJ ÇALIŞMASI
Kaçak yapılara müsaade etmeyeceklerini dile getiren Başkan Yılmaz, “Sahil kesiminde ne kadar kaçak yapı varsa yıkacağız. Bu yerlerin çoğu da Efirli de bulunuyor. Kamuya ait yerlerde dahil hepsini yıkarak vatandaşın hizmetine açacağız. Kimse vatandaşın hakkını engelleyemez. Kanunları sonuna kadar uygulayacağız. Bu kanunları uygularken de doğru bildiğimiz yoldan taviz vermeyeceğiz. Efirli bölgesini çevre yolunun ayrımından başlamak üzere komple peyzaja tabi tutacağız. Bu alanlar, yürüyüş, spor ve gezinti alanları olarak yeniden tasarlanacak. Ayrıca Cumhuriyet Mahallesi nin sahil kesiminde de peyzaj çalışması yapacağız” şeklinde konuştu.
“ORDU ÖRNEK ŞEHİR OLACAK”
Altınordu, Fatsa ve Ünye de ki çalışmalarla ilgili bilgiler veren Başkan Enver Yılmaz, “752 kilo metrelik sıcak asfalt için yüklenici firma Nisan ayından itibaren çalışmaları tam kapasite ile hızlandıracak. Tam 800 işçi ve ekipmanla 19 ilçeyi adeta şantiyeye çevireceğiz. AKSA ve YEDAŞ a 2015 yılıyla ilgili Altınordu daki tüm çalışmalarını tamamlamalarını istedik. Fatsa ve Ünye de ise 2017 itibariyle ne doğalgaz ne de YEDAŞ la ilgili bir sorun yaşanmayacak. OSKİ ve diğer birimlerimizle birlikte Ordu yu 2017 yılında parmakla gösterilen bir il haline getireceğiz” dedi.
ÇALIŞACAĞIZ YORULMAYACAĞIZ
Daire başkanları ve şube müdürlerine seslenen Başkan Yılmaz, “Çalışacağız. Yorulmayacağız. Ordu için adil ve adaletli olacağız. Vatandaşa hizmet için mesai kavramı gözetmeksizin çalışacağız. Bizim derdimiz memleketimizi kalkındırmak. Herkesin farklı siyasi görüşleri olabilir ancak bizim ortak sevdamız Ordu dur. Biz Ordu yu yüceltmekten başka bir gaye taşımıyoruz. Bu yolda sizler bizim en yakın mesai arkadaşlarımızsınız. Hep birlikte çalışıp, Orduluların duasını alırsak bundan büyük mutluluk olmaz” diye sözlerini tamamladı.


EN ÇOK OKUNANLAR

Taner Taşkın isyan etti...'Uyduruk bir penaltı'

1 Taner Taşkın isyan etti...'Uyduruk bir penaltı'

3'lü görüşme gerçekleştirildi

2 3'lü görüşme gerçekleştirildi

Yılport Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık yıkıldı

3 Yılport Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık yıkıldı

Erhan Usta'dan yeşil ışık

4 Erhan Usta'dan yeşil ışık

Korku dolu gözlerle izlediler

5 Korku dolu gözlerle izlediler

Samsun'da şanslı büfe

6 Samsun'da şanslı büfe

Samsun'da bir kişi 4 şeritli yolu kapatmaya çalıştı

7 Samsun'da bir kişi 4 şeritli yolu kapatmaya çalıştı

21 Ocak Pazartesi Samsun hava durumu! Akşam saatlerine dikkat!

8 21 Ocak Pazartesi Samsun hava durumu! Akşam saatlerine dikkat!

Samsunsporlu yönetici kaza geçirdi: 8 yaralı

9 Samsunsporlu yönetici kaza geçirdi: 8 yaralı

Samsun'da kanlı kavga! Nargile ile...

10 Samsun'da kanlı kavga! Nargile ile...