TEGV DE KAPANIŞ ŞENLİĞİ

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Samsun Büyükşehir Belediyesi Eğitim Parkı, sonbahar etkinlik dönemini düzenlediği şenlikle noktaladı\r\n

TEGV DE KAPANIŞ ŞENLİĞİ
Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Samsun Büyükşehir Belediyesi Eğitim Parkı, Ekim 2014 de başladığı sonbahar etkinlik dönemini, Eğlen- Öğren- Hijyen etkinliği ile kapattı.
Ekim ayından itibaren park içinde ve park dışında 2 bin 478 çocuğa ulaşıldığını belirten TEGV Samsun Büyükşehir Belediyesi Eğitim Parkı Gönüllü Sorumlusu Tuba Ergüler Kırçiçek, TEGV Samsun Eğitim Parkı nda çocukların yaşam becerilerini geliştirmelerine yönelik, çocuk merkezli eğitim yöntemlerin kullanıldığı programlar uygulandı. Uygulanan eğitim etkinliklerinin amacı, aktif öğrenme ortamlarında çocuklara çok yönlü bir eğitim desteği sağlayarak farklı becerilere sahip olan her çocuğun kendisini ve yeteneklerini keşfetmesine fırsat tanımaktadır. Eğitim etkinliklerimiz, ilköğretim çağındaki ilkokul ve ortaokul grubu çocuklar için gelişim seviyelerine uygun olarak hazırlanmış yarıyıl düzeninde uygulanan etkinliklerden oluşmaktadır dedi.
20. YAŞINI KUTLUYOR
Kırçiçek, Okuyorum Oynuyorum, İyi Yaşam Benim Maceram, İyi Yaşam Enerjini Keşfet, Düşünmeyi Öğreniyorum, Düşler Atölyesi, Drama Atölyesi, Bilgi Benim İşim etkinliklerine 10. Hafta boyunca dahil olan çocuklar,  dönem sonunda gerçekleştirdikleri etkinlikler ile ilgili bir sergi hazırladılar. Paylaşım Haftası adı verilen bu sergi ve Düşler Atölyesi sanat programının sergisinin açılışı yine etkinliği alan çocukların gerçekleştirdiği açılış töreni ile gezilmeye hazır hale geldi. Sömestri tatili boyunca eğitim parkının koridorlarında açık olacak olan sergi, tüm Samsunlu çocukların ziyaretini beklemekte. 1995 yılında kurulan ve bugüne kadar 2 milyonun üzerinde çocuğumuzun eğitimine destek vererek onların gelişimine katkı sağlayan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), 23 Ocak 2015 tarihinde 20’nci yaşını kutluyor. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), 20 yıldır eğitim aşkıyla çocuklarımızın geleceğine ışık tutuyor. TEGV Samsun Eğitim Parkı, bu etkinliklerden ücretsiz olarak yararlanmak isteyen her çocuğu 14 Şubat itibari ile Kadıköy’ de bulunan eğitim parkına davet ediyor diye konuştu.


EN ÇOK OKUNANLAR

17 Ocak Perşembe Samsun hava durumu! Samsun'da bugün kar yağacak mı?

1 17 Ocak Perşembe Samsun hava durumu! Samsun'da bugün kar yağacak mı?

Samsunspor'da 3 oyuncu kiralandı

2 Samsunspor'da 3 oyuncu kiralandı

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar: İYİ Parti'nin kapısı herkese açık

3 İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar: İYİ Parti'nin kapısı herkese açık

Amasya'da yolcu otobüsü devrildi: 2 ölü, 35 yaralı

4 Amasya'da yolcu otobüsü devrildi: 2 ölü, 35 yaralı

2019'u Atatürk yılı ilan ettiler

5 2019'u Atatürk yılı ilan ettiler

Çorum'da silahlı kavga: Baba darp edildi, oğlu vuruldu

6 Çorum'da silahlı kavga: Baba darp edildi, oğlu vuruldu

Yılport Samsunspor'da efsaneler çifte kupa istiyor

7 Yılport Samsunspor'da efsaneler çifte kupa istiyor

Samsun'da ekmeğe zam konusu yine gündemde

8 Samsun'da ekmeğe zam konusu yine gündemde

Samsun'da otelcilik öğrencileri yarıştı

9 Samsun'da otelcilik öğrencileri yarıştı

Jandarma ve polisin ortak düzenlediği operasyonda 3 cezaevi firarisi yakalandı

10 Jandarma ve polisin ortak düzenlediği operasyonda 3 cezaevi firarisi yakalandı