ÇARŞAMBASPOR KULÜBÜ NDEN KAMUOYUNA

Bölgesel Amatör Lig de mücadele eden temsilcimiz Çarşambaspor, haftasonu Kastamonuspor ile karşılaştı. Karşılaşma sırasında Çarşambaspor Kulüp Başkanı ve yöneticilerine yapılan kötü muamele maçın kaybedilmesinin önüne geçti.

ÇARŞAMBASPOR KULÜBÜ NDEN KAMUOYUNA
Bölgesel Amatör Lig de mücadele eden temsilcimiz Çarşambaspor, haftasonu Kastamonuspor ile karşılaştı. Karşılaşma sırasında Çarşambaspor Kulüp Başkanı ve yöneticilerine yapılan kötü muamele maçın kaybedilmesinin önüne geçti. Kastamonu Valisi, Kastamonu Belediye Başkanı ve Kastamonuspor Kulüp Başkanı ve yöneticilerinin olduğu şeref tribününde Çarşambaspor yöneticilerine yapılan çirkin hareketler ve muameleler vardı. Bu çirkin davranışlar, Çarşambaspor Kulüp yöneticilerinin tepki olarak şeref tribününü terk etmesine sebep oldu. Karşılaşmayı kendi taraftarları içerisinde izleyen Çarşambaspor yönetimi, Çarşamba’daki müsabakalara gelen konukların yanı sıra Kastamonuspor yönetimine layık olmadıkları halde her türlü yardım ve imkanlar sunulmasına rağmen kendilerine yapılan muamele karşısında isyan ettiler. 
Konu ile ilgili Çarşambaspor Kulüp Başkanı Özkan Yıldırım bir açıklama yaptı.
Kulüp Başkanı Yıldırım yaptığı açıklamada; Bilindiği üzere pazar günü Kastamonu deplasmanında Çarşambasporumuz Kastamonuspor ile karşı karşıya geldi. Şampiyonluk adına büyük önem taşıyan bu karşılaşmada, Kastamonuspor Başkanı, yönetimi ve taraftarları kendilerine hiç yakışmayacak davranışlarda bulundular.
Sezonun ilk maçına kendi sahamızda oynanan Çarşambaspor-Kastamonuspor maçında misafir takım yöneticilerini ve futbolcularını en iyi şekilde karşılaşmıştık. Ancak pazar günü oynanan maçta bu tür davranışların hiçbirini ne yazık ki göremedik. Maç başladığında Kastamonusporlu taraftarlar yedek kulübemizde bulunan teknik heyetimize ve futbolcularımıza ağır hakaretlerde bulunarak yabancı madde atttılar. Şahsım olarak Kastamonuspor başkanına, taraftarlarınızın teknik heyetimize ve futbolcularımıza karşı tepkileri var. Bu konuda onları uyarır mısınız ricasında bulundum.  
Ancak kulüp başkanının, İlk maçta sizler aynı muameleyi bize yaptınız. Bunlar daha ne ki. Size daha neler yapacağız sözleri  beni gerçekten şok etti. Ben ve yönetici arkadaşlarım bu durumu protesto etmek için şeref tribününden kalkarak deplasman tribününe geçtik ve taraftarlarımızın yanında yer aldık. Bizler Çarşambamıza gelen her takımı en iyi şekilde karşılayarak misafirperverliğimizi gösteriyoruz. Futbol sahada oynanılır ve kazanılır. Bizler bunun bilinciyle hareket ediyoruz. Kazanmak ve kaybetmek önemli değil. Önemli olan dostluk ve saygınlıktır. Söylenecek çok söz var.
Şunu da belirtmek istiyorum ki şehrin Vali sinin hakemler odasına gidip de başarı dilemesi ne anlama geliyor. Bunu merak ediyorum. Bizleri seven İstanbul’daki Çarşambaspor sevdalıları, bizi desteklemek için maça geldiler. Bu taraftarların özellikle birileri tarafından gönderildikleri ima ediliyor. Kesinlikle öyle bir durum söz konusu değil. Bunlar bizim kendi taraftarlarımızdır. Biz Çarşambaspor Kulübü olarak çirkin oyunlar içerisinde olmayız, olmayacağızda.  
Bu güzide kulübü bir şeylerle itham eden Kastamonuspor yöneticilerine soruyorum. Maçtan bir gün önce ter idmanı için saha istedik. Kötü hava şartlarını bahane ederek Çarşambaspor’a saha temin edilmedi. Bu mu misafirperverlik? Futbol sahada oynanır. İyi oynayan kazanır. Biz yöneticiler olarak örnek teşkil etmeliyiz. Biz centilmen ve temiz duruşumuzu her zaman sergileyeceğiz.
Bu arada her maçta takımlarını yalnız bırakmayan cefakar taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Aynı zamanda 20 Ocak 1989 tarihinde elim bir kaza sonucu kaybettiğimiz Samsunsporlu futbol şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.

ÖZKAN YILDIRIM 
ÇARŞAMBASPOR KULÜBÜ BAŞKANI 


EN ÇOK OKUNANLAR

Bir aday kesin, diğeri bekleniyor

1 Bir aday kesin, diğeri bekleniyor

24 Ocak Perşembe Samsun hava durumu! Meteorolojiden Samsun için kritik uyarı

2 24 Ocak Perşembe Samsun hava durumu! Meteorolojiden Samsun için kritik uyarı

Kestiği ağaç ölümüne neden oldu

3 Kestiği ağaç ölümüne neden oldu

Samsunspor ekibinde ayaküstü istişare

4 Samsunspor ekibinde ayaküstü istişare

Samsun'da tarihi yel değirmeni turizm için dönecek

5 Samsun'da tarihi yel değirmeni turizm için dönecek

'Deniz Dibinde Zil Sesi' seyirciyle buluşmaya devam ediyor

6 'Deniz Dibinde Zil Sesi' seyirciyle buluşmaya devam ediyor

Bir kan üç can

7 Bir kan üç can

Samsunspor'da dersimiz Gümüşhane

8 Samsunspor'da dersimiz Gümüşhane

Marangoz imalathanesinde çıkan yangın korkuttu

9 Marangoz imalathanesinde çıkan yangın korkuttu

31 Mart son mu başlangıç mı?

10 31 Mart son mu başlangıç mı?