ŞEHİTLERİMİZ DUALARLA ANILIYOR

Kırmızı- Beyazlı formaya siyahın eklendiği 20 Ocak 1989 da kaybettiğimiz futbol şehitleri, bugün kabirleri başında düzenlenecek törenlerle 26. ölüm yıl dönümlerinde anılıyor \r\n

ŞEHİTLERİMİZ DUALARLA ANILIYOR
UNUTMADIK UNUTMAYACAĞIZ 
Samsunspor un futbol şehitleri bugün 26. ölüm yıldönümlerinde törenlerle anılıyor. 20 Ocak 1989 da Samsun dan Malatyaspor deplasmanına giderken  Havza da yaşanan elim kaza sonucunda Teknik Direktör Nuri Asan, futbolculardan Muzaffer Badalıoğlu, Mete Adanır, Zoran Tomiç ile otobüs şoförü Asım Özkan hayatını kaybetmişti. Kırmızı-Beyazlı formaya siyahın eklendiği 20 Ocak 1989 da kaybettiğimiz ve herkesi  acıya boğan futbol şehitleri, bugün kabirleri başında düzenlenecek törenlerle bir kez daha anılıyor.  
İLY TÖREN SAAT 10.50 DE   
Anma programı saat 10.30 da Samsunspor Nuri Asan Tesisleri nden Asri Mezarlığı na hareketle başlayacak. İlk olarak saat 10.50 de 
Teknik Direktör Nuri Asan ın kabri ziyaret edilecek. Saygı duruşunun ardından Samsunspor Başkanı Erkut Tutu konuşma yapacak. Asan ın kabrine çelenk konulacak ve dualar edilecek. Ardından Yüksel Özan ın kabri ziyaret edilip dua okunacak. Daha sonra ise Kıranköy Mezarlığı na gidilecek. Burada da Asım Özkan ın kabri başında dualar okunacak, çelenk konulacak. 
KAN VERİLECEK, MEVLİT OKUTULACAK 
Programın devamında ise Kurtuluş Yolu üzerinde Kızılay Kan Merkezi tarafından başlatılan kan verme kampanyasına katılınacak. Aynı günün akşamında ise futbol şehitleri için Site Camii nde halka açık olarak saat 18.30 da mevlit okutulacak. Samsun daki programlarla eş zamanlı olarak mezarı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti nde bulunan Mete Adanır ve Zonguldak ta bulunan Muzaffer Badalıoğlu için de törenler düzenlenecek.   Ayrıca Yugoslavya da Zoran Tomiç in mezarı başında da tören düzenlenecek. 

Türkiye nin ortak acısı 
AK Parti Samsun İl Başkanı Fuat Köktaş, Samsunspor kafilesinin 20 Ocak 1989 tarihinde Malatyaspor deplasmanına giderken meydana gelen trafik kazasında yaşamını yitirenleri saygı, rahmet ve dualarla andıklarını söyledi
Samsunspor da bir dönem başkanlık ta yapan AK Parti İl Başkanı Fuat Köktaş,Türk spor tarihine futbol şehitleri olarak geçen 26 yıl önceki feci kazada yaşamını yitiren Samsunspor Teknik Direktörü Nuri Asan, futbolcular Muzaffer Badalıoğlu, Mete Adanır, Zoran Tomic ve şoför Asım Özkan ı saygı ve rahmetle andığını dile getirdi, kazada kurtulan ve bugün hayatta olanlara da uzun ve sağlıklı bir yaşam dileklerinde bulundu.
20 Ocak 1989 yılında geçirilen kazanın acısının sadece Samsunlular ın değil, tüm Türkiye nin ortak acısı olduğunu ve halen yüreklerinde bu acıyı aynı tazelikle hissettiklerini ifade eden Başkan Fuat Köktaş, O gün yaşanan elim kazayı halen yüreğimizde aynı tazelikle yaşıyoruz. Bizler o gün, o feci kazada hayatını kaybedenleri hiç unutmadık, unutmayacağız. Malatyaspor deplasmanına giderken yaşanan kaza, Türk Spor tarihine kara bir gün olarak geçmiştir. Cenabı Allah tan hiç kimseye bir daha böyle bir acılar yaşatmamasını diliyorum. Bu elim kazada hayatını kaybedenlere bir kez daha Allah tan rahmet, kederli ailelerine sabır ve başsağlığı dilerken, kazada kurtulan, bugün hayatta olanlara da uzun ve sağlıklı ömürler diliyorum dedi.  

Saygıyla anıyorum 
CHP Samsun Milletvekili İhsan Kalkavan, futbol şehitlerinin ölüm yıldönümüyle ilgili anma mesajı yayınladı.  Kalkavan, mesajında, Samsunsporumuzun kafilesi deplasmana giderken geçirdiği elim kazanın üzerinden 26 yıl geçti. 20 Ocak 1989 günü yaşanan katliam gibi kazanın sonucunda hayatını kaybeden Teknik Direktörümüz Nuri Asan, futbolcularımız Mete Adanır, Muzaffer Badalıoğlu ve Zoran Tomic, şoförümüz Asım Özkan ve kazadan kurtulup şuan hayatta olan ve olmayan tüm Samsunspor futbolcu ve emektarlarını saygıyla anıyorum dedi. 

Unutmadık unutturmayacağız 
Samsunspor un 27 Aralık ta gerçekleştirdiği olağanüstü genel kurulda başkan adayı olan Samsunlu işadamı Ahmet Yılmaz, 20 Ocak futbol şehitlerinin 26. ölüm yıldönümü dolayısıyla anma mesajı yayınladı. Futbol şehitlerini hiçbir zaman unutmadıklarını ve unutturmayacaklarını belirten Ahmet Yılmaz, 20 Ocak 1989 da geçirilen kazada yüreğimiz parçalandı. Futbol şehitlerimiz Nuri Asan, Muzaffer Badalıoğlu, Mete Adanır, Zoran Tomiç ve Asım Özkan ı saygı ve rahmetle anıyorum.  O kaza Türk sor tarihine kara bir gün olarak geçmiştir. Her zaman kalbimizdeler. Onları unutmadık, unutturmayacağız. Rabbim bir daha böyle acıları hiç kimseye yaşatmaz diye konuştu. 


EN ÇOK OKUNANLAR

Nükleer santral ile ilgili çarpıcı iddia! Santral gizleniyor

1 Nükleer santral ile ilgili çarpıcı iddia! Santral gizleniyor

18 Ocak Cuma Samsun hava durumu! Samsun'da bugün hava nasıl olacak?

2 18 Ocak Cuma Samsun hava durumu! Samsun'da bugün hava nasıl olacak?

Samsun'da polise pompalı tüfekli saldırı

3 Samsun'da polise pompalı tüfekli saldırı

Çanak Anten Tamiri İçin Çıktığı Çatıdan Düştü Hayatını Kaybetti

4 Çanak Anten Tamiri İçin Çıktığı Çatıdan Düştü Hayatını Kaybetti

Kara'dan, Aydın'a ziyaret

5 Kara'dan, Aydın'a ziyaret

Erhan Usta için ayağa kalktılar

6 Erhan Usta için ayağa kalktılar

Geçen yılın acı bilançosu!

7 Geçen yılın acı bilançosu!

Manisa'da kaybolan 2 teknisyen 6 saat sonra bulundu

8 Manisa'da kaybolan 2 teknisyen 6 saat sonra bulundu

CHP Kuşadası Belediye Başkan Adayı Ömer Günel esnafla buluştu

9 CHP Kuşadası Belediye Başkan Adayı Ömer Günel esnafla buluştu

Tunus'ta 700 bin memur greve gitti

10 Tunus'ta 700 bin memur greve gitti