Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Pamukkale Ekspresi sefere başladı

Yol yenileme çalışmaları nedeniyle 7 yıl önce seferlerine ara verilen Pamukkale Ekspresi, Denizli-Eskişehir arasında yeniden sefere başladı.\r\n

Pamukkale Ekspresi sefere başladı
Denizli-İstanbul arasında demiryolu ile ulaşımı sağlayan ve Eskişehir ile Denizli arasındaki yol yenileme çalışmaları nedeniyle 7 yıl önce seferlerine ara verilen Pamukkale Ekspresi nin tekrar seferlere başlaması dolayısıyla Denizli Garı nda tören düzenlendi.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) 3. Bölge Müdürü Murat Bakır, gazetecilere yaptığı açıklamada, Afyon-Dinar-Denizli arasındaki yol yenileme çalışmaları kapsamında 25 Temmuz 2008 de Pamukkale Ekspresi nin seferlerine ara verildiğini hatırlattı.

Demiryolundaki hem altyapı hem üst yapı yenilemeleri çerçevesinde TCDD 7. bölge ve 3. bölge olarak çalışmaların tamamlandığını ifade eden Bakır, şöyle devam etti:

Çalışmaların tamamlanmasını müteakip bugün Pamukkale Ekspresi tekrar seferlere başlıyor. Karşılıklı olarak günde bir sefer planlamış bulunuyoruz. Program çerçevesinde buradan 22.05 te hareket edecek. Yaklaşık 8,5 saatlik yolculuktan sonra 06.48 de Eskişehir e ulaşmış olacak. Eskişehir bir aktarma merkezi hüviyeti görecek. Yüksek hızlı tren projesi kapsamında Ankara, İstanbul ve Konya bağlantıları sebebiyle Denizli den Eskişehir e ulaşan tüm yolcularımız bu üç merkeze de hızlı tren vasıtasıyla ulaşmış olacak. Böylece hem mevcut konvansiyonel trenlerimizle yolculuk yaptırdığımız yolcularımıza hızlı treni de tattırmış olacağız. Konforlu bir yolculuk olacak. Eskiden 15,5 saatte sürdürdüğümüz Denizli-İstanbul yolculuğu, hızlı tren bağlantısıyla yaklaşık 11 saatte gerçekleşecek. Aynı şekilde Eskişehir den Ankara ve Konya ya 1,5 saatte ulaşılabilecek.  

Tren dizisi 4 pulman, birer yemekli ve yataklı vagondan oluştuğunu dile getiren Bakır, toplam 250 yolcu kapasiteli Pamukkale Ekspresi nin her gün Denizli-Eskişehir arasında sefer yapacağını, 21.55 te Eskişehir den kalkıp 06.11 de Denizli de olacağını kaydetti.

Eskişehir e gidecek yolculardan Çetin Aslım, tercihini trenden yana kullandığını belirterek, Emekli olduğum için avantajlı, rahat, güvenilir, o bakımdan treni tercih ettim. Yıllar sonra seferlerin tekrar başlamasından dolayı çok memnunuz dedi.

Denizli Valisi Şükrü Kocatepe ve öteki ilgililerin katıldığı törende, kalkış sireninin çalmasının ardından Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, trene kalkış işareti verdi.


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunsporda herkesin yüzü gülecek

1 Samsunspor'da herkesin yüzü gülecek

Samsunun o ilçesi doğalgaza kavuşuyor

2 Samsun'un o ilçesi doğalgaza kavuşuyor

Samsunda o ilçeye fındık entegre tesisi

3 Samsun'da o ilçeye fındık entegre tesisi

YANLIŞLIKLAR

4 YANLIŞLIKLAR...

Samsunspor Futbol Şehitleri Anıtını kimin yapacağı önemli değil

5 Samsunspor Futbol Şehitleri Anıtı'nı kimin yapacağı önemli değil

Bahçeliye Samsundan anlamlı hediye

6 Bahçeli'ye Samsun'dan anlamlı hediye

Samsun Limanının tarihi yazılacak

7 Samsun Limanı'nın tarihi yazılacak

Samsunsporda galibiyet planları

8 Samsunspor'da galibiyet planları

 Samsundaki Marksist Leninist operasyonunda flaş gelişme

9 Samsun'daki Marksist Leninist operasyonunda flaş gelişme!

Samsunda Uluslararası Arkeoloji Sempozyumu hazırlıkları

10 Samsun'da Uluslararası Arkeoloji Sempozyumu hazırlıkları