ENVER YILMAZ’DAN NEDİM TÜRKMEN’E SERT TEPKİ

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Orduspor Kulübü Başkanı Nedim Türkmen’in yerel bir gazeteye şahsıyla ilgili açıklamalarına sert tepki göstererek, “Türkmen’in açıklamaları yakışıksız. Ben Orduspor yöneticisi değil, Büyükşehir Belediye Başkan

ENVER YILMAZ’DAN NEDİM TÜRKMEN’E SERT TEPKİ
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, uydudan yayın yapan yerel bir TV kanalında yayınlanan spor programına telefonla bağlanarak açıklamalarda bulundu. Orduspor Kulübü Başkanı Nedim Türkmen’in bir gazeteye kendisiyle ilgili yaptığı açıklamalara değinen Başkan Yılmaz, sponsorluk, takım otobüsü ve transfer tahtası konusunda açıklamalarda bulundu.
Yılmaz, Nedim Türkmen’le sorunu olmadığını belirterek, Spor Toto sponsorluğu konusunda, “Benim resmi açıklamamı dikkatli bir şekilde incelediğinizde Spor Toto yu Orduspor a sponsor yaptım diyorum. Bizim açıklamamızda ben verdim demiyorum, biz aracılık yaptık diyoruz” diye konuştu. 
“FİKRET YILMAZ I NEDİM TÜRKMEN GETİRDİ”
Eski Orduspor Teknik Direktörü Fikret Yılmaz ın Orduspor a gelmesinde herhangi bir müdahillerinin olmadığını belirten Başkan Yılmaz, “Fikret Yılmaz ı Orduspor a ben getirmedim. Fikret Yılmaz ı Orduspor a Nedim Türkmen getirdi. Fikret Yılmaz ı kulüp başkanı getirdi. Bizim haricimizdeki bir görüşmenin faturasını siyasi sorumluluğunu bize yüklemek doğru ve ahlaki değil. Bu eksik bilgi. Nedim beyi aradığınızda bunu teyit edecektir, olayın hiçbir yerinde yokuz. Olayın muhatabı biz değiliz” şeklinde konuştu.
“PARA SİYASETÇİ OLMADAN GELİYORSA, ÖDEME TAKVİMİ NE?”
Orduspor a verdikleri sponsor sözünün üçünü yerine getirdiklerini söyleyen Başkan Yılmaz, “Sponsorluk ve ödenecek paralarla ilgili, Nedim Türkmen, Adem Türkmen ve başkalarıyla görüşmemiz oldu. 4 sponsorluk konusunda destek olacağımızı söyledik. Bunun üçünü gerçekleştirdik. Bu üç sponsorluk ve büyükşehirle birlikte bu güne kadar sağlanan destek 4 milyon lira. Madem bu para siyasetçi olmadan gelebiliyordu ise neden bir takvim oluştu” ifadelerini kullandı.
“OTOBÜS TAKIMIN EMRİNDEDİR”
Ordu Büyükşehir Belediyesi nin Orduspor a kiraladığı otobüs ile ilgili yapılan spekülasyonlara da değinen Başkan Yılmaz, “Otobüsü Antalya ya Orduspor un resmi dilekçesi var diye gönderdik. Orduspor un resmi yazısıyla Ordu ya geldi, Orduspor un resmi yazısıyla yeniden Antalya ya gönderdik Otobüsü Antalya ya çağıran da, gönderen de, tekrar çağıran da kulüptür. Orduspor şu anda Antalya kampında futbolcularımızın emrindedir. Dilekçeyle bunların hepsinin yazılı evrakları var” açıklamasında bulundu. 
“17 ÇALIŞANIN MAAŞI BİZİM GİRİŞİMLERİMİZLE ÖDENİYOR”
Orduspor un her konuda yanında olduklarını ifade eden Başkan Yılmaz, “Orduspor un yeni stadı için 100 milyon TL lik kaynak ayrıldı. Karar Resmi Gazete de yayımlandı. Bunun dışında Başkan Nedim Türkmen in kulüpte çalışanlarla ilgili yaptığı açıklamaya değinirsek, 17 çalışanın sigortası ve maaşı İŞKUR üzerinden bizim yaptığımız organizasyonla ödeniyor. Ortada sıkıntı var, kongre neden yapılmadığı ile ilgili soru var. Kendisinin Yunanistan da olduğunu bir başka tarihde kongre yapılabileceğini söyledi. Ben de il dışındaydım. Sorduğumda ileri ki bir tarihte yapacaklarını söyledi” dedi.
“TÜRKMEN İN AÇIKLAMASINI YADIRGADIM”
Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz açıklamalarında şunları kaydetti: Orduspor Kulüp başkanıyla herhangi bir sorunumuz olmadı. Bugünkü gazeteye yaptığı açıklamayı yadırgadım. Bu şehirde sporu yönetenlerin en son karşısına almayı planladığı büyükşehir belediye başkanıdır. Orduspor söz konusu olduğunda biz duygusalız, hep Orduspor lehine yorum yaptık. Orduspor bizim sevdamız. Biz Orduspor un antrenmanlarını dahi izleyen ve bu perişan durumundan kurtulması için mücadele eden birisiyim.
“ORDUSPOR YÖNETİCİSİ DEĞİL, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANIYIM”
Her zaman aynı şeyi söylüyorum. Ben Orduspor yöneticisi değilim, şehrin Büyükşehir Belediye Başkanıyım. Belediye başkanlığı, Orduspor yöneticilerinin yapacağı işleri yapmak değildir. Burada herkes görev ve sorumluluğu çerçevesinde hareket etmelidir. Büyükşehir Belediyesi olarak biz nasıl ki dışarıdan yönetilmelere boyun eğmiyorsak Orduspor un da bu konuda daha şeffaf olması şehirle barışık olması lazım.
“18 MİLYON VEREBİLEN VARSA YARIN KULÜBÜN ANAHTARINI TÜRKMEN DEN ALSIN”
Kulübün ekonomik yapısıyla ilgili karar verilebilecek bazı olaylar var, bazılarında ise yok. Orduspor Kulüp Başkanlığı işi gücü olmayan arkadaşlar açısından siyasi reytingi çok yüksek bir yer olabilir. Şu anda tahtasının kapalı olması dahil olmak üzere, Nedim Türkmen in kefalet koyduğu 18 milyon TL lik factoring şirketine borç var. Bu borçta Başkanın tecrübesini, bilgi birikimini ortaya koymak suretiyle yapılandırdığı borç miktarı. Orduspor başkanlığına yarın itibariyle gelin dediğimizde, bu borç yükünü ve sorumluluğunu üzerine alacak birisi olmalı. Orduspor un 8 yıl boyunca aldığı para factoring şirketine borçlu. ‘Ben bu parayı ödemeye hazırım. 18 milyon TL yi factoringe vermeye varım’ diyen varsa, yarın kulübün anahtarını gelsin Nedim Türkmen den alsın.
“YÖNETİM FUTBOLCU ÖDEMELERİYLE İLGİLİ YARDIM İSTEMEDİ”
12 futbolcuya ödenecek, 1.2 milyon lirayla ilgili tarafıma sunulan hiçbir bilgi yok. Sadece Antalya ya giderken, gazetelerden okuduğum, önce 5 milyon, sonra 4 milyon, sonra 3 milyon ve en sonunda 200 bin liraya kadar düşen bir paradır.
“TÜRKMEN İN AÇIKLAMALARI İLGİNÇ”
Benim Nedim Türkmen e veya yönetime kızgınlığım yok. Nedim Türkmen in açıklamalarını ilginç buldum, şaşırdım. Bu açıklamalar değişken açıklamalar olabilir. Orduspor un düşüp düşmediği ile ilgili 18 maç var 54 puan daha var. Ziya hoca tecrübeli hoca. Bizim Ziya hocayla yaptığımız konuşmalar vardı. İkinci döneme ilişkin vereceğimiz destekler vardı. Süreci öyle bir noktaya getirdi ki arkadaşlar sanki bir ayrışma oldu. Öyle bir şey yok. Biz Orduspor un Antalya dan dönüp, maçlarını tek tek oynayıp, şehri yeniden sevindirmesini bekliyoruz. Puan durumumuz çok kötü fakat bazı konuların da şehirle paylaşılması lazım. Şehir insanının sürece katkı vermesi lazım. Biz kombine satışıyla ilgili şehri göreve davet ettik. Bugün Orduspor un maçlarını 400 kişi izliyor. Dün Fatsa Belediyespor - Güzelordu karşılaşmasında 4 bin kişi varmış. Orduspor un taraftarı neden maça gelmiyor tartışması yapmak yerine birilerini günah keçisi yapıp, hesap sorma sorumluluğu ve yükümlülüğünü de gözden geçirmelerini lazım.
“DURUP DURURKEN Mİ SPONSOR OLDULAR”
Nedim Türkmen in bağrı yanıktır. Parasını vermiştir. Ben çok cüz-i bir oranda şahsi paramı verdim. Siyasetçinin şahsi parası olmaz. Ben maaşımla geçinen 15 yıldır milletvekili ve belediye başkanlığı döneminde maaşla çalışmış kişiyim. Bir milletvekili veya bakan cebinden milyonları çıkarıp veriyorsa o zaman Eyvah demek lazım. Bizim milletvekili olarak, belediye başkanı olarak şahsi paramız olmaz, itibarımız olur, sözümüz olur. Ben Sagra ya bir telefonla 1.5 milyon TL lik sponsorluk anlaşması yaptırdım. Sagra yöneticileri gelse bana; Siz benim 1.5 milyon TL mi aldığınızdan bu yana 13 maçta bir maç kazanamadınız. Benim markamı rezil ettiniz dese.. Bu işin sorumluluğu Enver Yılmaz da değil mi? Sagra, Nurol, Anemon, Yedaş durup dururken mi sponsor oldu? 4 milyon TL para nereden geldi. Parayı veren veya aracı olanlara teşekkür edilmesi gerekirken, 4 mü verildi 2 mi verildi gibi konuları tartışmak yersiz.
“5 LİRA VERMEYENLER SOSYAL MEDYADA YAYGARA ÇIKARTIYOR”
Orduspor a vatandaşında sahip çıkması gerekiyor. Kombine bilet satışında vatandaşımızdan destek istedik. Kimse sahip çıkmadı. Büyükşehir Belediyesi olarak 100 milyon liralık stat yapıyoruz. Amatör spor kulüplerine destek veriyoruz. 19 ilçeye spor salonları yapıyoruz. Büyükşehir belediye başkanı olarak, şahsi olmasa da dolayısıyla bir futbol kulübüne en fazla nakit akışı sağlayan belediye başkanı da benim. Cebindeki 5 lirayı vermemişken, konuşan arkadaşlar ve stada nasıl bedava girerim hesabı yapan arkadaşların da kendine çeki düzen vermesi lazım.
“OTOPARKALARI YASAL OLARAK BÜYÜKŞEHİR İŞLETECEK”
Son olarak otoparklarla ilgili kamuoyunda, “Orduspor’un otoparkı elinden alındı” şeklinde söylemlere de açıklama getiren Başkan Enver Yılmaz, “Otoparkların tamamını ORBEL in işleteceğine geçti. Biz bundan 8 ay önce otoparkları Büyükşehir Belediyesi bünyesinde işleteceğimizi söylemiştik. Bu yeni bir olay değil. Hatta o gün yönetim kuruluna bunu ilettiğimde bana, ‘Çok iyi düşünmüşsünüz başkanım’ dediler. Bizim Orduspor un otoparkını almak gibi bir derdimiz yok. Kanunen Ordu daki tüm otoparkları Büyükşehir Belediyesi işletecek” diyerek konuşmasını tamamladı.


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da 26 bin kişiye yeni iş

1 Samsun'da 26 bin kişiye yeni iş

 Erdoğan'a muhteşem karşılama

2 Erdoğan'a muhteşem karşılama

Size mahçup olmamak

3 Size mahçup olmamak

CHP Kuşadası ilçe başkanı ve yönetimi görevden alındı

4 CHP Kuşadası ilçe başkanı ve yönetimi görevden alındı

19 Ocak Cuma Samsun hava durumu! Samsun'da bugün hava nasıl olacak?

5 19 Ocak Cuma Samsun hava durumu! Samsun'da bugün hava nasıl olacak?

Demir: 2019 tasarruf yılı olmalı

6 Demir: 2019 tasarruf yılı olmalı

Samsun'daki bu liseden mezun olan işsiz kalmıyor

7 Samsun'daki bu liseden mezun olan işsiz kalmıyor

Bozbey'den İYİ Parti ve Saadet Parti Bursa İl Teşkilatlarına ziyaret

8 Bozbey'den İYİ Parti ve Saadet Parti Bursa İl Teşkilatlarına ziyaret

Kaza sonrası kaçmaya çalışan şahısları tabancayla vurdu

9 Kaza sonrası kaçmaya çalışan şahısları tabancayla vurdu

Tefecilik operasyonunda 7 zanlıdan 4'ü tutuklandı

10 Tefecilik operasyonunda 7 zanlıdan 4'ü tutuklandı