KORUCU GÜVEN TAZELEDİ

AK Parti Canik İlçe Kadın Kolları 2. Olağan Kongresi’nde mevcut Başkan Gülay Korucu güven tazeledi. \r\n

KORUCU GÜVEN TAZELEDİ
AK Parti Canik İlçe Kadın Kolları 2. Olağan Kongresi Canik Kültür Merkezi nde yapıldı. Mevcut Başkan Gülay Korucu nun tek aday olduğu kongreye Canik Belediye Başkanı Osman Genç, AK Parti Canik İlçe Başkanı Ercan Eler, İl Yönetim Kurulu Üyesi Elif Coşkun Bilgin, AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Nurhan Yapıcı Özel, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Serkan Asma, meclis üyeleri, kadın kolları üyeleri ve partililer katıldı. Kongre öncesi konuşan Başkan Osman Genç, kadınların siyasette daha çok yer alması gerektiğine işaret etti.
Türkiye de kadınların işgücüne katılım oranının dünya geneline oranla düşük seviyede olduğunu ifade eden Başkan Genç, Türkiye’de girişimci sayımızın sadece yüzde 7’si kadın. İşgücüne katılımda kadınların oranı erkeklerin oranının 3 te 1 i kadar. Bunun yanı sıra kadınların yürüttüğü üst düzey kıdemli yönetici pozisyonlar yüzde 4 civarında. Kanunlardaki eşitlikçi yapıya rağmen bugün okuma yazma bilmeyen her 10 kişiden 8 i kadın. Yine Samsun da okuma yazma bilmeyen kadın sayısı erkeklerin çok gerisinde dedi.
“AİLENİN TEMELİ KADINDIR”
Canik Belediyesi olarak kadınlara büyük önem verdiklerini de belirten Genç, Aile konulu yarışmada Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından Başbakanlığı döneminde ödüllendirildik. Bu bize onur vermiştir. Aile Okulumuzda annelerimizi eğitiyoruz. Aynı zamanda yeni evlenecek olan gençlerimize Evlilik Öncesi Eğitim veriyoruz. Kadınlarımızı sosyal ve ekonomik anlamda geliştirecek kurslar düzenliyoruz. Yine belediye hizmet binamızda Aile Birimi kurduk. Hepsi sağlıklı aileler ve sağlıklı bir toplum için. Kadının mutlu olmadığı hiçbir toplumun refah içinde olabileceğine inanmıyoruz. Çünkü toplumun temeli aile, ailenin temeli de kadındır şeklinde konuştu.
KORUCU GÜVEN TAZELEDİ
Kongre sonunda, tek aday olan Gülay Korucu yeniden AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı seçildi. Korucu, kendisine güvenen AK Parti teşkilat mensubu kadınlara teşekkür ederek, partisinin ve kadınların konumunu yükseltmek için bundan sonra da çalışmaya devam edeceğini söyledi. Kadınlarla sohbet eden ve onları dinleyen Başkan Osman Genç, Başkan seçilen Korucu yu tebrik etti.

İHA


EN ÇOK OKUNANLAR

Mahsur kalan yüksek tansiyon hastasına 8 saatte ulaşıldı

1 Mahsur kalan yüksek tansiyon hastasına 8 saatte ulaşıldı

Jandarma ve polisin ortak düzenlediği operasyonda 3 cezaevi firarisi yakalandı

2 Jandarma ve polisin ortak düzenlediği operasyonda 3 cezaevi firarisi yakalandı

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: 'Bugünkü gibi sıkıntıların biz hepsini aştık'

3 TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: 'Bugünkü gibi sıkıntıların biz hepsini aştık'

Kenya'daki bombalı saldırıda ölü sayısı 21'e yükseldi, 50 kişi kayıp

4 Kenya'daki bombalı saldırıda ölü sayısı 21'e yükseldi, 50 kişi kayıp

Uşak'ta eğitime bir gün ara verildi

5 Uşak'ta eğitime bir gün ara verildi

Çorum'da silahlı kavga: Baba darp edildi, oğlu vuruldu

6 Çorum'da silahlı kavga: Baba darp edildi, oğlu vuruldu

Amasya'da yolcu otobüsü devrildi: 2 ölü, 35 yaralı

7 Amasya'da yolcu otobüsü devrildi: 2 ölü, 35 yaralı

Kağıthane'de otomobil takla attı

8 Kağıthane'de otomobil takla attı

Kahramanmaraş'ta toprak kaydı dev istinat duvarı çöktü

9 Kahramanmaraş'ta toprak kaydı dev istinat duvarı çöktü