ÖNCE İŞİNİ SONRA EVİNİ KAYBETTİ

Önce sağlığını, sonra işini kaybeden genç, bir yıl ev kirasını ödeyemediği için görme engelli ve hasta annesiyle 6 aydır sokakta yaşıyor\r\n

ÖNCE İŞİNİ SONRA EVİNİ KAYBETTİ
Samsun da 32 yaşındaki bir genç, kot taşlama atölyesinde çalışırken aniden rahatsızlandı. Bir yıla yakın süren tedavisi sırasında çalıştığı işyeri iflas ederek kapanan ve işsiz kalan genç, birikmiş kirasını da ödemediği evden görme engelli ve hasta annesiyle çıkmak zorunda kaldı. 
SAĞLIĞINI, İŞİNİ VE EVİNİ KAYBETTİ
Samsun un Çarşamba İlçesi nde 78 yaşındaki annesi Ummahan Karakaya ile yaşayan 32 yaşındaki Ümit Türkaslan, bir yıldır kirasını ödeyemediği evden çıkarılınca Samsun da çay ocaklarında ve parklarda yaşamaya başladı. Türkaslan, hayatlarının normal seyrederken her şeyin hastalanmasıyla başladığını söyledi. Çarşamba da bir kot taşlama atölyesinde çalıştığını ve kimseye muhtaç olmadan annesiyle birlikte hayatlarını sürdürdüklerini belirten Türkaslan, Ancak aniden hastalandım. Tedavim bir yıl sürdü. Bu süre içerisinde çalıştığım atölye iflas ederek kapandı. Tedavimin tamamlanmasının ardından oturduğumuz evin sahibi kirasını bir yıldır ödeyemediğimiz için çıkardı. 6 aydır  kalan eşyaları, yaptığım el süslemelerini satarak geçinmeye çalıştık. Paramız olduğunda ucuz otellerde, olmadığında ise çay ocakları ve parklarda kalıyoruz dedi.
YARDIM ETMEDİLER
Halen solunum ve kalp rahatsızlığı bulunduğunu belirten Ümit Türkaslan, yetkili makamlara başvurduklarını ancak yardım kaynaklarının Suriyelilere harcandığı gerekçesiyle bize yardım etmediler. Hayatta olumsuzluklar peşpeşe geliyor. Önce sağlığımı, işimi ve evimi kaybettim. 78 yaşındaki görme engelli hasta annemi ve kendi hayatımı kaybetme aşamasına geldim.  Rahatsızlığım nedeniyle kimse de iş vermiyor. Geceleri Samsun un Saathane Meydanı çevresindeki çay ocaklarında ve parklarda kalıyoruz diyerek yetkileleri ve hayırseverleri sahip çıkmaya çağırdı.
HERŞEYİMİZİ KAYBETTİK
Anne Ummuhan Karakaya ise oğluyla birlikte sokakta kaldıklarını ifade ederek, Oğlum sağlıklı ve çalışırken Allah a şükür geçinip gidiyorduk. Hastalandıktan sonra herşeyimizi kaybettik. Şimdi parklarda ve çay ocaklarında yatıp kalkıyoruz. Ne bulursak onu yiyoruz. Devletten ve hayırseverlerden sahip çıkmalarını bekliyoruz diyerek gözyaşı döktü.
Bayram OK


EN ÇOK OKUNANLAR

17 Ocak Perşembe Samsun hava durumu! Samsun'da bugün kar yağacak mı?

1 17 Ocak Perşembe Samsun hava durumu! Samsun'da bugün kar yağacak mı?

MHP Samsun İl Yönetimi belli oldu

2 MHP Samsun İl Yönetimi belli oldu

Erhan Usta MHP'yi sildi!

3 Erhan Usta MHP'yi sildi!

Samsun'da yolun karşısına geçemedi

4 Samsun'da yolun karşısına geçemedi

Samsun'da genç kızı erkeklere pazarlayan kadın yakalandı

5 Samsun'da genç kızı erkeklere pazarlayan kadın yakalandı

Savaş mı Yılmaz mı?

6 Savaş mı Yılmaz mı?

Samsunspor'da 3 oyuncu kiralandı

7 Samsunspor'da 3 oyuncu kiralandı

Samsun'da korkunç kaza!

8 Samsun'da korkunç kaza!

Yılport Samsunspor'da efsaneler çifte kupa istiyor

9 Yılport Samsunspor'da efsaneler çifte kupa istiyor

Samsun'da cesedi bulunan genç: 'Atlamak için burayı seçtim'

10 Samsun'da cesedi bulunan genç: 'Atlamak için burayı seçtim'