SANAYİ SİTELERİNE ALT YAPI MÜJDESİ

Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, Tekkeköy ilçesindeki Örnek, İlkadım ve 19 Mayıs Sanayi Sitelerinin alt yapı sorunlarını çözeceklerini söyledi. \r\n

SANAYİ SİTELERİNE ALT YAPI MÜJDESİ
Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, Tekkeköy ilçesindeki Örnek, İlkadım ve 19 Mayıs Sanayi Sitelerinin alt yapı sorunlarını çözeceklerini söyledi. 
Yapımı tamamlanan ve hizmet vermeye başlayacak olan Serra Otel’de düzenlenen kahvaltıya Samsun Valisi İbrahim Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti İl Başkanı Fuat Köktaş, Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Çakır, Serra Otel Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Türkdönmez, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Turan Çakır, AK Parti Meclis Grup Başkan Vekili Nihat Soğuk, ilçe belediye başkanları, daire başkanları, bürokratlar ile çok sayıda iş adamı ve davetli katıldı.
Kahvaltının ev sahipliğini yapan Serra Otel Yönetim Kurulu Başkanı ve Samsun İslam Vakfı Genel Kurul Üyesi Reşit Türkdönmez, otelin artık Samsun un malı olduğunu söyledi. İş adamı Türkdönmez, kentin konaklama tesisi ihtiyacının karşılanmasına katkı verecek 120 yataklı otelin hayırlı olmasını temenni etti.
Kahvaltıda davetlilere hitap eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Türkdönmez ailesinin Samsun a çok güzel bir otel kazandırdığını belirterek, Samsun a kazandırdıkları bu güzel mekanda, bu güzel turizm tesisinde bir kahvaltı sofrasında buluştuk. Bizim bu sabah ki buradaki kahvaltımız 15-20 günde bir dönerli olarak yaptığımız kahvaltının tekrarı ama bu tekrarı Samsunumuza yeni kazandırılmış olan Serra Otelde yaparsak hem Serra Oteli arkadaşlarımıza tanıtmış oluruz hem de bizim olan kahvaltılarımızın tekrarı gereğini yerine getirmiş oluruz, dedik. Ben otelleri özellikle kongre turizminin gelişmesi açısından son derece önemsiyorum dedi.
Serra Otel in kente kazandırılmasından dolayı çocuklar gibi sevindiğini söyleyen Başkan Yılmaz, Çok şükür Serra Otel de tamamlanarak hizmete girecek. Uzunca süre Samsun un konaklama tesisine ihtiyacı vardı. Şehrimizin ihtiyaç listesinde ikinci sırada turizmi, kongre turizmini, daha doğrusu iş hayatını bu şehirde geliştirmemiz için burada muhakkak konaklama alt yapımızın şehre yakışır vaziyette olması lazım geliyordu. Otel ihtiyacımız uzunca bir süre Büyük Otel sayesinde karşılandı ama Büyük Otel in de idare ile olan ihtilafları hukuki problemleri ve uzunca süre devam eden ihtilafları nedeniyle bu ihtiyacı karşılayamaz hale geldi ve hizmet kalitesi düştü. Türkdönmez ailesine teşekkür ediyorum. Bu bir başarı öyküsüdür. Ama asıl başarı öyküsü bundan sonra olacak. Asıl başarı bundan sonra verilen hizmetin kalitesi ile sağlanacak. Otelin aşçısından garsonuna, işçisinden resepsiyondaki görevlisine çalışan herkes bu otelin misyoneri olması lazım. Yani Ben bu oteli en iyi nasıl temsil ederim diyen bir çaba içerisinde olması lazım ifadelerini kullandı.
“6 MİLYON TL TUTARINDA BİR PARAYI SANAYİ SİTELERİMİZE HARCAYACAĞIZ”
Tekkeköy ilçesindeki Örnek, İlkadım ve 19 Mayıs Sanayi Sitelerinin alt yapı sorunlarını çözeceklerini ifade eden Başkan Yılmaz, Size şehrin sorunlarını alt alta yazın dendiğinde şehirde sanayicimiz, organize sanayideki arsa ve alan temini konuları kolay olsa iyi olur, biz organizede yatırım yapmak istiyoruz, tesis kurmak istiyoruz, yeteri kadar alan bulamıyoruz derlerdi. Bunları çözmeye yönelik çabalarımız sürüyor. İnşallah önümüzdeki günlerde bir açılım içerisinde olacağız. En son yağan kar ve fırtınadan sonra küçük sanayi sitelerinden İlkadım, Örnek ve 19 Mayıs sanayilerinde yolların çok bozulduğu, alt yapının yetersiz hale geldiği söylendi. Biz de çalışmalarımızı gücümüzü hep o tarafa kaydırdık. Buralarda asfalt yol yapmayacağız. Mevcut beton yolların üzerine tekrar beton dökmeye karar verdik. Ama bunu yapmadan önce bütün bu sanayi sitelerinin yağmur suyu taşıyan, alt yapıyı da SASKİ ye talimat verdik. Beton yol yapma inşaatına başlamadan bir kaç ay önce bunu bitirme talimatı verdik. Alt yapı maliyeti 3 milyon TL civarında olacak. Yapacağımız beton yol da en az o kadar tutacak. Yani 6 milyon TL tutarında bir parayı sanayi sitelerimize harcayacağız. Bütün olumsuzluklar en geç 2 sene içerisinde giderilecek diye konuştu.
“2017’YE KADAR YENİ RAYLI SİSTEM HATTINI BİTİRECEĞİZ”
Tekkeköy Kavşağı ile Gar Kavşağı arasındaki güzergahta süren tercihli yol çalışmasını raylı sisteme dönüştüreceklerinin altını çizen Başkan Yılmaz, Tercihli yol inşaatı diye başlattığımız ama büyük ihtimalle raylı sisteme çevireceğimiz güzergahta yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Bu çalışmayı İlkadım ve Örnek Sanayi Sitelerinin içerisindeki alt yapıyı da dönüştürmek ve yenilemek için yapıyoruz. Ulaşımı dünyanın en gelişmiş sistemlerinden biri olan raylı sistem ile Tekkeköy Kavşağı’na kadar götürüyoruz. Bu buralardaki sanayi sitelerinin ulaşımına katkı sağlayacak ve Atakum da olduğu gibi buraların da cazibesini arttıracak diye düşünüyoruz. 1,5 sene içerisinde muhtemelen 2017 İşitme Engelliler Olimpiyatı na kadar bu yeni raylı sistem hattını bitireceğiz. Bu raylı sistem, Tekkeköy ü geliştirecek. Organize sanayisinden, lojistik alandan ve muhtemelen o civardaki imalat sanayinden kopmak isteyen küçük sanayicilerimizin, o tarafa yönelik ilgilerinin arttırılması gerekiyor şeklinde konuştu.
Başkan Yılmaz kahvaltı sonrasında Vali İbrahim Şahin ve AK Parti İl Başkanı Fuat Köktaş ile birlikte oteli gezerek incelemelerde bulundu.

İHA


EN ÇOK OKUNANLAR

Boluspor, İsmail Haktan Odaşı'nın sözleşmesini feshetti

1 Boluspor, İsmail Haktan Odaşı'nın sözleşmesini feshetti

Oğluna uyuşturucu taşıtan baba tutuklandı

2 Oğluna uyuşturucu taşıtan baba tutuklandı

Beş gündür haber alınamayan şahıs evinde ölü bulundu

3 Beş gündür haber alınamayan şahıs evinde ölü bulundu

Otomobil kanala devrildi: 2 yaralı

4 Otomobil kanala devrildi: 2 yaralı

Öfkeli baba öz kızını dört yerinden bıçakladı

5 Öfkeli baba öz kızını dört yerinden bıçakladı

Silvan'da Tarihi Eser Kaçakçılığı Yaparken Yakalanan Emniyet Müdürü Tutuklandı

6 Silvan'da Tarihi Eser Kaçakçılığı Yaparken Yakalanan Emniyet Müdürü Tutuklandı

11 yaşındaki SMA hastası Arda yaşam mücadelesini kaybetti

7 11 yaşındaki SMA hastası Arda yaşam mücadelesini kaybetti

Silvan'da Tarihi Eser Kaçakçılığı Yaparken Yakalanan Emniyet Müdürü Tutuklandı

8 Silvan'da Tarihi Eser Kaçakçılığı Yaparken Yakalanan Emniyet Müdürü Tutuklandı

İzmir Kemeraltı'nda çıkan yangın paniğe neden oldu

9 İzmir Kemeraltı'nda çıkan yangın paniğe neden oldu

Damperi açılan tır yönlendirme tabelalarını yıktı

10 Damperi açılan tır yönlendirme tabelalarını yıktı