KUMBARA DAĞITTI, TASARRUF ÇAĞRISI YAPTI

Tasarruf Haftası nedeniyle öğrencilere kumbara dağıtan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Her yıl 7 milyon insan yemek bulamadığı için açlıktan dolayı ölüyor. Bunu Bangladeş te ve Suriye de bizzat gördük. Kaynaklarımızı israf etmemeliyiz dedi. \r\n

KUMBARA DAĞITTI, TASARRUF ÇAĞRISI YAPTI
Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Tasarruf Haftası nedeniyle Mevlana Eğitim, Kültür ve Yaşam Kampüsü içerisinde bulunan Kariyer Gelişim Merkezi ve Canik Akıl Küpü Etüt Merkezi nde eğitim gören öğrencilerle bir araya geldi. Öğrencilere tasarrufun öneminden bahseden ve onlara San ki Yedim Kumbarası da dağıtan Genç, Dünyamızın yaşamsal kaynakları oldukça sınırlı. 870 milyon insan yetersiz besleniyor, yani her 8 insandan biri açlıkla mücadele ediyor. Her yıl 7 milyon insan yemek bulamadığı için açlıktan dolayı ölüyor. Bunu Canik Belediyesi olarak gittiğimiz Bangladeş te ve Suriye de gördük dedi.
“BANGLADEŞ VE SURİYE DE GÖRDÜK”
Programda konuşan Başkan Genç, Her 4 çocuktan biri yetersiz besleniyor, saatte 300 çocuk açlıktan ölüyor. 800 milyon kadın ve çocuk yatağa aç gidiyor. Yıllık üretimin üçte biri olan 1 milyar 300 milyon ton gıda her yıl çöpe atılıyor. Bu rakam dünya nüfusunun iki katına yetecek gıdanın israf edildiği anlamına geliyor. Kaynak var ama israf ediliyor. Canik Belediyesi olarak Bangladeş e gittik ve orada 10 su kuyusu açtık. Arakan kamplarını gördük. Yine Suriye ye yardım götürdük, insanların durumuna şahit olduk. Bugün ben çöpe atılan bir ekmeği gördüğümde aklıma onlar geliyor, yüreğim burkuluyor. Bu bakımdan tasarruf konusunda insanlar olarak çok duyarlı olmalıyız diye konuştu.
ÇOCUKLARA KUMBARA DAĞITTI
Program sonunda, öğrencilerin sevgi seliyle karşılaşan Başkan Osman Genç, onlarla bol bol sohbet ederken, fotoğraf da çekindi. Başkan Genç, Canik Belediyesi tarafından öğrencilere tasarruf bilincini aşılamak amacıyla düzenlenen Sanki Yedim Projesi kapsamında kumbara dağıttı.

İHA


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da 4 kadro dışı

1 Samsunspor'da 4 kadro dışı

Erhan Usta için ayağa kalktılar

2 Erhan Usta için ayağa kalktılar

Samsun'da kadın sürücü fren yerine gaza bastı: 1 yaralı

3 Samsun'da kadın sürücü fren yerine gaza bastı: 1 yaralı

Aday adaylığını çekti! Atakum o partinin

4 Aday adaylığını çekti! Atakum o partinin

İşte Samsun'da MHP'ye bırakılan ilçeler

5 İşte Samsun'da MHP'ye bırakılan ilçeler

Samsun'da patron çıldırdı! Duş almayan çalışanına...

6 Samsun'da patron çıldırdı! Duş almayan çalışanına...

Samsun'da polise pompalı tüfekli saldırı

7 Samsun'da polise pompalı tüfekli saldırı

Samsun'da tramvay yarın ücretsiz

8 Samsun'da tramvay yarın ücretsiz

Samsunspor taraftarına büyük şok

9 Samsunspor taraftarına büyük şok

Samsun'da lise öğrencileri arasında bıçaklı kavga: 3 yaralı

10 Samsun'da lise öğrencileri arasında bıçaklı kavga: 3 yaralı