KUMBARA DAĞITTI, TASARRUF ÇAĞRISI YAPTI

Tasarruf Haftası nedeniyle öğrencilere kumbara dağıtan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Her yıl 7 milyon insan yemek bulamadığı için açlıktan dolayı ölüyor. Bunu Bangladeş te ve Suriye de bizzat gördük. Kaynaklarımızı israf etmemeliyiz dedi. \r\n

KUMBARA DAĞITTI, TASARRUF ÇAĞRISI YAPTI
Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Tasarruf Haftası nedeniyle Mevlana Eğitim, Kültür ve Yaşam Kampüsü içerisinde bulunan Kariyer Gelişim Merkezi ve Canik Akıl Küpü Etüt Merkezi nde eğitim gören öğrencilerle bir araya geldi. Öğrencilere tasarrufun öneminden bahseden ve onlara San ki Yedim Kumbarası da dağıtan Genç, Dünyamızın yaşamsal kaynakları oldukça sınırlı. 870 milyon insan yetersiz besleniyor, yani her 8 insandan biri açlıkla mücadele ediyor. Her yıl 7 milyon insan yemek bulamadığı için açlıktan dolayı ölüyor. Bunu Canik Belediyesi olarak gittiğimiz Bangladeş te ve Suriye de gördük dedi.
“BANGLADEŞ VE SURİYE DE GÖRDÜK”
Programda konuşan Başkan Genç, Her 4 çocuktan biri yetersiz besleniyor, saatte 300 çocuk açlıktan ölüyor. 800 milyon kadın ve çocuk yatağa aç gidiyor. Yıllık üretimin üçte biri olan 1 milyar 300 milyon ton gıda her yıl çöpe atılıyor. Bu rakam dünya nüfusunun iki katına yetecek gıdanın israf edildiği anlamına geliyor. Kaynak var ama israf ediliyor. Canik Belediyesi olarak Bangladeş e gittik ve orada 10 su kuyusu açtık. Arakan kamplarını gördük. Yine Suriye ye yardım götürdük, insanların durumuna şahit olduk. Bugün ben çöpe atılan bir ekmeği gördüğümde aklıma onlar geliyor, yüreğim burkuluyor. Bu bakımdan tasarruf konusunda insanlar olarak çok duyarlı olmalıyız diye konuştu.
ÇOCUKLARA KUMBARA DAĞITTI
Program sonunda, öğrencilerin sevgi seliyle karşılaşan Başkan Osman Genç, onlarla bol bol sohbet ederken, fotoğraf da çekindi. Başkan Genç, Canik Belediyesi tarafından öğrencilere tasarruf bilincini aşılamak amacıyla düzenlenen Sanki Yedim Projesi kapsamında kumbara dağıttı.

İHA


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunun o ilçesi göçle canlanacak

1 Samsun'un o ilçesi göçle canlanacak!

Efsane futbolcular cezaevinde

2 Efsane futbolcular cezaevinde

Samsunsporun hazırlık maçı iptal oldu Şok istifa

3 Samsunspor'un hazırlık maçı iptal oldu... Şok istifa!

Samsunspor Başkan Yardımcısı Araboğlu İddialar asılsız Parayla alakası yok

4 Samsunspor Başkan Yardımcısı Araboğlu: 'İddialar asılsız... Parayla alakası yok'

Kılıçdaroğlundan Kalkavan ailesine taziye

5 Kılıçdaroğlu'ndan Kalkavan ailesine taziye

Karar Özalanda

6 Karar Özalan'da

Billy attı Samsun kazandı

7 Billy attı Samsun kazandı

Samsunspor unutmadı

8 Samsunspor unutmadı

Sinopta feci kaza  Ölü ve yaralılar var

9 Sinop'ta feci kaza ! Ölü ve yaralılar var

Süper Kupa maçının saati belli oldu

10 Süper Kupa maçının saati belli oldu!