Başbakan'dan önemli açıklamalar

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, eski HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş’un AK Parti’ye katılım törenini gerçekleştireceklerini belirterek, “Bu salonda yaşanan bu buluşma aynı çınarın dallarının, aynı kökten beslenen dava kollarının kucaklaşmasıdır. AK

Başbakan'dan önemli açıklamalar

\n Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen İstanbul İl Danışma Meclisi Toplantısı ve katılım töreninde konuşan Başbakan Erdoğan, eski HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş ve arkadaşlarının AK Parti’ye katılım törenini gerçekleştirmek üzere bir araya geldiklerini söyledi. Erdoğan, “Sayın Numan Kurtulmuş’a ve şu anda feshedilmiş olan HAS Parti’de birlikte yürüdüğü arkadaşlarına konuşmanın hemen başında AK Parti çatısı altına yuvanıza hoş geldiniz diyorum” dedi.Başbakan Erdoğan, buluşmanın aynı çınarın dallarının kucaklaşması olduğunu belirterek, “Biz aslında büyük bir çınarın dallarıyız. Bu büyük çınarın bu görkemli dava çınarının kökü aynı topraktadır, dalları da aynı gök kubbenin altındadır. Bizim köklerimizden tevarüs ettiğimiz gıda köklerimizden beslendiğimiz kaynak aynıdır. Bugün işte bu salonda yaşanan bu buluşma aynı çınarın dallarının, aynı kökten beslenen dava kollarının kucaklaşmasıdır. AK Parti’nin kapısı işte bu büyük dava çınarının her bir ferdi için ardına kadar açıktır” diye konuştu.

\n

\n “İSLAMOFOBİ IRKÇILIK KADAR TEHLİKELİDİR”

\n

\n Başbakan Erdoğan, konuşmasında Hz. Muhammed’e hakaret içeren filme de değindi. Erdoğan, İslamofobi’nin ırkçılık kadar tehlikeli olduğunu ve buna hoşgörü gösterilmemesi gerektiğini ifade etti. Başbakan Erdoğan, “Şu an İslam coğrafyasında yaşanan gösterilerde can kayıpları devam ediyor. Bu olaylarla ilgili olarak iki hususu birbirinden ayırmak durumundayız. Hangi gerekçe ile olursa olsun bir Müslüman’ın masum bir cana kıyması, tek başına infaza girişmesi bizim asla kabul edebileceğimiz bir durum değildir. Irkçı yayınlar kapsamında kimse düşünce özgürlüğü bahanesi ardına saklanamıyor. Bu yaklaşımın artık İslamofobi konularında da sergilenmesi gerektiğine inanıyoruz. Bundan yaklaşık 4-5 yıl önce Varşova’da İslamofobi’yi insanlık suçu olarak sonuç bildirgesine kaydettirmiştir. Bunlar antisemitizmi uygulamaya alıyorlar ama İslamofobia olunca görmezlikten geliyorlar. İslamafobia ırkçılık kadar tehlikelidir” dedi.

\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Tekirdağ'da yoğun kar: Eğitime 1 gün ara

1 Tekirdağ'da yoğun kar: Eğitime 1 gün ara

Eğlence mekanında silahlı kavga: 2 yaralı

2 Eğlence mekanında silahlı kavga: 2 yaralı

Genç kadını otomobille metrelerce sürükledi

3 Genç kadını otomobille metrelerce sürükledi

Şuhut'ta sağanak yağış esnaflara zor anlar yaşattı

4 Şuhut'ta sağanak yağış esnaflara zor anlar yaşattı

Beykoz'da istinat duvarı evin üzerine yıkıldı

5 Beykoz'da istinat duvarı evin üzerine yıkıldı

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, AB büyükelçileriyle bir araya geldi

6 CHP Lideri Kılıçdaroğlu, AB büyükelçileriyle bir araya geldi

Erdek - Bandırma karayolu aşırı yağıştan dolayı kapandı

7 Erdek - Bandırma karayolu aşırı yağıştan dolayı kapandı

İDO Yenikapı-Bursa-Bandırma seferleri iptal edildi

8 İDO Yenikapı-Bursa-Bandırma seferleri iptal edildi